Search Results for: "raudonėlis"

Marinuotos juodosios alyvuogės:

Marinuotos juodosios alyvuogės:

Alieju, actą, kapotą česnaką ir prieskonines žoleles sumaišykite. Šiuo padažu užpilkite alyvuoges ir leiskite pastovėti bent 1 valandą šaldytuve, kad įsigertų skonis.

Bajoriški receptai su rudeninėmis gėrybėmis

Bajoriški receptai su rudeninėmis gėrybėmis

„Žiūrėk lauką vasarą, o sodą – rudenį“, – byloja lietuvių liaudies išimtis. Na, tai tikriausia tiesa. O kulinarų džiaugsmui, ruduo – tai metas kuomet sezoninėmis gėrybėmis lepintis gali kiekvienas. Ir jų, ypač gausu. Tad kodėl gi tuo nepasinaudojus?

Dietologė: ką ir kaip valgyti

Dietologė: ką ir kaip valgyti, kad sumažėtų nuovargis

Puikiai suvokiame, kad maistas daro milžinišką poveikį mūsų organizmui, bet ne visi žino, kad aktyvumą, gerą savijautą labiausiai skatina ne konkretūs produktai, kad ir kokie naudingi jie bebūtų, o tinkami mitybos įpročiai. „Rexona“ aktyvaus gyvenimo būdo eksperimento „PATIRK: DAUGIAU“ konsultantė, gydytoja dietologė Aušra Jauniškytė-Ingelevičienė, vienintelė sertifikuota Intuityvaus valgymo specialistė Lietuvoje, pataria, į ką reikia atkreipti dėmesį, norint atstatyti energiją ir dienos metu būti kupinam jėgų.

Dieną be dietų Lietuvoje išrinkta pirmoji prieskonių karalienė (receptas)

Dieną be dietų Lietuvoje išrinkta pirmoji prieskonių karalienė (receptas)

Vakar, Tarptautinės dienos be dietų vakarą, išrinkta pirmoji Lietuvoje Prieskonių karalienė. Dėl šio titulo „Santa Maria“ inicijuotame konkurse rungėsi trys kulinarijos entuziastės, pakeliui į finalą įveikusios 50 konkurso dalyvių. Finalisčių pasirodymą ir jų pagamintą vakarienę vertino virtuvės virtuozai Deivydas Praspaliauskas ir Tomas Rimydis, kulinarinių knygų vertėja, maisto tinklaraščio autorė Eglė Mačerauskienė ir „Santa Maria“ prieskonių ekspertas Artūras Braslauskas. Nugalėtoja tapo ir prieskonių karūna pasidabino kaunietė Vita Klišaitienė.

Žalioji palangė: auginame prieskonius

Žalioji palangė: auginame prieskonius

Jei prie namų neturite daržo ar gyvenate bute ir nuolat norite pagardinti patiekalus šviežiais ir kvepiančiais prieskoniais, jums pats laikas pradėti auginti savo mini daržiuką. Žaliuojantys prieskoniai ant palangės pamalonins ne tik jūsų skrandį. Nuostabi žalia spalva juk nuteikia pozityviai bei padeda atsipalaiduoti.

Sekmadieninis Jurgos receptas. Kai netikėtai užklumpa svečiai – 3 skanūs ir greiti užkandžiai

Sekmadieninis Jurgos receptas. Kai netikėtai užklumpa svečiai – 3 skanūs ir greiti užkandžiai

Laikas.lt toliau džiaugiasi savo tarpe turėdami tikrą šaukšto, puodo ir keptuvės meistrę, apsigimusią kulinarę Jurgą. Reklamos skyriaus vadybininkė keičia amplua ir yra pasiryžusi vesti visus skaitytojus virtuvės keliais bei klystkeliais. Ir taip – kiekvieną sekmadienį. Taigi, pristatome septintąjį Jurgos blyną, o tiksliau – tris skanius ir greitus užkandžius.

Daržas ant palangės - patarimai

Daržas ant palangės – patarimai, kaip jį sukurti

Daugiabučio balkone galime auginti svogūnų, bazilikų, petražolių vieną kitą pomidorų krūmą ar braškių kerelius. Šioms gėrybėms vietos daug nereikia, o gautų vitaminų ir bioaktyvių medžiagų kiekis pranoks kelis vitaminų buteliukus.

Žalia ir skani palangė

Žalia ir skani palangė

Nusibodo pirkti sausus, kvapą ir skonį praradusius prieskonius? Užsiauginkite jų patys. Vasara tam ypač tinkamas metas. Namai ne tik prisipildys vasariškų kvapų, bet ir taps jaukesni, žalesni, o jei nepagailėsite fantazijos – ir stilingesni.
Prieskoniniai augalai geriausiai auga esant 15-20° C temperatūrai. Tad visai nesvarbu kurį šiltojo sezono mėnesį juos pasodinsite. Žolelėms reikia šviežio oro bei šviesos, tad augindami jas uždaroje patalpoje dažniau atverkite langą ir saugokite nuo skersvėjų. 
Laikas.lt pataria, kaip užsiauginti keletą prieskoninių žolelių, kuriomis galėsite pagardinti savo vasaros patiekalus.

Bazilikas. Puikiai auga balkone, vazone ant palangės. Jam patinka saulė, nevėjuota aplinka, todėl vazonėlį su bazilikais reikėtų laikyti pietinėje namų pusėje. Nuskynus ūglių galus, bazilikas gražiai šakojasi ir augdamas įgauna kompaktišką formą. Lapai turi būti nuskinti iki žydėjimo. Jei bazilikas auginamas balkone, atšalus orams vazonėlį reikia pernešti į patalpą, tuomet augalą galima auginti visus metus.

Raudonėlis. Daugiametis kvapnus prieskoninis augalas, tinkantis ne tik arbatoms. Tai italų ir graikų virtuvėje populiarus prieskonis. Išrinkite jam didesnį vazonėlį ir pasirūpinkite derlinga žeme.

Krapai. Prieš sėdami sėklas, kelias dienas jas laikykite kambario temperatūros vandenyje – taip greičiau sudygs. Paprastai sėklos sudygsta per 10-15 dienų, o sulapoja per mėnesį. Iš pradžių reikia gausiau laistyti. Nors krapai puikiai auga ir pavėsyje, jiems nereikalinga aukšta temperatūra, augantys saulėtoje vietoje būna aromatingesni. Krapai mėgsta purią ir drėgną žemę.

Čiobreliai. Žemė turi būti lengva, puri, kalkinga ir puveninga. Sėklas reikia suberti negiliai – 0,5 cm gylyje, tada lengvai užžerti žemėmis. Sudygsta maždaug per 20 dienų esant 20-25 °C temperatūrai. Atstumai tarp daigų turi būti 20 x 25 cm. Tada daigelius galite persodinti į vazonėlius, lovelius. Jei auga lauke, skinami nuo gegužės iki spalio mėnesio.

Rozmarinas. Jį galima dauginti sėklomis, bet paprasčiau ir greičiau – auginiais. 3-4 cm ilgio rozmarinų auginius pasodinkite žemuose induose drėgname smėlyje, uždenkite polietileno plėvele. Labai mėgsta saulėtą, šiltą vietą ir laidžią dirvą (neperliekite). Kai po trijų ar keturių savaičių įsišaknys, perkelkite į vazonus. Augalas pakankamai aukštas – apie pusę metro, tad jam reikalingas didelis vazonas.

Mairūnas. Auginant vazone šviežio mairūno galima turėti visus metus. Jis mėgsta šiltą, saulėtą užuovėją. Pavasarį pasėjus sudygsta per 2-3 savaites. Norint, kad mairūnas gerai augtų žiemą, jam reikalingas papildomas apšvietimas.

Agurklė. Mėlynais žiedais žydinčio augalo kvapas labai primena šviežią agurką. Daigai pasirodo po 10-12, o po 4 savaičių galima skinti ir dėti į salotas bei šaltuosius daržovių patiekalus.

Sėjamoji pipirinė. Šis prieskonis gerai auga net ir žiemos metu, nes jam pakanka 8 val. šviesos per parą. Pipirinės sėklos beriamos tankiai. Kol sudygsta, jas reikia laikyti šiltai, uždengtas, kad sėklos nesudžiūtų. Žemė nuolat turi būti drėgna. Sudygsta po 2-3 dienų, o maistui vartoti galima jau po dviejų savaičių (kai išauga iki 5-6 cm aukščio).

Parengė Dovilė Raustytė