Search Results for: "socialinis tinklas"

Kauniečio sukurtas „nacionalinis“ socialinis tinklas praėjus dviem mėnesiams po starto neatlaikė „vartotojų antplūdžio“ (video

Kauniečio sukurtas „nacionalinis“ socialinis tinklas praėjus dviem mėnesiams po starto neatlaikė „vartotojų antplūdžio“ (video

Tai viena iš tų istorijų, kuriose sunku suprasti – ar čia pokštas, ar iš tiesų ambicingi tikslai, kuriais tiki jo kūrėjas. O istorija yra apie lietuviams skirtą ir jo kūrėjo nuomone, „ypač funkcionalų socialinį tinklą“ Tvistas.lt.

Startavo naujas lietuviškas socialinis tinklas

Startavo naujas lietuviškas socialinis tinklas

Paskutinę kovo savaitę dienos šviesą išvydo nauja lietuviška socialinės medijos svetainė Loveit. Šio projekto kūrėjai – trys entuziastai, prie projekto dirbę laisvu metu. Jie pasinaudojo naujausia interneto svetainių dizaino forma ir sukūrė projektą Lietuvai. Dabar pasaulio interneto rinką užkariauja tokio pobūdžio projektai kaip Pinterest, Wehurtit, Vi.sualize.us ir kt. Džiugu pranešti, kad Lietuvoje sukurtas projektas Loveit jau startavo ir veikia. Pirmiausia projekto autoriai planuoja plėtrą Pabaltijo šalyse. Kas vyks toliau, priklausys nuo rinkos paklausos. Dalijamės pirmosios savaitės įspūdžiais.

Recenzija. „Socialinis tinklas“: genialios idėjos kelias

Recenzija. „Socialinis tinklas“: genialios idėjos kelias

Jei studijuoti, tai Harvarde. Jei uždirbti – bent milijoną. Jei prarasti – tai tik vienintelį draugą, kurį turi. Tokių kraštutinumų labirintus pristato amerikiečių režisierius David‘as Fincher‘is, pasiglemždamas vieną populiariausių nūdienos reiškinių – socialinius tinklus. Didžiulę šlovę pelniusių juostų, tokių kaip „Keista Bendžamino Batono istorija“, „Panikos kambarys“ ir „Kovos klubas“ autoriaus pasirinkimas papasakoti istoriją apie „Facebook“ gimimą jau prieš jai pasirodant buvo pasmerktas beprotiškam populiarumui – juk, kaip mėgsta sakyti nūdienos jaunimas „jei Tavęs nėra „Facebook‘e“ – Tavęs visai nėra“.
Menkos „Facebook“ įkūrėjo emocijos
Nors tikrasis socialinio tinklalapio „Facebook“ kūrėjas Markas Zuckerbergas tik po antrojo oficialaus kvietimo pasiryžo peržiūrėti naujausią D. Fincher‘io kūrinį ir nebuvo itin patenkintas savo asmenybės interpretavimu, patardamas režisieriui kurti biografijas tik po herojaus mirties, amerikiečiai kino teatruose per kelias dienas spėjo palikti beveik 50 milijonų dolerių – būtent tiek, kiek kainavo pats filmas.
Idėjos gimimas – bendrabučio kambaryje
Beno Mezrichio knyga „Atsitiktiniai milijardieriai“ paremta filmo istorija žiūrovą nukelia į legendomis apipintos aukštosios mokyklos – Harvardo universiteto kiemus, auditorijas ir, žinoma, studentų bendrabučius, kur greta ilgų valandų, praleistų prie knygų, intelektualių pašnekesių ir sėkmingos karjeros planavimo slepiasi beprotiški vakarėliai, pasidavimas silpnumo akimirkoms ir atsakomybės jausmo praradimas. Viename iš šios prestižinės, nepriekaištingą įvaizdį saugančios mokyklos bendrabučio kambarių gyvena pasakojimo protagonistas Markas, kadaise vadintas keistu, kompleksų pilnu vunderkindu, nesugebančiu išsaugoti merginos, dabar tituluojamas genijumi ir turtingiausiu milijonieriumi planetoje, sukūrusiu tai, be ko dažnas mūsų neįsivaizduojame savo kasdienybės.
Potencialus kandidatas į „Oskarus“?
Istorija apie proto galią, idėjas per trumpą laiką įgaunančias milijoninę vertę, draugystę ir užgniaužtą pavydą, virtusį milžiniškų sumų ieškiniais teisme būtų nieko verta be nepriekaištingai surinktos aktorių komandos. Puse lūpų jau kalbama, kad pagrindinį personažą įkūnijęs Jesse‘is Eiseberg‘as gali tapti vienu iš realiausių pretendentų į „Oskarą“. Jaunosios kartos aktorius šįkart meistriškai įsijaučia į beprotišku tempu mąstančio ir žodžius tarsi iš gausybės rago beriančio, neemocionalaus, savyje užsisklendusio programavimo genijaus vaidmenį. Visiška jo priešingybė – geriausias draugas Severinas – patrauklus, atviras ir geraširdis Andrew Garfield‘o personažas. Šio dueto bendravimo, bendradarbiavimo, o galiausiai – karo kirvio iškasimo peripetijas paaštrina dainininko Justin‘o Timberlake‘o kuriamo herojaus įvedimas. Pastarasis, tarsi šėtonas užburia jaunajį genijų savo charizma, begaliniu pasitikėjimu savimi ir neįtikėtinu iškalbos menu, pasėdamas abejonę tarp to kas yra tikra, o kas pramanyta.
Tarp kraštutinumų, vizualumo ir populiarumo
Originalūs kameros rakursai, netikėtos filmavimo kompozicijos, dramatiškas apšvietimas ir specialiai filmui kurtas postindustrinės elektroninės muzikos garso takelis priverčia mėgautis kiekvienu kadru, įtraukia žiūrovą nuo pat pirmosios akimirkos ir nebepaleidžia. Jauna, tačiau profesionali aktorių komanda įkūnija dvilypius personažus, kuriuos žiūrovas, vos spėdamas sekti siužeto vingius pradeda ir mylėti ir nekęsti tuo pačiu metu.
Juostos stilius atspindi visas kraštutines XXI amžiaus tendencijas, persipinančias vienoje erdvėje. Taip, kaip didžiuliai pinigai, ambicijos, meilė, grožis, greitis, genialios idėjos ir skausmingi praradimai kadaise buvo užkelti ant juostos „14.99 Euro“ pjedestalo, taip tokia pati kombinacija įvelkama į genialaus Harvardo studento gyvenimą „Socialiniame tinkle“. Naujausia D. Fincher‘io juosta yra iš tų, kurios į kino teatrus sutraukia mases gerbėjų visame pasaulyje ir vargu ar kam svarbu – norėsite „Socialinio tinklo“ seansą pakartoti ar ne. Istorija papasakota, o „Facebook“ vartotojų skaičius auga kiekvieną akimirką, tik patvirtindamas išskirtinės idėjos pergalę.

Oficialiai pristatytas socialinis mados tinklas -  STYLE INN (foto)

Oficialiai pristatytas socialinis mados tinklas – STYLE INN (foto)

Stilingo, magija bei burtais dvelkiančio vakaro metu oficialiai pristatyti virtualūs stiliaus namai – www.styleinn.lt. Šio unikalaus, socialinio projekto sumanytojos ir įkūrėjos – Vaida Buivydienė ir Giedrė Čepienė.

Kitas W. Alleno liaupsinamo J. Eisenbergo veidas: klounės sūnus

Kitas W. Alleno liaupsinamo J. Eisenbergo veidas: klounės sūnus, kuris rašo pjeses

Su aktoriumi Jesse Eisenbergu kino mėgėjai geriausiai susipažino tuomet, kai jis suvaidino „Facebook“ sumanytoją Marką Zuckerbergą juostoje „Socialinis tinklas“, vėliau sekė tokie kino hitai, kaip dvi „Apgaulės meistrai“ dalys, „Betmenas prieš Supermeną: teisingumo aušra“, Woody Alleno „Į Romą su meile“ ir kiti didžiųjų ekranų perlai. 32–jų Holivudo žvaigždė, atrodo, greitai iš mėgstamiausiųjų sąrašų nedings, tačiau nedaug kas žino, jog jis ne tik vaidina, prodiusuoja bei režisuoja filmus, bet ir rašo pjeses. Kino teatruose rodomas naujausias J. Eisenbergo filmas – W. Alleno „Aukštuomenės klubas“. Kviečiame artimiau susipažinti su talentinguoju aktoriumi.

„Facebook“ moderatoriai pašalino „nepadorią“ nuotrauką

„Facebook“ moderatoriai pašalino „nepadorią“ nuotrauką, nes…joje atidengta merginos alkūnė!

Iš pirmo žvilgsnio ši vonioje besimaudančios merginos nuotrauka gali pasirodyti gana pikantiška ir pernelyg atvira tokiai „padoriai“ interneto erdvei kaip „Facebook“ socialinis tinklas. Visgi neskubėkite rausti – ši fotografija iš tiesų yra visiškai nekalta ir neatidengia daugiau nei vasariška palaidinė. Tačiau „Facebook“ sistemos cenzoriams pasirodė kitaip…

Lietuvišku socialiniu tinklu naudojasi 2

Lietuvišku socialiniu tinklu naudojasi 2,5 milijono pasaulio gyventojų

Lietuvių kompanijos vystomas mobilus socialinis tinklas „Eskimi” peržengė 2,5 milijono vartotojų skaičių, praėjus 3 mėnesiams po pasiekto pirmojo milijono. Šiandien „Eskimi” pasaulinėje rinkoje auga 15’000 naujų narių per dieną greičiu.

Ko reikia

Ko reikia, kad įsidarbintum „Facebooke“? (Video)

Norėtum dirbti kompanijoje „Facebook“? Patikėk, būti pastebėtam tarp ketvirčio milijono kandidatų nėra taip lengva. Praėjusiais metais šis socialinis tinklas gavo 250 tūkstančių kandidatų paraiškų ir „Facebook“ kompanija vertinama kaip geriausia vieta dirbti. Visgi yra keletas būdų, kaip būti labiau pastebėtam ir pakilti virš pilkosios konkurentų masės.

83 –ieji „Oskarai“: didieji spėjimai

83 –ieji „Oskarai“: didieji spėjimai

Jau šį sekmadienį kino pasaulio atstovų mintys ir kalbos suksis apie vieną – „Oskarų“ nakties įvykius. Ne paslaptis, jog būtent šis apdovanojimas yra kiekvieno kino industrijai save paaukojusio menininko aukščiausias įvertinimas. Kiekvienuose apdovanojimuose atsiranda naujų ir naujai įvertintų asmenybių, kurių darbai dar ilgai būna aptariami kino mėgėjų draugijoje.
Trumpai apžvelgsime pagrindinių „Oskarų“ nominacijų pretendentus, pabandydami įspėti galimus statulėlės savininkus.
Geriausias filmas:
• „Juodoji gulbė“ (22 is 70), 8,5
• „Kovotojas“
• „Pradžia“
• „Vaikams viskas gerai“
• „Karaliaus kalba“ (21 is 68), 8.5
• „127 valandos”
• „Socialinis tinklas” (51 is 53), 8,2 (8 oskarai)
• „Žaislų istorija 3”
• „Tikras išbandymas“ (13 iš 54), 8.1
• „Vinterio kaulai“
Pagrindiniai varžovai: „Juodoji gulbė“ , „Karaliaus kalba“, „Socialinis tinklas”, „Tikras išbandymas“. Pirmiausia reikėtų bandyti nuspėti – kokiu principu vadovausis šioje nominacijoje – ar inovatyvumo (prisiminkime „Išminuotojų būrį“), ar klasikinio filmo pricipu (prisiminkime „Lušnyno milijonierių“)?
Tačiau vertinant racionaliai, daugiausiai dėmesio iš šių filmų yra sulaukęs „Socialinis tinklas“, net 51 apdovanojimas ir dar 53 nominacijos. Nors turint galvoje, kad šis filmas pasirodė anksčiausiai už tris minėtuosius, tai nedaug ką nusveria. Kita vertus, aišku yra viena, visų šių filmų atstovai bus pakviesti ant garbingos pakylos, jei ne vienoje nominacijoje, tai kitoje. Na, bent jau taip turėtų įvykti…
Geriausias režisierius:
• Darren Aronofsky („Juodoji gulbė“)
• Joel Coen ir Ethan Coen („Tikras išbandymas“)
• David Fincher („Socialinis tinklas”)
• Tom Hooper („Karaliaus kalba“)
• David O‘Russell („Kovotojas“)
Pagrindiniai varžovai: Darren Aronofsky, David Fincher, Joel Coen ir Ethan Coen, Tom Hooper. Tiesą sakant, šioje nominacijoje labiau kovoja trys režisieriai – broliai Coenai jau yra tarsi „Oskarų“ veteranai, jų turi net keturis, kai tuo tarpu likusiems trims režisieriams tai būtų pirmasis „Oskaras“. Kritikų teigimu, didžiausia konkurencija šioje nominacijoje yra tarp Darren Aronofsky ir David Fincher, įdomu, kas vis dėlto laimės.
Geriausias aktorius:
• Javier Bardem („Biutiful’)
• Jeff Bridges,(„Tikras išbandymas“)
• Jesse Eisenberg („Socialinis tinklas”)
• Colin Firth („Karaliaus kalba“)
• James Franco („127 valandos”)

Pagrindiniai varžovai: Colin Firth ir James Franco. Kozirį šioje nominacijoje turi Colin Firth, kuris jau spėjo susižerti nominacijų ir apdovanojimų glėbį, tačiau kritikai negali nutylėti ir kalbant apie James Franco vaidmenį, kuriam drąsiai anonsuojami „Oskaro“ laurai.
Geriausia aktorė:
• Annette Bening („Vaikams viskas gerai“)
• Nicole Kidman („Triušio narvas“)
• Jennifer Lawrence („Vinterio kaulai“)
• Natalie Portman („Juodoji gulbė“)
• Michelle Williams („Mėlynasis Valentinas“)
Pagrindiniai varžovai: Jennifer Lawrence ir Natalie Portman. Abi aktorės lygiavertės, tačiau panašu, kad fortūna vis dėlto čia labiau Natalie pusėje. Gausus nominacijų ir apdovanojimų sąrašas, o ką jau kalbėti apie aktorės motinystę, sužadėtuves ir kitas geras naujienas pasirodančias spaudoje, tad sunku būtų netikėti, kad ne ji stovės ceremonijos pakyloje.
Geriausias dokumentinis filmas
• „Išėjimas per siuvenyrų krautuvę“
• „Dujožemis“
• „Viduje“
• „Restrepo“
• „Sąvartynas“
Pagrindiniai varžovai: „Restrepo“ ir „Išėjimas per siuvenyrų krautuvę“. Visiškai skirtingi tarpusavyje filmai, tačiau daugiau dėmesio sulaukęs visgi yra „Išėjimas per siuvenyrų krautuvę“, skirtumas net septynioms nominacijom. Įdomu vėlgi, ar kritikai vertins pagal išraiškos formų inovatyvumo prizmę, ar klasikos ir aktualijos.
Geriausias animacijos filmas“
• „Kaip prisijaukinti slibiną“
• „Iliuzionistas“
• „Žaislų istorija 3”
Tiek „Kaip prisijaukinti slibiną“, tiek „Iliuzionistas“ yra puikūs animaciniai filmai, tačiau logiškai mąstant, kai animacinis filmas pretenduoja geriausio filmo kategorijoje, ar gali taip būti, kad jis nelaimės žanrinėje nominacijoje?
Pabaigai norėtųsi pasidžiaugti, jog Lietuvos kino platintojai, kino teatrai rūpinasi ir gerbia Lietuvos žiūrovą. Festivalių metu ar kino teatrų repertuaruose puikavosi ir dar tebesipuikuoja šių kino filmų pavadinimai. Jei dar nespėjote pamatyti kino filmo, pretenduojančio į pagrindinę „Oskarų“ programą, dar galite tai padaryti. Visų Lietuvos kino teatrų repertuarus rasite Laikas.lt kino repertuarų rubrikoje.

„Facebook“

„Facebook“, „Twitter“, „YouTube“: aktualiausios 2010-ųjų temos

Didžiausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ paskelbė dažniausiai vartotojų statusuose 2010-iais minėtų naujienų dešimtuką. Tarp jų – išmanieji telefonai „Apple iPhone 4“, planšetinis kompiuteris „iPad,“ žaidimai socialiniame tinkle. „Metų laurai atiteko naudotai santrumpai HMU.

Tokį tyrimą socialinis tinklas „Facebook“ atliko jau antrą kartą – šiemet kompanija išanalizavo vartotojų statusų atnaujinimus 236 šalyse.

„Facebook“ vartotojų smalsumą šiemet iššaukė kompanijos „Apple“ inovatyvios technologijos – planšetinis kompiuteris „iPad“ ir išmanusis telefonas „iPhone 4“ (ketvirta vieta dešimtuke). Šie produktai per metus paminėti 25 milijonuose statusų. Išmanusis „Apple“ kompanijos telefonas „Twitter“ tinkle liko šeštas, o mobili operacinė sistema „Google Android“užėmė septintąją vietą.