Search Results for: "stevie wonder"

Žvaigždžių fotografo parodoje nematytos muzikos legendų nuotraukos  (Foto)

Žvaigždžių fotografo parodoje nematytos muzikos legendų nuotraukos (Foto)

Justinas Thomas koncertus fotografuoja jau 35 metus, bet parodą musprendė rengti tik dabar – pažiūrėkit į „The Clash“, „Led Zeppelin“, „The Rollings Stones“, „Blur“, „Nirvana“, taip pat ir Michael Jackson, Stevie Wonder bei daugelio kitų nuotraukas.

Liepos 31-ąją – pirmasis Stingo koncertas Kaune

Liepos 31-ąją – pirmasis Stingo koncertas Kaune

Gerbėjų džiaugsmui tikra muzikos legenda tituluojamas Stingas atvyksta į Lietuvą. Naujausias atlikėjo turas „Back to Bass Tour“ dovanos visų laikų geriausius jo kūrinius. Vienintelis šių gastrolių pasirodymas mūsų šalyje įvyks liepos 31-ąją didžiausioje koncertų salėje Lietuvoje – Kauno „Žalgirio“ arenoje. Beje, tai bus pirmasis Stingo pasirodymas laikinojoje sostinėje. Išankstinius bilietus į vieno populiariausių pasaulyje muzikantų koncertą jau nuo vasario 28 d. 10 val. ryto pirmiausia galės įsigyti koncertą organizuojančios kompanijos „BDG Music” klubo nariai. Vieša prekyba bilietais prasidės nuo kovo 1 d. 10 val. ryto visose „Bilietų pasaulio“ kasose bei www.ticketpro.lt. Pirmieji bilietai kainuos 129 Lt.

Praėjusių metų spalį 60-metį atšventęs muzikantas per ilgus metus scenoje užtarnavo aukščiausio rango muzikos industrijos atstovų pagarbą. Nenuostabu, kad jubiliejiniame koncerte „Beacon” teatre Niujorke muzikantas atliko mėgstamiausias savo dainas su tokiais itin garsiais bičiuliais kaip Bruce‘as Springsteenas, Stevie Wonderis, Billy Joelis ir Lady Gaga. Anglų kilmės atlikėjas per karjerą sukūrė daugybę platininių albumų, jo keliasdešimt dainų tapo hitais. Jis pelnė net 16 „Grammy“ statulėlių ir iš viso pasaulyje pardavė per 115 mln. albumų.

Kaune Stingas atliks geriausius savo kūrinius

Turą „Back to Bass Tour“ Stingas pradėjo praėjusių metų rudenį, šie jo koncertai skirti pažymėti solinės karjeros 25-mečiui. Naujųjų gastrolių koncertuose skamba visi garsiausi ir labiausiai Stingo gerbėjų pamėgti kūriniai ne tik iš dainininko asmeninio, bet ir grupės „The Police“ repertuaro. Tiesa, daugumai ne vieną dešimtmetį pasaulį džiuginusių kūrinių specialiai šiam turui buvo sukurtos naujos, energingos aranžuotės. Stingo solinės karjeros 25-mečiui buvo išleista ir puikiai muzikos kritikų įvertinta muzikanto darbų perspektyva – trijų kompaktinių plokštelių ir vieno DVD su anksčiau neviešinta medžiaga iš atlikėjo koncertų rinkinys, pavadintas „Sting: 25 Years“.

Nors Lietuvoje jau esame girdėję Stingą dainuojant jautriai ir lyriškai, šįsyk koncertas turės daugiau roko prieskonio, mat „Back to Bass Tour“ gastrolių metu atlikėjas keliauja su gyva penkių muzikantų grupe. Scenoje kartu su Stingu pasirodys ilgametis jo bendražygis, gitaristas Dominicas Milleris, gitaristas Rufusas Milleris, būgnininkas Vinnie Colaiuta, elektriniu smuiku grojantis Peteris Tickellis ir žavi vokalistė Jo Lawry.

Stingas Kaune klausytojus džiuginti ketina skirtingų savo karjeros etapų kūryba – pasirinktinai jis dainuos muziką tiek iš debiutinio, 1985-ųjų albumo „The Dream Of The Blue Turtles“, tiek ir iš vėlesnių jo muzikos rinkinių. Ypač publikos ausis glostys tokie hitai kaip „Desert Rose“, „Fields of Gold”, „All This Time”, „Message In A Bottle” bei kiti.

Į Lietuvą legendinį Stingą su grupe atveža didžiausio koncertų organizatorius Baltijos šalyse BDG, kuris per paskutinius 15 metų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje surengė per 500 koncertų. Liepos 29 d. taip pat Kauno „Žalgirio“ arenoje ši koncertų agentūra Lietuvoje pirmą kartą pristatys vieną sėkmingiausių visų laikų roko grupių muzikos istorijoje „Red Hot Chili Peppers“.

Vienintelis Stingo turo „Back to Bass Tour“ koncertas Lietuvoje – liepos 31-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje. Bilietus nuo kovo 1 d. galite įsigyti svetainėje www.ticketpro.lt  bei „Bilietų pasaulio“ kasose.

Apdovanojimus šluojantis K.Ellingas parodys savo vokalo galią Vilniuje

Apdovanojimus šluojantis K.Ellingas parodys savo vokalo galią Vilniuje

Prestižinio „Grammy“ nugalėtojas, visam pasauliui pažįstamo balso savininkas, vienas žinomiausių džiazo vokalistų Kurtas Ellingas jau lapkričio 10-ąją Vilniaus kongresų rūmuose pristatys savo naujausią albumą „The Gate“ ir padovanos žadą atimantį vakarą. Jis taps vienu iš nedaugelio šį rudenį numatytų džiazo meistro pasirodymų Europoje.

Jau 15 metų sėkmingai muzikos pasaulio keliais žengiantis 43-ejų K.Ellingas Vilniuje koncertuos drauge su muzikantų kvartetu. Atlikėjas buvo net 9 kartus nominuotas prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui, o 2010-aisiais K.Ellingas gavo savo pirmąją auksinio gramofono statulėlę. Geriausio vokalinio džiazo albumo kategorijoje laimėjo jo kūrybos rinkinys -„Dedicated to You: Kurt Elling Sings the Music of Coltrane and Hartman“. Šis atlikėjo albumas skirtas pagerbti 1963-aisiais darytus amerikiečių saksofonininko ir kompozitoriaus Johno Coltrane‘o bei džiazo dainininko Johnny Hartmano įrašus, kurie pasaulyje laikomi vienu geriausių visų laikų džiazo albumų.

K.Ellingas Lietuvoje jau svečiavosi prieš devynerius metus. Nuo to laiko žymiai išaugo jo kūrybos repertuaras, tačiau koncerto rengėjai žada, kad klausytojai išgirs tiek naujausias vokalisto kompozicijas, tiek pasaulyje pripažintus ankstesnius jo kūrinius. Beje, įdomu tai, jog pats K.Ellingas išsirinko vietą koncertui Vilniuje – Kongresų rūmai jam tiko dėl to, kad būtent čia jis koncertavo praėjusios viešnagės metu ir liko patenkintas.

Vartai į muziką

Šių metų vasarį išleistas K.Ellingo albumas „The Gate“ kaip mat sulaukė muzikos kritikų pagyrų. Jame skamba tokių kūrėjų kaip Kingas Crimsonas, Herbie Hancockas, „The Beatles“ ar Stevie Wonderis dainos.

Vienas didžiausių JAV laikraščių „The New York Times“ kartu su daugeliu kitų, po šio albumo pasirodymo pareiškė, kad K.Ellingas „yra išskirtinis mūsų dienų vokalistas“, o „The Gate“ – vienas stipriausių jo albumų, galbūt net geriausias per visą karjerą.

Šį dainų rinkinį prodiusavo legendinis muzikantas ir prodiuseris Donas Wasas, dirbęs su tokiais vardais kaip „Rolling Stones“, Bonnie Raitt ar Bobas Dylanas. Tad nenuostabu, kad „The Gate“ vadinamas kūrinių rinkiniu, peržengiančiu bet kokias ribas. „Pirmąsyk išgirdau Kurtą per vietinę džiazo radijo stotį. Buvau pakerėtas jo egzotiško dvasingumo, technikos, sumanumo ir charizmos. Jis sukūrė šį įvairiapusį rinkinį ir tapo tikra bomba“, – sako D.Wasas. Jo teigimu, „The Gate“, kaip ir sako pavadinimas, klausytojams taps tikrais vartais į muzikos pasaulį. Juk K.Ellingo žodžiai įkvėpti galingos poeto dvasios, o muzika pavergia.

Džiazo pasaulyje nėra lygių

K.Ellingas savo išskirtinį, keturias oktavas apimantį balsą vystė bažnytiniuose choruose. Amerikos džiazo scenoje jis iškilo 1995-aisiais, kai pasirodė jo debiutinis albumas „Close Your Eyes“.

„Nuo dešimtojo dešimtmečio vidurio nėra kito džiazo atlikėjo, kuris būtų toks drąsus, dinamiškas ir įdomus kaip Kurtas Ellingas. Su jo skriejančiu vokalu, aštriais dainų tekstais ir neeiliniu muzikos pojūčiu, jis tiesiog įkūnija džiazo dvasią“, – muzikantą giria „The Washington Post“.

Nenuostabu, kad per liepą vykusį 59-ąjį „DownBeat“ kritikų balsavimą K.Ellingas buvo išrinktas geriausiu metų vokalistu. Šioje išsamiausia ir plačiausia laikomoje džiazo pasaulio apklausoje muzikantas garbingą vardą skina net 12 metų iš eilės. Šis apdovanojimas ne vienintelis ilgametis K.Ellingo titulas – šešiskart jį geriausiu dainininku skelbė žurnalas „Jazz Times“, septynis kartus Metų vokalisto titulą K.Ellingui skyrė JAV džiazo žurnalistų asociacija.

Tad nepraleiskite progos išgirsti gyvą džiazo legendą, juk ne veltui sakoma, kad jis tikrai turi Dievo dovaną. Ir būtinai pastebėkite, kaip dainuojant žiba K.Ellingo akys – su tokia meile dainuoti gali tik žmogus iš tiesų atsidavęs džiazui.

„Tamsta muzika” – muzikos fiesta su eko ženkliuku (Foto)

„Tamsta muzika” – muzikos fiesta su eko ženkliuku (Foto)

Varėnos dainų slėnio miškas liepos 22-24 dienomis pavirto lietuviškuoju Wudstoku. Muzikinė fiesta „Tamsta muzika 2011“ prasidėjo penktadienį, nuo pušų varvant ką tik pasibaigusio lietaus lašams. Festivalis apie meilę, muziką, taiką ir gerą nuotaiką pradėjo savo trumpą lyg drugelio gyvenimą – trys dienos gyvenimo „čia ir dabar“.
Festivalio svečiai rinkosi jau nuo penktadienio ryto, o atvykusiems vėliau automobilius teko slėpti miško tankmėje, krūmuose ar kemsynuose – neveltui festivalio organizatoriai ragino į renginį vykti traukiniu. Bet didžiausia problema – kaip traukiniu atsigabenti palapinę, miegmaišius ir dėžes alaus, tad daugelis vyko automobiliais, o kai kurie juose leido sausesnes naktis, nes Varėnos miškai atvykėlius pasitiko kartu su lietumi. Vakarėjant debesys išsisklaidė, lyg pabūgę minios žmonių, atriedančios Varėnos link, nuo ryto besibūriuojantys dalyviai galėjo pailsėti nuo varvančių pušų ir nosių bei pasimėgauti vasarišku vakaru miške.
Dainų slėnis savaitgaliui pavirto savotišku miesteliu, kuriame apsigyveno muzika, gera nuotaika, meno dirbtuvėlės, sportas, tinginiavimo zonos ir t.t. Gamta ir festivalis puikiai sudera tarpusavyje, vienas kita papildydami, todėl šiais metais renginio organizatoriai pabrėžė, kad festivalis yra labai draugiškas gamtai. Tai jautėsi ir iš vykusios veiklos: šiukšlių rūšiavimo punktas, rūšiavimo instrukcijos, muzikos kūrimas naudojantis rūšiuotomis atliekomis (plastikiniais buteliais, laikraščiais, skardinėmis). Žmogaus ir gamtos santykis festivalyje turėjo remtis pagarba ir supratingumu.
Neatsiejamai nuo renginio idėjos stengtasi išlaikyti stiprų festivalio identitetą – visos nuorodos ir kita atributika puikiai suderinta, nenuobodi ir nebanali. Šių metų naujiena – festivalio paštas, kur „Tamsta muzika“ atvirukus kiekvienas norintis galėjo užrašyti savo draugams ar artimiesiems ir išsiųsti kurjerių paštu Lietuvos teritorijoje. Tai suskubome padaryti ir mes…
Kas „Tamstos muzikos“ fiestoje svečiavosi praeitais metais, šį kartą galėjo pasidžiaugti padidėjusia kempingo zona, didesniu skaičiumi pramogų bei, žinoma, įvairesniu, skanesniu ir sveikesniu maistu. Praeitais metais didžiulėse eilėse prie maisto dalyviai praleisdavo žymiai daugiau laiko.
Muzika tikrai nebuvo pagrindinis dalyvių motyvas apsilankyti festivalyje, daugelis laiką leido aktyvaus laisvalaikio zonose, menų dirbtuvėlėse, gatvės šokių aikštelėje.
Linksmybių zonoje dislokavosi trys pagrindinės muzikos buveinės: didžioji scena, Red Bull scena ir gatvės šokių scena. Melomanai ir paprasčiausi muzikos mylėtojai festivalio metu galėjo mėgautis gana plačia muzikinių stilių įvairove. Blues, indie, rock, pop, disko, funk, soul, r&b, jazz, hip-hop, alternative stiliai, persipynę ir susimaišę vienas su kitu lepino klausytojų ausis. Taikos ir meilės idėją agituojančiame festivalyje muzika kalbėjo visiems bendra kalba, kuri neturi jokių barjerų, apart tų, kuriuos sukuria patys klausytojai. Kai kurios grupės „Tamstą muziką“ lydi nuo pirmųjų festivalio gimimo metų, todėl gerai pažįstamos nuolatiniams lankytojams. Ne pirmą kartą Varėnos miškuose grojo ir dainavo Saulės kliošas, G&G Sindikatas, Brassbastardz, Polirizuoti stiklai, Freaks on Flour, Liūdni slibinai ir kt.
Šių metų užsienio svečiai – Aloe Blacc, jų koncerto metu visi susirinko prie scenos užburti charizmatiškojo Aloe Blacc vokalsito. Kaip bebūtų keista, festivalio vinis buvo pristatyta ne šeštadienio vakarą, o penktadienio, ir dar šiek tiek ankstesniu laiku, nei buvo numatyta koncertų tvarkaraštyje. Visi grupės muzikantai tik žengę ant scenos papirko savitu aprangos stiliumi bei energija. Ne tik dainuojantis, bet ir puikiai judantis vokalistas, nepamiršo bendrauti su publika, kaip ir festivalio organizatoriai, buvo nusiteikęs puoselėti taikos ir meilės temą. Užgrojus ilgai lauktam grupės hitui „I Need a Dollar“, publika pašėlo. Amerikiečių koncerto metu galima būvo pastebėti grupei didžiausią įtaką padariusių muzikantų „šešėlius“, tokius kaip Stevie Wonder ar Michael Jackson, pastarojo dainą „Billy Jane“ Aloe Blacc atliko savotiškai interpretuodami. Po koncertų sulaukę minios „bisų“, muzikantai pagrojo dar vieną savo hitą „Loving You Is killing Me“.
Po svečių iš JAV pasirodymo į sceną žengė vietinės žvaigždės, elektroroko grupė „Happyendless“. Nors grupė vainikavo primos festivalio dienos koncertų vakarą, daugelis klausytojų ir toliau šėlo iki paryčių.
Šeštadienio pradžia festivalio dalyviams buvo šiek tiek tingesnė, nors ir padarę rytinę mankštą, vėliau dieną leido pusiau gulomis ar sėdėdami priešais ekraną, kur buvo rodomas filmas „Jamam Wudstoką“. Žiūrovai tikrai galėjo pasijusti esantys tinkamoje vietoje, tinkamu metu.
Muzikinė šeštadienio programa prasidėjo maždaug 16 val. kartu su baltais „Sounds in G“ angelais, nuo tada publika pradėjo budintis, šokti, dalyvauti festivalio laisvalaikio programose: kas darėsi aksesuarus, kas žaidė stalo tenisą, kas maudėsi ežere lyjant lietuj ar čiuožinėjo vandens slidėmis…
Temstant „Tamstos muzikos“ scenoje pasirodė senbuviai „Empti“, savo muzikinėmis improvizacijomis rock‘o ir jazz‘o tema audrino liaudį kviesdami pajusti kaip „gera voliotis meduje, mylėtis šviesoje…“, kaip gera tiesiog klausyti „Empti“.
22.30 valandą Varėnos salai lopšines ir ne tik, dainavo šių metų The People‘s Music Award statulėlę parsivežę „Brassbastardz“ su žavinga Daiva Starinskaite priešakyje. Geros muzikos dozė buvo garantuota. Na, o vėlyvą šeštadienio vakarą publika, tikra ta žodžio prasme, šėlo su G&G Sindikatu ir jungtiniu orkestru.
Trečios dienos programa vėl kvietė aktyviai pradėti paskutinę festivalio dieną, nors daugelis dalyvių jau krovėsi daiktus ir vyko namo. Pagrindinėje festivalio zonoje vyko lindyhop‘o pamoka, pasirodėymą surengė „Bigbendas Magic orchestra“. Buvo rodomas „Degam“ spektaklis „Pupi pipa pupi“.
Trečioji diena buvo „Tamsta muzika“ festivalio naujieną, kuri nors trumpam sulaikė svečius, norinčius pratęsti stebuklingą savaitgalį Varėnos miške.

Į Lietuvą atvyksta seras Elton‘as John‘as

Į Lietuvą atvyksta seras Elton‘as John‘as

Lapkričio 4 d. Vilniaus „Siemens“ arenos scenoje skambės užburiantis sero Elton‘o John‘o balsas bei puikiai pažįstamos jo melodijos, kurias vieninteliame koncerte Baltijos šalyse atlikėjas atliks su savo grupe.
2006-ais metais pirmą kartą Lietuvos publikai pasirodžiusio atlikėjo koncertas Vingio parke buvo anšlaginis – į jį susirinko per 30 tūkst. žmonių. Tuo tarpu į E. John‘o koncertą „Siemens“ arenoje planuojama parduoti tik 9500 bilietų. Visi bilietai bus sėdimos vietos.
„Labai džiaugiamės, jog prieš 5-erius metus Lietuvos publiką pakerėjęs ir visame pasaulyje aktyviai koncertuojantis atlikėjas grįžta į mūsų šalį. Tai, kad prieš savo gastroles Maskvoje ir Kijeve, Elton‘as John‘as į koncertų tvarkaraštį įtraukė ir Vilniaus „Siemens“ areną mums yra didelė sėkmė ir įvertinimas, o drauge ir ilgamečio bendradarbiavimo su pasauliniu koncertų organizavimo lyderiu „Live Nation“ rezultatas, nes šios kompanijos atstovai atlikėjo koncertą organizuoti pasiūlė būtent „SEVEN“ įmonių grupei“, – sako „SEVEN Entertainment“ generalinis direktorius Vidmantas Šiugždinis.
Lietuvos publikai charizmatiškasis seras Elton‘as John‘as atliks geriausius ir garsiausius kūrinius, sukauptus per neįtikėtiną beveik penkiasdešimties metų karjerą. Atlikėjas turi daugiau nei 50 hitais tapusių kūrinių, todėl koncertų metu skamba tik geriausios ir visiems puikiai pažįstamos melodijos.
Pasak V. Šiugždinio, neabejojama, jog tai bus vienas didžiausių, o kartu ir kultūriškai vertingiausias šių metų koncertas, pralenksiantis kitus tiek pagal pinigų sumą, kuri už pasirodymą sumokama atlikėjui, tiek pagal trokštančių jį išvysti skaičių. 2010-ais metais pagal bilietų pardavimus į koncertus, Elton‘as John‘as buvo trečioje vietoje pasaulyje. Jį aplenkė tik „U2“ bei „Bon Jovi“.
„Puiku, kad Lietuvoje daugėjant arenų, gausėja ir renginių – žmonės įpranta įvairiau leisti laisvalaikį, plečiasi visuomenės kultūrinis akiratis. Šiame procese „SEVEN“ įmonių grupės misija yra pristatyti profesionaliausius atlikėjus ir surengti didžiausius bei kokybiškiausius pasirodymus“, – teigia V. Šiugždinis.
Išankstinė prekyba bilietais į Elton‘o John‘o ir jo grupės koncertą „Tiketos“ klubo nariams prasidės liepos 7 d. 10 val. Vieša prekyba startuos – liepos 11 d. 10 val. Bilietus, kurių kaina bus nuo 159 litų, platins „Tiketa“.
Aktyvią muzikinę karjerą D. Britanijos atlikėjas, kompozitorius ir pianistas pradėjo 1964 metais ir nuo to laiko pardavė daugiau nei 250 mln. įrašų bei tapo vienu sėkmingiausių atlikėjų istorijoje. Vien jo singlo „Candle in the wind“ pardavimai visame pasaulyje jau siekia 33 mln. kopijų ir užimą pirmą vietą geriausiai parduodamų singlų sąraše.
Elton‘ui John‘ui priklauso ir gausybė prestižiškiausių pasaulio apdovanojimų: 6 kartus triumfavo „Grammy“ apdovanojimuose, atsiėmė Oskaro statulėlę, laimėjo „Auksinio gaublio“ bei „Tony“ apdovanojimuose.
Atlikėjui taip pat teko bendradarbiauti su dideliu būriu pasaulinių žvaigždžių, tarp kurių tokie vardai kaip: John Lennon, George Michael,, Eminem, Stevie Wonder, Eric Clapton ir net ekstravagantiškoji Lady Gaga, su kuria 52-ųjų „Grammy“ apdovanojimų ceremonijos metu grojo duetu pianinu.
Neįtikėtinas Elton‘o John‘o talentas ėmė skleistis dar ankstyvoje jaunystėje. Pianinu groti mažasis genijus pradėjo sulaukęs vos trijų metų ir jau tuomet iš klausos gebėjo puikiai atkartoti išgirstus kūrinius. Na, o būdamas 11-os metų, jis laimėjo stipendiją ir tapo Londono Karališkosios muzikos akademijos auklėtiniu, kur savo mokytojus pribloškė iš klausos atkartojęs pirmą kartą girdėtą sudėtingą keturių lapų Hendelio kūrinį.

„How To Dress Well“ Rygoje: kai valandos truputį per mažai (koncerto apžvalga

„How To Dress Well“ Rygoje: kai valandos truputį per mažai (koncerto apžvalga, foto)

Dar praėjusių metų spalį koncertinį turą pradėjęs alternative R&B atlikėjas vakar vienintelį savo koncertą Baltijos šalyse padovanojo Latvijos publikai.

Muzikantai – už Obamą: 10 dainų apie JAV prezidentą

Muzikantai – už Obamą: 10 dainų apie JAV prezidentą

Antradienio naktį Barackas Obama buvo perrinktas JAV prezidentu. Ta proga, svarbiausias amerikiečių muzikos portalas „Billboard“ sudarė 10-ies geriausių dainų, palaikančių prezidentą, sąrašą.

Meilė vaikams per dainas: nuo J. Lennono iki „Audioslave“ (Video)

Meilė vaikams per dainas: nuo J. Lennono iki „Audioslave“ (Video)

Muzikantai kūrybinio įkvėpimo semiasi iš įvairiausių šaltinių. Dažnai kūrybos jie semiasi ir iš savo atžalų.
Tiesa, kai kurios istorijos – tragiškos ir liūdnos. Gali būti, kad savo mėgiamoms dainoms suteiksite visai kitą prasmę.

Regio muzikantas R. Dawuni: „Esame didelė pasaulio šeima“ (Interviu

Regio muzikantas R. Dawuni: „Esame didelė pasaulio šeima“ (Interviu, video)

Rocky Dawunis – regio muzikantas, kovojantis iš žmonių teisės ir skleidžiantis pozityvią energiją. Dėl jo veiklos, Rocky dažnai vadinamas „Ganos Bobu Marley“.

Ką daryčiau kitaip

Ką daryčiau kitaip, jei vėl būčiau 18-metis?

Turbūt ne vienas nostalgiškai prisimenate dienas, kai Jums buvo tik 18 metų. Ech, atrodo, jei vėl grįžtumėme į tuos laikus, daug ką gyvenime darytume kitaip.
Pamokymus jaunajai kartai vardina tie, kuriems dabar 28-eri. Jei jie patys šias tiesas būtų žinoję, nepriklausomą gyvenimą būtų pradėję kiek kitaip.