Now Reading
„Tamsta muzika” – muzikos fiesta su eko ženkliuku (Foto)

„Tamsta muzika” – muzikos fiesta su eko ženkliuku (Foto)

„Tamsta muzika” – muzikos fiesta su eko ženkliuku (Foto)

Varėnos dainų slėnio miškas liepos 22-24 dienomis pavirto lietuviškuoju Wudstoku. Muzikinė fiesta „Tamsta muzika 2011“ prasidėjo penktadienį, nuo pušų varvant ką tik pasibaigusio lietaus lašams.

Festivalis apie meilę, muziką, taiką ir gerą nuotaiką pradėjo savo trumpą lyg drugelio gyvenimą – trys dienos gyvenimo „čia ir dabar“.

Festivalio svečiai rinkosi jau nuo penktadienio ryto, o atvykusiems vėliau automobilius teko slėpti miško tankmėje, krūmuose ar kemsynuose – ne veltui festivalio organizatoriai ragino į renginį vykti traukiniu. Bet didžiausia problema – kaip traukiniu atsigabenti palapinę, miegmaišius ir dėžes alaus, tad daugelis vyko automobiliais, o kai kurie juose leido sausesnes naktis, nes Varėnos miškai atvykėlius pasitiko kartu su lietumi. Vakarėjant debesys išsisklaidė, lyg pabūgę minios žmonių, atriedančios Varėnos link, nuo ryto besibūriuojantys dalyviai galėjo pailsėti nuo varvančių pušų ir nosių bei pasimėgauti vasarišku vakaru miške.

Dainų slėnis savaitgaliui pavirto savotišku miesteliu, kuriame apsigyveno muzika, gera nuotaika, meno dirbtuvėlės, sportas, tinginiavimo zonos ir t.t. Gamta ir festivalis puikiai sudera tarpusavyje, vienas kita papildydami, todėl šiais metais renginio organizatoriai pabrėžė, kad festivalis yra labai draugiškas gamtai. Tai jautėsi ir iš vykusios veiklos: šiukšlių rūšiavimo punktas, rūšiavimo instrukcijos, muzikos kūrimas naudojantis rūšiuotomis atliekomis (plastikiniais buteliais, laikraščiais, skardinėmis). Žmogaus ir gamtos santykis festivalyje turėjo remtis pagarba ir supratingumu.

Neatsiejamai nuo renginio idėjos stengtasi išlaikyti stiprų festivalio identitetą – visos nuorodos ir kita atributika puikiai suderinta, nenuobodi ir nebanali. Šių metų naujiena – festivalio paštas, kur „Tamsta muzika“ atvirukus kiekvienas norintis galėjo užrašyti savo draugams ar artimiesiems ir išsiųsti kurjerių paštu Lietuvos teritorijoje. Tai suskubome padaryti ir mes…

Kas „Tamstos muzikos“ fiestoje svečiavosi praeitais metais, šį kartą galėjo pasidžiaugti padidėjusia kempingo zona, didesniu skaičiumi pramogų bei, žinoma, įvairesniu, skanesniu ir sveikesniu maistu. Praeitais metais didžiulėse eilėse prie maisto dalyviai praleisdavo žymiai daugiau laiko.

Muzika tikrai nebuvo pagrindinis dalyvių motyvas apsilankyti festivalyje, daugelis laiką leido aktyvaus laisvalaikio zonose, menų dirbtuvėlėse, gatvės šokių aikštelėje.

Linksmybių zonoje dislokavosi trys pagrindinės muzikos buveinės: didžioji scena, Red Bull scena ir gatvės šokių scena. Melomanai ir paprasčiausi muzikos mylėtojai festivalio metu galėjo mėgautis gana plačia muzikinių stilių įvairove. Blues, indie, rock, pop, disko, funk, soul, r&b, jazz, hip-hop, alternative stiliai, persipynę ir susimaišę vienas su kitu lepino klausytojų ausis. Taikos ir meilės idėją agituojančiame festivalyje muzika kalbėjo visiems bendra kalba, kuri neturi jokių barjerų, apart tų, kuriuos sukuria patys klausytojai. Kai kurios grupės „Tamstą muziką“ lydi nuo pirmųjų festivalio gimimo metų, todėl gerai pažįstamos nuolatiniams lankytojams. Ne pirmą kartą Varėnos miškuose grojo ir dainavo Saulės kliošas, G&G Sindikatas, Brassbastardz, Polirizuoti stiklai, Freaks on Flour, Liūdni slibinai ir kt.

Šių metų užsienio svečiai – Aloe Blacc, kurių koncerto metu visi susirinko prie scenos užburti charizmatiškojo Aloe Blacc vokalisto. Kaip bebūtų keista, festivalio vinis buvo pristatyta ne šeštadienio vakarą, o penktadienio, ir dar šiek tiek ankstesniu laiku, nei buvo numatyta koncertų tvarkaraštyje. Visi grupės muzikantai tik žengę ant scenos papirko savitu aprangos stiliumi bei energija. Ne tik dainuojantis, bet ir puikiai judantis vokalistas, nepamiršo bendrauti su publika, kaip ir festivalio organizatoriai, buvo nusiteikęs puoselėti taikos ir meilės temą. Užgrojus ilgai lauktam grupės hitui „I Need a Dollar“, publika pašėlo. Amerikiečių koncerto metu galima buvo pastebėti grupei didžiausią įtaką padariusių muzikantų „šešėlius“, tokius kaip Stevie’as Wonderis ar Michaelas Jacksonas, pastarojo dainą „Billy Jane“ Aloe Blacc atliko savotiškai interpretuodami. Po koncertų sulaukę minios „bisų“, muzikantai pagrojo dar vieną savo hitą „Loving You Is killing Me“.

Po svečių iš JAV pasirodymo į sceną žengė vietinės žvaigždės, elektroroko grupė Happyendless. Nors grupė vainikavo pirmos festivalio dienos koncertų vakarą, daugelis klausytojų ir toliau šėlo iki paryčių.
Šeštadienio pradžia festivalio dalyviams buvo šiek tiek tingesnė, nors ir padarę rytinę mankštą, vėliau dieną leido pusiau gulomis ar sėdėdami priešais ekraną, kur buvo rodomas filmas „Jamam Wudstoką“. Žiūrovai tikrai galėjo pasijusti esantys tinkamoje vietoje, tinkamu metu.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Muzikinė šeštadienio programa prasidėjo maždaug 16 val. kartu su baltais „Sounds in G“ angelais, nuo tada publika pradėjo budintis, šokti, dalyvauti festivalio laisvalaikio programose: kas darėsi aksesuarus, kas žaidė stalo tenisą, kas maudėsi ežere lyjant lietuj ar čiuožinėjo vandens slidėmis…

Temstant „Tamstos muzikos“ scenoje pasirodė senbuviai Empti, savo muzikinėmis improvizacijomis rock‘o ir jazz‘o tema audrino liaudį kviesdami pajusti kaip „gera voliotis meduje, mylėtis šviesoje…“, kaip gera tiesiog klausyti „Empti“.

22.30 valandą Varėnos salai lopšines ir ne tik, dainavo šių metų The People‘s Music Award statulėlę parsivežę Brassbastardz su žavinga Daiva Starinskaite priešakyje. Geros muzikos dozė buvo garantuota. Na, o vėlyvą šeštadienio vakarą publika, tikra ta žodžio prasme, šėlo su G&G Sindikatu ir jungtiniu orkestru.

Trečios dienos programa vėl kvietė aktyviai pradėti paskutinę festivalio dieną, nors daugelis dalyvių jau krovėsi daiktus ir vyko namo. Pagrindinėje festivalio zonoje vyko lindyhopo pamoka, pasirodymą surengė „Bigbendas Magic orchestra“. Buvo rodomas „Degam“ spektaklis „Pupi pipa pupi“.

Trečioji diena buvo „Tamsta muzika“ festivalio naujieną, kuri nors trumpam sulaikė svečius, norinčius pratęsti stebuklingą savaitgalį Varėnos miške.

Lina Sabaitytė
Nuotr. autorės ir Lauryno Aukštuolio

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt