Search Results for: "užsieniečiai Lietuvoje"

Dviračių kultūra Lietuvoje: ar pasieksime Danijos lygį? (interviu)

Dviračių kultūra Lietuvoje: ar pasieksime Danijos lygį? (interviu)

Dviratis – transporto priemonė, dažnam lietuviui tampanti jau ne tik laisvalaikio dalimi ar susisiekimo priemone, bet ir gyvenimo būdu. Gausa renginių, skirtų dviratininkams, bei vis labiau plėtojamas dviračių takų žemėlapis skatina dviračių infrastruktūros vystymąsi. Galbūt Lietuva dar negreitai pasieks tokį lygį kaip dviračių kultūros sostine vainikuojama Danija, tačiau visuomet atsiranda entuziastų, kurie ne tik patys propaguoja dviratį kaip gyvenimo būdą ar jo dalį, bet ir stengiasi pritraukti kuo daugiau bendraminčių.

Gruzinė R.Margišvili: „Gyvenimas Lietuvoje mane labai pakeitė“  (Interviu)

Gruzinė R.Margišvili: „Gyvenimas Lietuvoje mane labai pakeitė“ (Interviu)

Architektė, grafikė, papuošalų kūrėja Ruso Margišvili su mumis susitiko pasikalbėti sausio 2 dieną, kurią gruzinai vadina lemties diena, parodančia, kokie bus visi metai, ir stengiasi pasilinksminti, kad ir likusios 364 dienos nuotaikingos būtų.

Turistai Lietuvoje: lenkams - bažnyčios

Turistai Lietuvoje: lenkams – bažnyčios, britams – genocido muziejus (Interviu)

Šiandien pasaulis mini tarptautinę turizmo dieną. Ta proga Laikas.lt pakalbino Vilniaus turizmo ir informacijos centro projektų įgyvendinimo skyriaus vadovę – Vilmą Daubarienę.

5-ąjį festivalį „Satta Outside“ pamilo ir lietuviai

5-ąjį festivalį „Satta Outside“ pamilo ir lietuviai, ir užsieniečiai

Rugpjūčio 12–15 d. nedidelį Šventosios kurortą sudrebinęs alternatyvios muzikos ir meno festivalis „Satta Outside“ sulaukė gausaus ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Baltarusijos, Vokietijos ir Didžiosios Britanijos melomanų palaikymo. 4 – iose pagrindinėse festivalio scenose per 3 paras pasirodė virš 100 atlikėjų.

Užsieniečiai susidomėjo Vilniaus loftais

Užsieniečiai susidomėjo Vilniaus loftais

Lietuvoje į nekilnojamą turtą investuojančius užsieniečius ėmė traukti ir netradiciniai būstai. Anot nekilnojamo turto vystytojų, užsieniečiai vis labiau domisi rekonstruotomis buvusių Vilniaus industrinių pastatų erdvėmis, jos traukia ir dalį užsienyje gyvenančių tautiečių.

„Paskutinį ketvirtį ryškiai išaugo susidomėjimas loftais tarp užsieniečių, taip pat Londone, Berlyne gyvenančių lietuvių gretose. Vilniuje esančiais loftais daugiausiai domisi ne tik šių dviejų miestų, bet ir Kopenhahgos, Amsterdamo, JAV miestų gyventojai“, – teigia „Concept Lofts“ vadovas Andrius Voišnis.

Jo manymu, sostinės Naujamiesčio loftai užsieniečiams yra patrauklūs dėl kelių priežasčių: patogios lokacijos, kainos, erdvės pojūčio, išskirtinių įrengimo galimybių bei sąlyginai nebrangiai kainuojančio išlaikymo.

„Loftus perkantys klientai šį nekilnojamą turtą laiko perspektyvia ir ilgalaike investicija“, – pastebi A. Voišnis.

Jo teigimu, nepriklausomai nuo įsigijimo motyvų, užsieniečiai objektu domisi dėl strategiškai patogios būstų vietos. Naujamiesčio loftai glaudžiasi greta centro, o dėl puikiai išvystytos infrastruktūros turi gerą susisiekimą ir su kitais sostinės rajonais.

Anot jo, nebrangus lofto išlaikymas yra ypač parankus užsieniečiams, į Lietuvą atvykstantiems bei tokio tipo būste apsistojantiems tik per atostogas.

„Jiems nereikia baimintis patarnavimų sąskaitų, nes lofto išlaikymas kainuos ženkliai mažiau nei tradicinio būsto, o jo vertė augs mažiausiai dar kelerius metus“, – sako A. Voišnis.

Jo teigimu, investavimas į loftus tik dar labiau populiarės, o tai sudarys sąlygas ne tik naujų loftų objektų atsiradimui, bet ir paties miesto raidai.

„Esu tikras, kad per kelerius metus sostinėje atsiras dar ne vienas industrinės architektūros konversijos projektas į loftus, įnešantis deramą naudą miestui“, – sako jis.

„Concept Lofts“ vadovo teigimu, bendrovės plėtojamame „SoHo Lofts“ projekte didžiąjį dalį pirkėjų sudarė novatoriškumo, išskirtinumo bei prabangos ieškantys pirkėjai.

„Mados infekcijos“ konkurso „Injekcija“ finale lietuviai varžysis su užsieniečiais

„Mados infekcijos“ konkurso „Injekcija“ finale lietuviai varžysis su užsieniečiais

Festivalio „Mados infekcija“ rengėjai paskelbė 15 dizainerių, kurie buvo atrinkti dalyvauti finaliniame konkurso „Injekcija“ etape. Net pusė finalininkų yra iš užsienio, tokių šalių kaip Vokietija, Estija, Rusija. Atrinkti dizaineriai lapkričio 26 d. savo kolekcijas pristatys Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje. Pirmą kartą konkurso „Injekcija“ finalas bus atviras ir publikai, į renginį parduodami bilietai.

Jaunieji konkurso finalininkai šiandien buvo pristatyti spaudos konferencijoje. Iš viso „Injekcijos“ komisijai šiemet buvo atsiųstos 48 paraiškos (34 iš Lietuvos, 14 iš užsienio). Talentingiausius kūrėjus tarp pradedančiųjų mados dizainerių vertino profesionalų komisija: dizaineriai Sandra Straukaitė, Agnė Kuzmickaitė, Vitalis Čepkauskas, Giedrius Paulauskas bei menotyrininkė Nijolė Adamonytė.

Komisija daugelį pateiktų darbų įvertino gerai, tad atsirinkti nebuvo lengva. Tuo labiau, kad šiemet konkurse pirmą kartą dalyvavo užsienio dizaineriai, pateikę stiprius ir kokybiškus darbus. „Sulaukėme tikrai įdomių darbų ir iš lietuvių, ir iš užsieniečių. Šiemet konkursui pristatytos kolekcijos yra daug konceptualesnės, idėjos labiau išgrynintos nei pernai. Nudžiugino užsienio jaunųjų dizainerių darbai, ypač stiprūs jaunieji kūrėjai Sankt Peterburge. Užsieniečių kolekcijose ypač jautėsi asmeninis išprusimas, kuris mados kūrime yra labai svarbus“, – komentavo Sandra Straukaitė.

Pasak jos, komisija finalininkų darbus atrinko vadovaudamasi tais pačiais kriterijais, kaip visuomet – kolekcijos koncepcija, originalumas ir festivalio „Mados infekcija“ formato atitikimas.

Atrinkti 15 finalininkų lapkričio 26 dieną Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje pristatys savo kolekcijas gyvai. „Injekcijos“ finalas pirmą kartą atvers duris ir žiūrovams. „Vietų renginyje turime labai nedaug, tad į jį parduodamas ribotas skaičius bilietų. Manome, kad atvykti pasižiūrėti savo kolegų kūrybos bus ypač įdomu studentam. Žiūrovų laukia ir vienos originaliausių Lietuvoje muzikos grupių „Empti“ pasirodymas“,- sakė viena iš konkurso „Injekcija“ organizatorių Renata Mikailionytė.

Finalinio „Injekcija“ renginio metu komisija išrinks tris nugalėtojus. Jiems bus suteikta teisė pasirodyti ant festivalio „Mados infekcija“ podiumo 2011 metų pavasarį ir atsivers platesni vartai į profesionalios mados pasaulį.

Atrasti jaunų, talentingų dizainerių ir paskatinti juos kurti profesionalią madą būtent ir yra konkurso „Injekcija“ misija. Festivalis „Mados injekcija“ konkursą rengia jau ketvirtus metus.

Konkurso „Injekcija“ finalinis renginys įvyks lapkričio 26 d. 19 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius). Bilietai į renginį kainuoja nuo 25 Lt, juos platina „Bilietų pasaulis“.

INJEKCIJA finalo dalyviai:

1.MILDA ČERGELYTĖ
2.IEVA DAUGIRDAITĖ
3.INDRĖ BARŠAUSKAITĖ, INGA GALINYTĖ, KRISTINA MIKALAUSKAITĖ
4.IEVA UŽKURATAITĖ
5.DALIA JAKELIŪNAITĖ IR IRINA ISAJEVA
6.MIGLĖ RADŽIŪNAITĖ
7.VITALIJA MALYŠKO
8.MARIA POPADNIČENKO (lietuvė, mokosi Italijoje)
9.ASTRID GROSSER IR GERTI HEINRICH (Vokietija)
10.AREZU DAEMI (Vokietija)
11.INGRID PAATS, HELI HAAV (Estija)
12.KRISTEL KUSLAPUU (Estija)
13.NELLI NEDRE (Sankt Peterburgas, Rusija)
14.MALIKA NAZIROVA RAMZANOVNA (Sankt Peterburgas, Rusija)
15.MARIA FEDOROVA (Sankt Peterburgas, Rusija)

Ar įmanoma išmokti lietuviškai per vienerius metus?

Ar įmanoma išmokti lietuviškai per vienerius metus?

Globalėjant pasauliui didėja poreikis mokytis užsienio kalbų. Kalbėti angliškai šiandien – savaime suprantamas dalykas. O kaip lietuvių kalba? Kalbėdami gimtąja kalba net nesusimąstome, ar sunku ją išmokti užsieniečiui? Ar įmanoma išmokti kalbėti viena seniausių išlikusių indoeuropiečių kalbų per vienerius metus?

Komisų aukso amžius – kodėl originalūs drabužiai laimi prieš garsias etiketes?

Komisų aukso amžius – kodėl originalūs drabužiai laimi prieš garsias etiketes?

Pasakojama, jog pirmieji butikai ir komisai atsirado pirmojo pasaulinio karo metu, kuomet karininkų žmonos neturėdamos galimybių įsigyti kojinių ir suknelių, jas viena su kita, pradėjo mainyti bibliotekose ir maisto prekių parduotuvėse. Dabar – butikai ir komisai laikomi tikrais lobynais, kuriuose ne tik galima surasti vienetinių daiktų, išgirsti drabužių istoriją, bet įsigyt vardinių puošmenų iš viso pasaulio. Vilniaus butikai – ne išimtis. Senamiesčio gatvėse jie tiesiog vilioja užsukti. Tad kodėl gi verta apsilankyti ir pirkti būtent čia?

Į Afriką – sumedžioti dramblio

Į Afriką – sumedžioti dramblio

Izraelio mokslininkai paskelbė naujus tyrimus: medžioti senovės žmogus pradėjo maždaug prieš 400 tūkstančių metų, o ne prieš 200 tūkstančių, kaip kad manyta anksčiau. Bet kokiu atveju – medžioklė seniausias žmogaus darbas, verslas ir pomėgis, plačiai paplitęs pasaulyje ir tuo pačiu keliantis bene daugiausia aistrų. Į kokias medžiokles leidžiasi lietuviai? Kokių nuotykių ir trofėjų jie ieško savuose miškuose ir pasaulyje?

Baltarusiai pristatys bene garsiausios jų komedijos „Baltos rasos“ tęsinį

Baltarusiai pristatys bene garsiausios jų komedijos „Baltos rasos“ tęsinį

Su komedija „Baltos rasos“ užaugo kelios kartos ne tik Baltarusijoje, bet ir aplinkinėse šalyse. Šiandien tai neabejotina baltarusių kino klasika, kurią dar 1983 m. sukūrė Igoris Dobroliubovas. Filmuoti juostos tęsinį pavadinimu „Baltos rasos. Sugrįžimas“ ėmėsi jauna režisierė Aleksandra Butor. Jau šį trečiadienį „Skalvijoje“ įvyks premjerinis filmo seansas Lietuvoje. Pagrindinį vaidmenį filme atliko Juozas Budraitis.