Now Reading
Baltarusiai pristatys bene garsiausios jų komedijos „Baltos rasos“ tęsinį

Baltarusiai pristatys bene garsiausios jų komedijos „Baltos rasos“ tęsinį

Baltarusiai pristatys bene garsiausios jų komedijos „Baltos rasos“ tęsinį

Laikas.lt

Su komedija „Baltos rasos“ užaugo kelios kartos ne tik Baltarusijoje, bet ir aplinkinėse šalyse. Šiandien tai neabejotina baltarusių kino klasika, kurią dar 1983 m. sukūrė Igoris Dobroliubovas. Filmuoti juostos tęsinį pavadinimu „Baltos rasos. Sugrįžimas“ ėmėsi jauna režisierė Aleksandra Butor. Jau šį trečiadienį „Skalvijoje“ įvyks premjerinis filmo seansas Lietuvoje. Pagrindinį vaidmenį filme atliko Juozas Budraitis.

Po seanso žiūrovai kviečiami pabendrauti su kūrybine filmo grupe. Filmo pristatyme dalyvaus režisierė Aleksandra Butor, J. Budraitis, garsūs baltarusių aktoriai Viktoras Manajevas, Pavelas Charlančiukas ir Sergejus Žbankovas. Seansą dovanoja Europos šalių kino forumas „Scanorama“, Lietuvos ir Baltarusijos ambasados.

Nacionalinė filmo „Baltosios rasos. Sugrįžimas“ premjera įvyko praėjusią savaitę Baltarusijoje, kino teatre „Oktiabr“. Jos metu režisierė kalbėjo, kad su „Baltosiomis rasomis“ prabėgo ir jos, ir kitų kūrybinės filmo komandos narių vaikystė. Tuomet geriausia metų komedija paskelbtą filmą visi žiūrėjo po kelis sykius. 

Filme „Baltosios rasos. Sugrįžimas“ tęsiama Andrejaus Chodaso (aktr. J. Budraitis) ir jo žmonos Irinos (aktr.Irina Jegorova-Kovrigo) istorija. Prieš trisdešimt metų jį paliko žmona, susižavėjusi milijonieriumi iš Vokietijos. Likęs vienas dideliame mieste, praradęs meilę ir šeimą, Andrejus supranta, kad laimė yra ne piniguose, ne miesto šurmulyje, ir persikelia į tolimą viensėdį vaizdingoje vietoje.

Būtent šia žeme susidomi užsieniečiai, kurių vienas tapo Irinos vyru. Čia jie planuoja statyti ištaigingą poilsio bazę. Tačiau prieš tai turi išpirkti žemę iš trijų viensėdžio gyventojų: Andrejaus Chodaso, jo kaimyno Piotro ir nebylės Polinos.

„Baltosios rasos. Sugrįžimas“ – debiutinis A. Butor filmas. Pasak režisierės, tai savarankiškas nuo pirmtako filmas, turintis savo atskirą istoriją. Visgi akcentas į sugrįžimą filmo pavadinime radosi ne atsitiktinai.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Pirmiausia, tai sugrįžimas prie filmo temos. Čia susiduria dvi kartos – abejingas jaunimas ir pagyvenę žmonės su savo dvasine gelme. Antra, tai kinematografo sugrįžimas prie tikrųjų vertybių. Trečia, tai Nikolajaus Karačencovo sugrįžimas į ekranus“, – sakė režisierė.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt