Search Results for: "valgymas"

Kuo pavojingas persivalgymas?

Kuo pavojingas persivalgymas?

Nors populiarėja sveikas gyvenimo būdas, tačiau ir šiais metais po švenčių nemažai pacientų kreipėsi į medikus pagalbos dėl persivalgymo. Daugiausiai darbo turėjo gastroenterologai ir dietologai konsultuodami suaugusius ir vaikus dėl sutrikusio virškinimo persivalgius. Medicininių tyrimų laboratorijos sausio pirmosiomis dienomis taip pat fiksavo išaugusį kraujo tyrimų skaičių kepenų ir kasos funkcijų sutrikimams diagnozuoti. Nemaža dalis žmonių persivalgę griebiasi virškinimą skatinančių preparatų, bando gydytis patys ir į medikus visai nesikreipia.

Dėmesingas (mindfulness) valgymas ir valgymas „auto pilotu“

Dėmesingas (mindfulness) valgymas ir valgymas „auto pilotu“

Įsivaizduokite, kad darbo kabinete dirbate kompiuteriu, artėja projekto baigimo terminas, skubate, esate šiek tiek įsitempęs. Žvilgterėję į kompiuterio monitoriu pastebite, jog dabar preišpiečių metas, valgysite vanilinį pudingą, kurį atsinešėte iš namų.

Intuityvus valgymas - grįžimas prie savo kūno poreikių

Intuityvus valgymas – grįžimas prie savo kūno poreikių

Du trečdaliai žmonių po dietos laikymosi priauga dar daugiau svorio. Intuityvus valgymas padeda to išvengti, be to, jo filosofija skamba labai „skaniai“ – valgau, kai išalkstu ir tą, ko norisi.

Populiarėjanti intuityvaus valgymo sąvoka atsirado ne taip jau seniai – prieš dvidešimt metų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tuo metu buvo ieškoma būdų, kaip padėti žmonėms išvengti dietų, tačiau padėti ir atsikratyti nereikalingų kilogramų. Per tą laiką buvo atlikta nemažai mokslinių tyrimų, kurie įrodė intuityvaus valgymo naudą. Pastebėta, kad taip maitinęsi žmonės turėjo mažesnį KMI (kūno masės indeksą red. past.), cholesterolio kiekį, jų savijauta buvo daug geresnė.

Valgau, kai noriu

Šis procesas yra laikomas pačiu tinkamiausiu maitinimosi būdu, kuris skatina pažinti savo organizmą, įsiklausyti į jo poreikius, o ne alinti jį dietomis, kurių suteikiami rezultatai dažniausiai būna tik laikini. Intuityvaus valgymo principas – valgau, kai išalkstu, nustoju valgyti, kai jaučiuosi sotus.
„Kiekvieno mūsų kūnai turi įgimtą pusiausvyros tašką, t.y. svorį, nulemtą genetiškai ir kuris yra kūnui geriausias. Kūnas tą svorį stengiasi ir palaikyti. Dietos – tai savo kūno poreikių nepaisymas. Jos išbalansuoja kūno svorį, jis didėja, o intuityvus valgymas padeda atsistatyti natūraliam svoriui“, – žiniomis dalinasi gydytoja dietologė Aušra Jauniškytė.

Pasak dietologės, svorį numesti laikantis dietų galima tik labai trumpam. Mūsų organizmas atsakančiai reaguoja į alinimo procesą ir tuomet sulėtėja medžiagų apykaita, padvigubėja fermentų, maisto medžiagas verčiančių riebalais, dėl apetitą reguliuojančių hormonų sutrikimo sustiprėja alkis, susilpnėja sotumas ir svoris atsistato.

Ne lieknėjimo būdas

Intuityvaus valgymo jokiu būdu negalima vadinti dieta ar būdu, padedančiu skubiai atsikratyti nereikalingų kilogramų. Ši programa padeda sveikai išspręsti su maistu ir svoriu susijusias problemas, atsižvelgiant į kūno poreikius, palaikyti įgimtą, jums įprastą svorį. Taip pat pradėjus intuivyviai maitintis, žmonės pradeda kontroliuoti savo emocijas, nėra staigių nuotaikos svyravimų, kuriuos dažniausiai sukelia tai padidėjęs, tai sumažėjęs kūno svoris.

Skaitykite daugiau: http://www.grynas.lt/gyvenimas/intuityvus-valgymas-grizimas-prie-savo-kuno-poreikiu.d?id=58791529#ixzz1vurCIK59

Knygų pusryčiai. „Nuotaiką sukuria valgymas“

Knygų pusryčiai. „Nuotaiką sukuria valgymas“, – Mumiuko mama

„Padaras, valgantis blynus ir uogienę, negali būti baisiai pavojingas. Su juo galima susitarti“, – teigiama knygoje „Burtininko skrybėlė“. Matyt, taip ir yra. Muminuko mamos virtuvėje gera, ten šilta aplinka, o prie valgomojo stalo puikiai jaučiasi ir mažoji Miu, ir Muminukas. Tikiuosi, kad ir tu mielai pasinaudosi šios knygos receptais ir galėsi jaukiai bei skaniai pavaišinti savo šeimą ir draugus.

Emocinis valgymas – pagrindinis antsvorio kaltininkas

Emocinis valgymas – pagrindinis antsvorio kaltininkas

„Emocinis valgymas, tai problema, kurią turi beveik kiekvienas iš mūsų. Tačiau ne kiekvienas atpažįsta šią savo problemą, nes ne visada susieja valgymą su patiriamomis emocijomis. Iš tiesų kartais tų emocijų mes neatpažįstame, arba valgydami jas nustumiame gilyn ir jų nejaučiame. Tačiau kodėl tada valgote, kai nesate alkani? Dažnas pasakys: „Nes man patinka valgyti, nes maistas skanus, nes negaliu atsispirti šokoladui.“ Tačiau kas po visu tuo slepiasi? – dažniausiai, tai yra emocijos. Maistas pats savaime, kai nesate alkani, neskatina jūsų valgyti. Tai emocijos, kurios skatina jus valgyti tais momentais“, – kalba „Lieknėjimo akademijos“ psichologė Giedrė Gutautė Klimienė.

Medikai įspėja: persivalgymas gali sukelti daugybę sutrikimų

Medikai įspėja: persivalgymas gali sukelti daugybę sutrikimų

Artėja didžiosios metų šventės – Šv. Kalėdos ir Naujieji metai, kai stalai lūžta nuo įvairiausių patiekalų ir skanumynų. Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai įspėja – mėgaukitės maistu saikingai ir nepersivalgykite švenčių metu.

Valgome, kad gyventume, ar gyvename, kad valgytume? Atrodytų, kiekvienam aiškus atsakymas į šį mitybos specialistų dažnai užduodamą klausimą. Deja, per didžiąsias šventes dažnas žmogus nieko kito neveikia, tik ištisas dienas kemša į savo skrandį viską, kas yra ant stalo…

Švenčių metu valgomas įvairus maistas. Per Kūčias dominuoja – silkė ir grybai. Tai sunkiai virškinamas maistas. Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė J. Kapočiūnienė pataria į tai atkreipti dėmesį sergantiesiems širdies ir kraujagyslių ligomis. Jie turėtų atsargiau žiūrėti į patiekalus iš grybų ir vengti persivalgymo. Per Kalėdas iškyla didžiausia rizika persivalgyti, nes žmonės valgo labai įvairaus maisto, pamiršta apie maisto derinimą: saldumynai po keptų patiekalų, saldus po sūraus, daug riebaus maisto…

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė J. Kapočiūnienė pataria kokį maistą bevalgytumėte, nepamirškite, kad pagrindinis priešas sveiko žmogaus skrandžiui – per didelis maisto kiekis.

Persivalgymas gali virsti į valgymo sutrikimą. Žmonės linkę persivalgyti pradeda skųstis padidėjusiu svoriu, nutukimu. Bendra sveikatos būklė dar labiau pablogėja, nes pasireiškia kiti simptomai: aukštas kraujospūdis arba padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje, sutrinka širdies veikla ar tulžies pūslė, susergama diabetu.

Turintiems šį valgymo sutrikimą dažnai sumažėja pasitikėjimo savimi jausmas, kamuoja depresija, dingsta noras bendrauti su aplinkiniais.

Kai kuriems persivalgymas tėra vienkartinis neapdairumas. Esame linkę persivalgyti per šventes, kai stalas nukrautas skaniais valgiais. Tiems, kurie nekontroliuoja savo mitybos raciono ir persivalgo du tris kartus per savaitę, reiktų rimtai susirūpinti ir apsilankyti pas dietologą.

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė J. Kapočiūnienė pataria, kaip sužinoti ar persivalgote.

Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į porcijos dydį, kurį ruošiatės suvalgyti vienu prisėdimu. Jei jis didesnis už daugumai jūsų amžiaus žmonių pakankamą pietų normą, vertėtų sunerimti. Pirmosios persivalgymo priepuolių minutės gali būti malonios, tačiau po to dažniausiai apima kaltės jausmas, netgi pasišlykštėjimas. Kai kurie valgydami jaučia pasibjaurėjimą, tačiau niekaip negali liautis. Šio valgymo sutrikimo kamuojami ligoniai maistą valgo labai greitai, beveik nesukramtę.

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras linki jog valgymas būtų malonus ritualas. Valgykite ir kramtykite pamažu, mėgaukitės kiekvienu kąsniu, rinkitės subalansuotą mitybą. Sočių, skanių ir saikingų Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų!

Sumuštiniai Domino

Sumuštiniai Domino

Duoną suraikykite riekėmis, o jas supjaustykite pailgais gabaliukais. Kiekvieną užtepkite sviestu. Tada per vidurį sviestą kiek įpjaukite, taip padalinsite domino kauliuką pusiau. Iš ikrų grūdelių dėliokite domino kompozicijas: nulis-trys, vienas-keturi, du-penki ir t.t. Jei skanautojų yra pakankamai, galite dėlioti visus kauliukus nuo nulio-nulio iki šešių-šešių. Tokių sumuštinukų valgymas taps įdomiu žaidimu, be to, padės padalyti nepigų ikrų indelį tikrai dideliam svečių būriui.

Kelios gudrybės

Kelios gudrybės, kaip pažaboti apetitą ir greičiau sulieknėti

Nekontroliuojamas apetitas kliudo pasiekti gerų rezultatų, todėl dalinamės keliomis gudrybėmis, kaip numesti svorio.

Natūralus sveikatos šaltinis - 4 naudingiausios riešutų savybės

Natūralus sveikatos šaltinis – 4 naudingiausios riešutų savybės

Sveikatą kartais bandome stiprinti įvairiais vitaminais ir papildais, pamiršdami, kad organizmas geriau įsisavina tai, kas natūralu. Gamta pati sukūrė beveik tobulą baltymų, sveikų riebalų, skaidulų, antioksidantų ir daugelio vitaminų bei mineralų kompleksą – riešutus. Visame pasaulyje atliekami tyrimai rodo, kad kasdien juos vartojant, galima sumažinti daugybės grėsmingų ligų riziką.

Graužiantis rėmuo: kaip sumažinti skrandžio rūgštingumą?

Graužiantis rėmuo: kaip sumažinti skrandžio rūgštingumą?

Padidėjęs skrandžio rūgštingumas, lydimas tokių nemalonių simptomų kaip skausmas, sunkumo pojūtis ir nemalonus rūgštumas burnoje dažniausiai pasireiškia suvalgius daug riebaus, aštraus maisto, greitų užkandžių ar perdozavus raudonojo vyno. Visgi, kartais rūgštumas burnoje tampa varginančiu nuolatiniu palydovu. Pradėti ligos priežasčių paieškas rekomenduojama nuo kasdienių įpročių.