Search Results for: "virtualu"

Festivalyje „Galapagai“ – virtualus nuotykių kambarys

Festivalyje „Galapagai“ – virtualus nuotykių kambarys, aktyvios rungtys ir meilės strėlės

Muzikos ir pramogų festivalis „Galapagai“, liepos 28-29 dienomis Zarasuose, ežero saloje festivaliautojams pateiks visą įvairovę pramogų, pakvies dalyvauti socialinėse iniciatyvose, rengs pasimatymus, sporto, šokių ir relaksuojančios jogos užsiėmimus ar virtualius nuotykius ir pasiūlys daugybę kitokios veiklos.

Virtualus muziejaus gyvenimas –  nuo interaktyvių žaidimų iki papildytos realybės ekspozicijų

Virtualus muziejaus gyvenimas – nuo interaktyvių žaidimų iki papildytos realybės ekspozicijų

Elektroninei erdvei užimant vis svarbesnį vaidmenį mūsų gyvenimuose, pažangiosios technologijos veržiasi ir į muziejų pasaulį. Istorija alsuojantis Vatikano muziejus Italijoje ar žymusis Ermitažas Sankt Peterburge? O gal prancūziško meno simbolis – Luvro muziejus? Šiandien išmaniosios technologijos atveria galimybes apkeliauti garsiausius pasaulio muziejus, neiškeliant kojos iš savo namų.

Lietuvoje startuoja tik tėveliams skirtas virtualus turgelis

Lietuvoje startuoja tik tėveliams skirtas virtualus turgelis

Lietuvoje startuoja nemokamas virtualus turgelis musumazyliai.lt, kur tėveliai tarpusavyje gali keisti, parduoti, dovanoti savo mažylių išaugtus daiktus: drabužėlius, vaikišką techniką, žaislus ir pan. Projektas orientuotas išskirtinai tik į tėvelius – portale draudžiami komerciniai skelbimai.

Grafikos parodos įkvėpėjas – „Facebook“ ir virtualus bendravimas

Grafikos parodos įkvėpėjas – „Facebook“ ir virtualus bendravimas

Trečiadienį, gegužės 25 d. 19val. galerijoje „Actus magnus“ bus atidaryta grafikės Jūratės Rekevičiūtės paroda „Komentuoti. Patinka“, kurioje menininkė tyrinėja virtualų bendravimą ir jo kuriamus spąstus.
„Į SMS žinutes, komentarus įpakuoti intymūs jausmai, pakliuvę į virtualią erdvę, tampa vieši ir įgauna kitą kokybę. Nuoširdus prisipažinimas tampa melu, o melas – paminklo dydžio tiesa. Širdies riksmas „gelbėkit!..“ virsta viso labo dar vienu reklaminiu plakatu, pro kurį lengvabūdiškai praeiname. Kur mūsų jausmų saugykla? Mobiliajame telefone, socialiniame tinklapyje?“,- klausia dailininkė, versdama apie tai susimąstyti ir žiūrovus, tarp kurių, be abejo, bus ir daugybė šventai įtikėjusių, jog “jeigu nesi užsiregistravęs Facebook‘e – vadinasi neegzistuoji“.
Kurį laiką stebėjusi tikrovę (kas vyksta socialiniuose tinkluose, kokias žinutes galima rasti komentaruose ir t.t.) menininkė savo pastebėjimus perkelia į paveikslus. Jūratės Rekevičiūtės darbai – kaip elektroninių laiškų faksimilės ar Facebook‘o atvaizdai, kuriuose grafikė žaidžia raudona, balta, juoda spalvomis, šrifto ir vaizdo deriniais. „Tu esi džentelmenas“, „Nuotraukoje, kur Jūs nusisukusi, ir plaukai atidengia kaklą, norisi prieiti ir pabučiuoti. Turėtų kvepėti labai skaniai…“, „Na ką. Beliko tik išsirinkti gerus batus pavasariui“,- tai tik keletas virtualaus pasaulio nuoplaišų, patekusių į menininkės paveikslus.
Kaip sako galerijos „Actus magnus“ direktorė Jolita Zykutė „Pasirinkusi tokią šiuolaikiniam pasauliui ypač aktualią temą, dailininkė Jūratė Rekevičiūtė savo kūriniais nemoralizuoja, nebara ir nepamokslauja. Ji pasitelkia humoro jausmą, kuris ko gero yra geriausias būdas priversti šiuolaikinį žmogų reflektuoti, kas gi vyksta, kad vis labiau neriame į virtualią erdvę ir kartais ten paskęstame“.
Paroda vyks iki birželio 15d.
Birželio 11d. (šeštadienį) 14val. galerijoje „Actus magnus“ įvyks susitikimas su Jūrate Rekevičiūte, kurioje grafikė plačiau papasakos apie savo parodą ir kūrybą. Įėjimas laisvas.

Virtualus naktinis klubas realiame pasaulyje parduotas už 635 tūkst. JAV dolerių

Virtualus naktinis klubas realiame pasaulyje parduotas už 635 tūkst. JAV dolerių

Nekilnojamo turto verslas realiame pasaulyje gal ir apmiręs, tačiau virtualioje erdvėje sunkumų visiškai nesimato. Holivudo nekilnojamo turto magnatas Jon’as Jacobs’as slapyvardžiu “Neverdie” internetiniame žaidime „Entropia Universe” sugebėjo parduoti virtualų naktinį klubą už realią 635000 dolerių kainą.

5 gudrybės

5 gudrybės, padedančios greičiau išsiristi iš lovos

Trumpėjant dienoms ir artėjant šaltajam metų laikotarpiui, atsikelti ryte darosi vis sunkiau. Ką jau kalbėti apie žmones – pelėdas iš prigimties. Tiems, kuriuos lova rytais traukia tarsi magnetas, pateikiame keletą patarimų, kaip iš ryto atsikelti laiku ir jaustis išsimiegojus.

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Universitetai turėtų būti atviri visuomenei, skatinti socialinį teisingumą ir nuolatines mokymo formų inovacijas, sako Europos nuotolinio ir e. mokymosi tinklo (EDEN) prezidentė, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Inovatyvių studijų instituto direktorė, Edukologijos katedros docentė dr. Airina Volungevičienė. Šiemet šis institutas pristatė nematytą naujovę – atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu, prisijungus internetu iš bet kurios patogios vietos.

Naujausia foto įranga: 360 laipsnių kameros

Naujausia foto įranga: 360 laipsnių kameros

Fotografijos rinka keičiasi. Dar prieš dešimtmetį visur karaliavo „muilinės“ – nedideli skaitmeniniai fotoaparatai, kurie kainuoja 50-300 eurų. Jie buvo prieinami visiems. Patogūs naudotis, nedideli, telpantys į rankinę, su gerais nustatymais įvairioms situacijoms fotografuoti. Jų raiška 12-20 megapikselių – daugiau nei pakankama buitinėms nuotraukoms daryti, o vėliau atsispausdinti kad ir A4 formatu. Ši foto įranga, deja, po truputį keliauja „pensijon“. Vis dar reikalinga žmonėms, tačiau skaitmeninius aparatus daugeliu atveju pakeitė išmanūs telefonai ir jų foto programėlių armija. Esmė yra ne tai, kad nufotografuotumėte gerą nuotrauką, bet kaip ją pakoreguosite, kad atrodytų pribloškiamai. Čia išmanusis telefonas su savo 12-21 megapikselių kamera yra nepakeičiamas dalykas.

Minecraft naujienos: specialus Xbox One valdymo pultas

Minecraft naujienos: specialus Xbox One valdymo pultas, pritaikymas VR akiniams ir nauji monstrai

Minecraft yra vienas iš populiariausių žaidimų pasaulyje kas dieną susilaukiančių daugybės dėmesio ir diskusijų visame pasaulyje. Čia randa ką veikti ir mažiausi žaidėjai ir suaugusieji. Kokios naujienos pastaruoju metu sklinda iš Minecraft kūrėjų ir platintojų (kūrėjai – Mojang, platintojai – Microsoft)? Jų yra tikrai nemažai.

Kriminalistų darbo užkulisiai: patikimais laikyti teismo ekspertizės metodai pasirodė nesantys visagaliai

Kriminalistų darbo užkulisiai: patikimais laikyti teismo ekspertizės metodai pasirodė nesantys visagaliai

Tokie populiarūs serialai kaip „CSI kriminalistai“, „CSI Majamis“ ar „CSI Niujorkas“ visame pasaulyje suformavo kriminalistikos ekspertų įvaizdį. TV ekrane pasirodantiems ekspertams, atrodo, nėra nieko neįmanomo, o prie nusikaltėlio durų gali atvesti net menkiausias plaukelis, tačiau tikrovė yra kur kas sudėtingesnė. Žurnalo „National Geographic Lietuva“ liepos mėnesio numeryje rašoma, kad net tokie įprasti įkalčiai kaip pirštų atspaudai, grafologinės ekspertizės išvados ar kulkų žymės dažniausiai nėra šimtu procentų patikimi įrodymai, tačiau atsiranda naujų, mokslu pagrįstų metodų.