Now Reading
Nacionalinį stadioną pradės statyti nuo aikštynų

Nacionalinį stadioną pradės statyti nuo aikštynų

Nacionalinį stadioną pradės statyti nuo aikštynų

Diena.lt

Vėl bręsta idėjos sugrįžti prie nacionalinio stadiono statybų projekto. Sostinės valdžia jau artimiausiu metu tikisi rasti lėšų dviejų futbolo aikštynų statyboms prie nacionalinio stadiono griaučių pradėti.

Nori aikštynų

Prieš beveik du dešimtmečius baigtame nacionalinio stadiono statybų projekte buvo numatyta greta jo įrengti bent tris modernius dirbtinės vejos futbolo aikštynus. Tačiau vos pradėtoms stadiono statyboms sustojus, sustojo kalbos ir apie futbolo aikštynus.

Sostinės savivaldybė prieš kelias dienas nusprendė atgaivinti idėją įrengti du aikštynus. Pirmiausia, kaip rašoma miesto dokumentuose, „organizuoti dviejų futbolo aikštynų įrengimo šalia prekybos ir pramogų centro “Akropolis„ galimybių studijos rengimą“.

Jei ne šiais metais, tai galbūt jau kitais greta nacionalinio stadiono griaučių galėtų pradėti dygti modernios futbolo aikštelės. Tai dienraščiui „Vilniaus diena“ patvirtino savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas ir Vilniaus apskrities futbolo federacijos (VAFF) prezidentas Ritas Vaiginas.

Aikštynai išdygti galėtų greta nacionalinio stadionų statybų aikštelės esančiame parke, besiribojančiame su Ukmergės ir Geležinio Vilko gatvėmis.

„Šiuo metu nėra galimybių pastatyti nacionalinį stadioną, bet gal bent galime pradėti statyti projekte numatytus aikštynus. Negaliu pasakyti, kada konkrečiai tai galėtų įvykti, dėl to ir planuojame parengti galimybių studiją“, – dienraščiui sakė R.Vaiginas.

Anot jo, Vilniaus vaikų futbolo mokyklos, mėgėjų futbolo klubai vis dažniau išsako priekaištus savivaldybei ir federacijai dėl futbolo aikštynų trūkumo. Sąlygų treniruotis trūksta ir pagrindinėse šalies futbolo lygose rungtyniaujančioms komandoms.

„Nuolat sulaukiame prašymų įrengti bent kokias nors vietas futbolui žaisti, tokių aikštynų Vilniuje iš tiesų labai trūksta. Manau, kad atgaivinti šį projektą gana realu, svarbiausia rasti finansų“, – kalbėjo R.Vaiginas.

Investicijos – keli milijonai

Apie lėšų paieškas statyboms pašnekovas užsiminė ne veltui. Prieš savaitę patvirtintas sostinės savivaldybės biudžetas yra mažiausias per pastaruosius penkerius metus, nors sportui jame ir numatyta viena didžiausių dalių.

2012 m. savivaldybės biudžeto projekte kūno kultūrai ir sportui remti numatyta išleisti beveik 17 mln. litų, tačiau aikštynų statyboms šie pinigai nenumatyti.

„Kaip žinote, biudžetas tikrai nelabai įspūdingas. Jį sudarydami apie tokius dalykus kaip aikštynų statybos net nekalbėjome. Miesto biudžete pinigų tam tikra nėra. Tačiau visada galima bandyti rašyti projektus gauti ES struktūrinių fondų paramą. Be to, galėtų ir Lietuvos futbolo federacija prisidėti, juk pinigų turi“, – sakė miesto valdininkas.

Jo teigimu, labai neišlaidaujant vieną aikštyną prie „Akropolio“ įrengti būtų galima už 1,5–2,5 mln. litų.

„Jei įrengtume tik dirbtinės dangos aikštynus, bet be didelių tribūnų, užtektų 1,5 mln. litų. Investicijos nėra itin didelės. Maždaug pusę milijono litų kainuotų aikštyno pagrindas, dar tiek pat ar kiek daugiau – dirbtinė danga“, – sakė vienas savivaldybės administracijos vadovų.

Finansavimas, kaip teigiama, vienintelis neišspręstas klausimas. Jį gavus statybas esą būtų galima pradėti jau šiandien.

Nacionalinė gėda

Iki tol spėta pastatyti stadiono arenos požeminę dalį, išbetonuoti pilonus ir pradėti dalį arenos viršutinės dalies konstrukcijų.

Tiek miestiečiai, tiek politikai nacionalinio stadiono statybas sostinės Šeškinės mikrorajone jau spėjo praminti nacionaline gėda.

Daugiau kaip du dešimtmečius rutuliojama statybų idėja vis dar labai miglota, o šalia miesto centro esančiame tuščiame žemės sklype pakloti stadiono pamatai atrodo nykiai.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Naujosios kadencijos pradžioje sostinės vicemeras Romas Adomavičius tvirtino, kad gaivinti stadiono statybas bus bandoma traukiant privačius investuotojus ir visiškai atsisakant valstybės paramos. Politikas tvirtino, kad galutinė objekto kaina gali siekti apie 350 mln. litų.

Meras Artūras Zuokas pavasarį nacionalinio stadiono statybų klausimą aptarė su lenkų investuotojais, kurie artėjant 2012 m. Europos futbolo čempionatui jau spėjo pasistatyti ir nacionalinį stadioną, ir dar tris ne mažiau įspūdingas futbolo arenas.

Stadionas Naujojoje Vilnioje

Sostinės savivaldybė stadioną statyti užsimojo ir apleistoje teritorijoje Naujojoje Vilnioje. Čia radus finansavimą norima įrengti 100 mln. litų vertės futbolo aikštyną. Kaip anksčiau sakė savivaldybė, finansuoti projektą esą veržiasi investuotojai iš Ispanijos.

Naujojoje Vilnioje norima pastatyti septynias futbolo aikšteles, kurių viena turėtų būti uždengiamu stogu, sportininkų bendrabutį, viešbutį.

Visa šio itin ambicingo projekto teritorija užimtų maždaug 17 ha ir taptų didžiausia tokio tipo futbolui skirta teritorija Lietuvoje.

Aikštynų tragiškai trūksta

„Mūsų problema – beveik nėra sąlygų futbolui. Esame, ko gero, vienintelė šalis Europoje, neturinti šiuolaikinio stadiono. Netgi Afrikoje padėtis geresnė. Argi galima iš nacionalinės komandos reikalauti kelialapių į pasaulio ir Europos čempionatų finalo turnyrus, jeigu vaikai neturi kur žaisti futbolą? Vilniuje, šalia senojo “Žalgirio„ stadiono, yra aikštė, vadinama “Marakana„. Po ją ir aš, būdamas vaikas, bėgiojau. Per daugiau nei dvidešimt metų niekas nepasikeitė! Šalyje pastatytas vos vienas maniežas. Žiūriu į kaimynus – ir skaudu. Vien suomių mieste Turku, kur neseniai išvyko žaisti mano sūnus, yra 18 aikščių. Mažutėlėje Belgijoje kiekvienas kaimas turi po stadioną. Nejaugi Lietuvoje nėra laisvos žemės? Man regis, šiuo metu mūsų šalyje futbolas niekam neįdomus“, – interviu Rusijos sporto dienraščiui „Sport-Express“ sakė vienas geriausių visų laikų šalies futbolininkų E.Jankauskas.


View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt