Now Reading
Naujai „iškeptas“ olimpietis – Juozas Bernotas

Naujai „iškeptas“ olimpietis – Juozas Bernotas

Naujai „iškeptas“ olimpietis – Juozas Bernotas

Laikas.lt

Sveiki visi, adrenalino kraujo broliai ir seserys. Prabėgo mėnuo, ir pavasaris jau beldžiasi į duris ir langus. Dirbti darosi vis sunkiau ir vis labiau traukia laigyti laukais. Jus irgi?

Šį kartą „Adrenalinas“ Jums pasakos apie jauną ir žavų naujai „iškeptą“ olimpietį, buriuotoją Juozą Bernotą. Kol britai olimpinėms varžybos ruošiasi, kurdami drabužius, Juozas intensyviai treniruojasi svarbiausioms savo gyvenimo varžyboms, todėl tikrai didžiuojamės, kad rado valandėlę pasikalbėti su mumis.

Malonių įspūdžių!

Visi esame girdėję tokias pavardes, kaip Virgilijus Alekna, Austra Skujytė, Simona Krupeckaitė, Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt. Norėdami patekti į šį sąrašą, kai kurie sportininkai paaukoja visą savo gyvenimą ir atiduoda visas jėgas. Patekti į olimpines žaidynes – kiekvieno rimtai sportuojančio atleto svajonė. Kas ketverius metus, be senbuvių sąrašo, atsiranda naujų, jaunų ir niekam negirdėtų sportininkų vardų. Šį mėnesį „Adrenalinas“ savo rubrikoje pristato vieną iš ekstremaliausių olimpinių disciplinų, kuriai olimpinėse žaidynėse atstovaus pirmasis Lietuvos burlentininkas Juozas Bernotas.

Su Juozu susipažinome 2008 m. rudenį, po jo lemtingojo plaukimo, po kurio jis liko geriausias tarp tų, kurie nepateko į Pekino olimpiadą. Buvo eilinis jaukus vakaras Monciškėse prie Šventosios, kur vėją „gaudo“ ne tokie profesionalūs jėgos aitvarų ir burlenčių aistruoliai. Prie laužo visi tada šnibždėjosi, kad štai „mūsų olimpinė viltis“. Man tuomet pasirodė, kad jaunuolis, kuriam visiškai nedaug pritrūko iki sportininko svajonės išsipildymo, – per daug paprastas. Tada dar nežinojau, kiek darbo ir pasiaukojimo reikalauja šios svajonės įgyvendinimas. Dabar Juozas – jau olimpinėje valtelėje, tačiau nė per nago juodymą nepasikeitęs – paprastas ir visuomet besišypsantis.

Juozai, trumpai papasakok, ką tau reiškia burlentė. Kodėl pasirinkai šį sportą ir kuo jis toks ypatingas, kad net 15 metų jis yra tavo gyvenimas?

Pradėjau buriuoti būdamas 8-erių, nes ieškojau greito, dinamiško ir ekstremalaus pomėgio. Mano tėtis tuo metu plaukiojo burlente, taigi aš irgi pabandžiau. Užsikabinau. Ir likau. Manau, daugelis „vėjo medžiotojų“, nesvarbu, kokią priemonę jie renkasi, jėgos aitvarą ar burlentę, man pritars – tai ypatingas jausmas. Pažiūri pro langą, pamatai nuo vėjo linkstančias medžių viršūnes ir daugiau niekas neberūpi. Atsidūręs vandenyje pajunti tokį laisvės pojūtį, kurio nepalyginsi su niekuo. Tačiau tai – ne tik laisvė. Kaskart atsidūręs ant bangų žinai, kad likai vienas su stichija. Būtent „su“, o ne „prieš“. Kuo labiau ją pažinsi, išmoksi susidraugauti, tuo daugiau ji tau duos. Manau, šis jausmas ir pavertė burlentę mano gyvenimo būdu.

Tiesa, šis sportas niekada nebūna nuobodus. Kiekviena diena ant vandens – vis kitokia. Atsižvelgęs į sąlygas renkiesi ne tik vietą, kurioje plauksi, inventorių, bet ir stilių. Pavyzdžiui, plaukimas olimpine „Neil Pryde RS:X“ burlente yra visiškai kitoks, negu įšokus į audringą jūrą.

Po tokio įkvepiančio atsakymo, Juozai, manau, visa Lietuva ėmė už Tave sirgti. Pasakyk, kokias oro sąlygas tau užsakyti olimpinėse žaidynėse, kad pasiektum patį geriausią rezultatą?

Porą kartų esu buriavęs toje vietoje, kur vyks olimpinės varžybos – per jaunimo ir per pasaulio čempionatus. Tai uosto ekvatorija. Čia dėl aplinkinių statinių vėjas susispaudžia ir būna nelygus, dažnai lyja. Aš, kaip buriuotojas atletas, esu sunkus, todėl man labiausiai tinka silpnas arba labai stiprus vėjas. Tuomet įgyju pranašumą prieš varžovus, nes galiu smarkiai „pumpuoti“ arba tiesiog laisviau valdyti burę. Kai pučia vidutinio stiprumo vėjas, lengvasvorius varžovus neša vėjas, o man tenka sunkiai dirbti. Taigi, labai tikiuosi, kad Anglija bus man palanki.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Man (tikiu, kad ir daugeliui mūsų skaitytojų) smalsu, ar per olimpines žaidynes žiūrovai turi galimybę patogiai stebėti burlenčių varžybas? Ar plaukdami girdite palaikymo šūksnius nuo kranto?

Kaip tiksliai bus galima stebėti varžybas Londone, – nežinau. Galbūt krante, o galbūt bus laivas žiūrovams. Buvusiame ISAF pasaulio čempionate mūsų distancija buvo prie pat kranto, finišas – beveik paplūdimyje. Visi norintieji galėjo stebėti varžybas, buvo net tribūnos padarytos. Dabar visose didelėse varžybose plaukiame su GPS’ais, todėl tiesioginę transliaciją galima stebėti internetu. Manau, olimpiadoje bus sudarytos itin palankios sąlygos žiūrovams ir reginys turėtų būti labai įdomus.

Balandžio mėnesį „Adrenalinas“ rekomenduoja aplankyti

Balandžio 28 d. „Red Bull BC One Baltic Cypher“ Vilniuje, „Forum Palace“. Tai atranka į vieną svarbiausių pasaulio „break dance“ renginių. Tik vienas šokėjas iš Estijos, Latvijos arba Lietuvos važiuos ginti Baltijos šalių garbės. Pernai tai buvo latvis. Šiemet visi sergame už ženkliai patobulėjusius lietuviškuosius „B-boy’jus“. Daugiau informacijos redbullbcone.com/home.
 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top