Now Reading
Paskutiniame „Kino pavasario“ seanse – žiūroviškiausias lietuviškas filmas „Nematomas frontas“

Paskutiniame „Kino pavasario“ seanse – žiūroviškiausias lietuviškas filmas „Nematomas frontas“

Paskutiniame „Kino pavasario“ seanse – žiūroviškiausias lietuviškas filmas „Nematomas frontas“

Laikas.lt

Tarptautinio Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovai balandžio 12 dieną, 18.30 val., kino teatro „Pasaka“ didžiojoje salėje galės dar kartą išvysti žiūroviškiausią šių metų lietuvišką dokumentinį filmą „Nematomas frontas“ ir susitikti su vienu iš režisierių – Jonu Ohmanu. Balandžio 1 dieną vykusiame Lietuvos kino industrijos apdovanojimų vakare šis filmas sulaukė daugiausiai žiūrovų simpatijų ir buvo apdovanotas „Kino pavasario“ statulėle.

„Šis apdovanojimas mums, kūrėjams, yra itin reikšmingas ne tik kaip ne vienų metų įdėto darbo rezultatas, ne tik kaip tarptautinės komandos pripažinimas, o taip pat kaip Lietuvos istorijos raidos sklaida ir įamžinimas. Šis filmas taip pat turi ypatingą skambesį dabartinių tarptautinių politinių įvykių kontekste, kurie, deja, rodo, kad „Nematomo fronto“ temos yra gvildenamos ir šiandien“, – sako vienas iš filmo režisierių Jonas Ohmanas.

„Šiemet balsavimas už žiūroviškiausią lietuvišką filmą buvo kaip niekad konkurencingas, džiaugiuosi tokiu publikos aktyvumu ir nuomonės reiškimu. Tai, kad geriausiu pripažintas „Lietuviai svetur“ programos filmas „Nematomas frontas“ – ypatingai svarbu ne tik tarptautine prasme, bet ir paties filmo žinute, kuri turi būti išgirsta ir išdiskutuota kiek įmanoma platesniu kampu. Tai –­ labai svarbi mūsų istorijos dalis, kuri neturi teisės būti užmiršta“, – tikisi „Kino pavasario“ lietuviškų filmų programos sudarytoja Justė Zavišaitė.


Gyčio Matiuko nuotr.

Dokumentinis filmas „Nematomas frontas“ pasakoja apie 1944–1953 metais Baltijos šalyse vykusį pasipriešinimo judėjimą, kuris subūrė jaunų mirčiai neabejingų vyrų būrius kovai su komunistiniu pasauliu – Sovietų Sąjunga. „Nematomas frontas“ – sovietų valdžios karo pajėgose naudotas kodinis pavadinimas partizanų judėjimui Lietuvoje įvardyti. Drąsių vyrų, stojusių į kovą už laisvę, istorija pasakojama remiantis partizanų lyderio Juozo Lukšos rašytine patirtimi, abiejų „fronto“ pusių liudytojų mintimis. Tuometį siaubą, kankinimus, meilę ir narsą atskleidžia dar niekur nematyti archyviniai kadrai bei pasipriešinimą išgyvenusiųjų istorijos.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Galimybė papasakoti tokią svarbia istoriją, man yra didelė privilegija, esu sujaudintas, jog lietuviai priėmė šį filmą taip atvirai. Kaip žmogui, turinčiam gilias šaknis Lietuvoje, man yra garbė priimti šį apdovanojimą. Esu dėkingas „Kino pavasario“ komandai už neblėstančias pastangas palaikyti lietuvišką kiną ir viliuosi ateityje pamatyti kur kas daugiau filmų apie Lietuvos istoriją“, – sako vienas iš filmo režisierių Vincas Sruoginis.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top