Now Reading
Pekine auga ekologiškas „Phoenix“ žiniasklaidos centras (Foto)

Pekine auga ekologiškas „Phoenix“ žiniasklaidos centras (Foto)

Pekine auga ekologiškas „Phoenix“ žiniasklaidos centras (Foto)

Sparčiai auganti Kinijos ekonomika pritraukia vis daugiau ir daugiau verslo gigantų.

Pekine, pietvakariniame Chaoyjango parko kampe, dygsta tarptautinis „Phoenix“ žiniasklaidos centras. Dar tik įpusėtas statyti milžinas tarsi siunčia signalą visam pasauliui: Kinija pirmauja ne tik ekonomikoje, bet ir gerokai veržiasi į priekį urbanistinėje architektūroje.

„Phoenix satelitinės televizijos holdingas“ – viena pirmaujančių privačių žiniasklaidos įmonių Kinijoje. Jos padaliniai išsidėstę po didžiausius Kinijos miestus. Tačiau po planuojamo 2012 m. Pekino centro starto, būtent čia bus perkelta centrinė holdingo būstinė. Pastate taip pat kursis verslo, restoranų, viešbučių padaliniai ir interaktyvios erdvės, kuriose smalsuoliai galės iš arčiau susipažinti su „Phoenix satelitinės televizijos holdingo“ veikla.

Tarptautinis „Phoenix” žiniasklaidos centras driekiasi per 1,8 hektarus, patalpos užima 65,000 kvadratinius metrus, o į aukštį stiebiasi net 55 metrus.

Centro logika reiškiasi per ekologines ir „pastatas-pastate“ idėjas. Čia, po aplinką tausojančia uždanga (dar vadinama „žaliąja uždanga”), bus įkurtos individualios ir visuomeninės erdvės.

Viduje konstruojamos natūralios gamtos platformos, rampos ir skersiniai eskalatoriai, kurie užpildo pastatą nepaprasta dinamika. Išorės forma primena Mobijaus juostą ir suteikia pastatui harmonijos. Visa centro išorė dailiai įsilieja į neįprastą Pekino gatvių išdėstymą ir šalia esantį Chaoyjango parką.

Aukščio lygių skirtumai tarp pietinių ir šiaurinių erdvių aprūpina pastatą saulės šviesa, ventiliacija ir nuostabiu vaizdu pro langą. Kartu, neužstoja saulės šalia esantiems pastatams ir atskiras erdves apsaugo nuo triukšmo. Dvigubas eksterjeras ne tik garantuoja komfortą, bet ir gerokai sumažina energijos suvartojimą.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Kadangi pastato kūrėjai reiškia ekologines idėjas, jame gausu energijos tausojimo elementų. Vietoje žemėje ir pastate išvedžiotų vamzdžių, vanduo bus renkamas specialiai lietaus vandeniui įrengtomis briaunomis. Čia natūraliai lašantis lietaus vanduo tekės į tam pritaikytas talpyklas, kuriose bus filtruojamas į vandenį. Visą šį procesą bus galima stebėti meniškai įrengtais takeliais gamtos platformoje. Oras taip pat bus ventiliuojamas tausojant energiją. 30 m. aukštyje įrengtoje kamino tipo erdvėje, kuri aprūpins visą pastatą gaiviu ir švariu oru.

Pastato autoriai – architektų grupė „BIAD Ufo“, pasižyminti netradiciniais sprendimais ir aukšta kokybe. „BIAD UFo“ komanda projektuoja vis daugiau pastatų visoje Kinijoje.

Laikas.lt
Nuotraukos: Archdaily.com

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt