Now Reading
„Positivus“ toliau verčia kortas – čia pasirodys „Junip“, „Temples“, „FM Belfast“ ir kiti

„Positivus“ toliau verčia kortas – čia pasirodys „Junip“, „Temples“, „FM Belfast“ ir kiti

„Positivus“ toliau verčia kortas – čia pasirodys „Junip“

Su kiekvienu pranešimu „Positivus“ darsyk patvirtina, kad neveltui yra vadinamas didžiausiu Pabaltijo festivaliu. Tiems, kurie vis dar dvejoja ką veiks liepos 18-20 dienomis, atverčiamos naujos kortos, išduodančios, kad Salacgrīvas miestelyje bus galima išgirsti „Junip“, „Temples“, „You Me at Six“, MØ, „FM Belfast“ ir „Pompeya“. Be šių šviežių kolektyvų į Latvijos pajūrį sugrįžta kadaise jau koncertavę King Charles ir „And So I Watch You From Afar“.

Kone kiekvienas mūsų vienaip ar kitaip esame susidūrę su José González muzika. Vien ko vertas prieš beveik dešimt metų pasaulį išvydęs grupės „The Knife“ dainos „Heartbeats“ koveris. Kad pavergtų melomanų širdis tuomet švedui užteko raminančio vokalo ir akustinės gitaros. Šįkart į festivalį jis atvažiuoja su grupe „Junip“, tad energiją galime padvigubinti. Kartu su mokyklos laikų bičiuliais suburtas kolektyvas jau spėjo įrašyti du studijinius albumus ir savo rafinuotu psichodeliniu roku užburti muzikos kritikus. Keletas paskutinių darbų skamba daug liaupsių sulaukusios kino juostos „Volterio Mičio slaptas gyvenimas“ fone.

Septintojo dešimtmečio glam rokas ir rytais kvepianti psichodelinė muzika – taip trumpai galima apibūdinti britus „Temples“. Ketveriukė debiutinį albumą „Sun Structures“ išleido tik šį vasarį, tačiau kalbos apie juos nerimo mažiausiai porą metų iki to. „Oasis“ lyderis Noel Gallagher liaupsino vadindamas „geriausiu nauju britų kolektyvu“, į vieną sceną su jais lipo „The Rolling Stones“, na, o minėtasis diskas pasiekė Belgijos, Olandijos, Airijos, Škotijos ir Didžiosios Britanijos perkamiausių albumų topus.

„You Me at Six“, dažniausiai linksniuojama kaip „YMAS“, įvardinama geriausiu šių laikų britiško pop roko eksportu. Maištingai pankiškos gitaros ir melodiją į galvą įrašantys priedainiai – taip galime apibrėžti grupės sėkmės paslaptį. Grupės diskografiją puošia keturi albumai, kurių paskutiniam neprireikė nė dviejų mėnesių, kad tiek Didžiosios Britanijos oficialiajame, tiek roko ir metalo perkamiausių albumų tope šoktelėtų į pirmą vietą.

Dar vienas vardas – MØ. Po juo slepiasi jauna Danijos atlikėja Karen Marie Ørsted, dėl savo darbų skambesio dažnai lyginama su tokiomis grupėmis kaip „Grimes“, „Twin Shadow“ ar „Santigold“. Vos tik paviešinusi du savo kūrinius, dainininkė sulaukė nemažai bendradarbiavimo pasiūlymų, kurių vienas buvo iš „Sony“. Netrukus viešai paskelbta apie su jais pasirašytą sutartį ir ruošiamą debiutinį albumą. Diskas pasirodė šių metų kovo 7 dieną ir iki šiol bando atrasti savo klausytoją. Sekasi pavydėtinai – 58-ta Didžiosios Britanijos topo vieta jau aplankyta.

„FM Belfast“ ko gero pristatinėti net nebereikia. Čia tie patys hiperaktyvūs Islandijos jaunuoliai, porąkart lankęsi Lietuvoje ir šokti privertę net didžiausius snobus. Jų synthpop muzika ausinuke skamba ypač gerai, tačiau festivalio scenoje muziką apipavidalinus performansais viskas atrodo šimtąkart įspūdingiau.

Visada nekantriai laukiamas „Positivus“ svečias – King Charles. Londonietis šiemet nedaro išimties ir dideliam Latvijos gerbėjų būriui vėlei ruošia nuoširdų muzikinį spektaklį, kuriame žada pristatyti dainas tiek iš 2012 išleisto debiutinio albumo, tiek iš dar tik ruošiamo naujojo disko. King Charles šiemet pasirodys su dar didesne energija, kurios pasisėmė iš koncertinių turų su Laura Marling, kiek anksčiau „Positivus“ pasirodžiusiais „Noah and the Whale“ ir „Mumford and Sons“. Su pastaraisiais jis kartu yra įrašęs ir lyrišką baladę „The Brightest Lights“.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Kas dar? Disco, new wave ir indie roko įkvėpti, angliškai dainuojantys maskviečiai, „Pompeya“. Energingi, sintetinėmis melodinėmis linijomis ir veržliomis gitaromis apkamšyti kūriniai žavi ne tik rytų Europos klausytojus, bet ir JAV melomanus. Būtent čia šiuo metu pradėtas pirmasis koncertinis turas. Kartu su jais scena dalinsis ir airių instrumentinė post roko grupė „And So I Watch You From Afar“ („ASIWYFA“). Aplinka jiems jau pažįstama, mat nuo pirmo apsilankymo Salacgrīvas pajūryje praėjo vos keturi metai. Foninę muziką atliekantys muzikantai žada dar vieną nepamirštamą pasirodymą.

„Positivus“ festivalis stengiasi pateikti tik pačius geriausius muzikinius skanėstus. Be minėtųjų naujų grupių liepos 18-20 dienomis koncertuos Ellie Goulding, „Kraftwerk“, „The Kooks“, „Bastille“, Laura Mvula, „Daughter“, „of Montreal“, „The 1975“, „Birth Of Joy“, „Kid Karate“ ir daug kitų. Šiuo metu bilietų kainos nuo 201 Lt, o juos galima įsigyti „Bilietų Pasaulio“ kasose arba internetiniame puslapyje http://bilietupasaulis.lt.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt