Now Reading
Skalvijos kino centre ciklas „Nuo Vysockio iki Grebenščikovo“

Skalvijos kino centre ciklas „Nuo Vysockio iki Grebenščikovo“

Skalvijos kino centre ciklas „Nuo Vysockio iki Grebenščikovo“

„Parduokite bilietą, neleiskite numirti iš dvasinio bado“, – su tokiais užrašais ant krūtinių, 1987 metais pasirodžius režisieriaus Sergejaus Solovjovo filmui „Assa“, prie kino teatrų negavę bilietų lūkuriuodavo žiūrovai.

„Skalvijos“ kino centre režisieriaus Sergejaus Solovjovo filmu „Assa“ rugpjūčio 6 d. pradedamas ciklas „Nuo Vysockio iki Grebenščikovo“.

1987-ieji buvo permainų laikas, o filmas „Assa“ atliepė tuometinius vidinius žmonių pokyčius. Ryškiausiai juos „Assoje“ perteikia ne tiek filmo istorija (kuri, kaip teigia režisierius sukurta, pagal Bolivudo modelį), kiek to laiko pogrindžio muzikos grupės – „Kino“, „Akvariumas“, „Bravo“. 1988 m. filmas „Assa“ San Sebastiano kino festivalyje pelnė specialųjį žiuri prizą, o Rusijoje sulaukė didžiulio populiarumo bei milžiniškų pajamų – 80 milijonų rublių.

Šių grupių atsiradimui Rusijoje nemažai įtakos turėjo septinto dešimtmečio pradžioje išpopuliarėjusi bardų kultūra. Tai buvo ne tik turistinės dainos prie laužo, jose neretai skambėjo satyriniai, antisovietiniai, aštrūs politiniai motyvai, užmaskuoti Ezopo kalba.

Vienas garsiausių sovietmečio bardų – poetas ir aktorius Vladimiras Vysockis. Jo dainos ilgą laiką buvo politinio pobūdžio. Dėl to kentėjo jo, kaip kino aktoriaus karjera. Šią vasarą minimos 30–osios Vysockio mirties metinės. „Skalvijos“ cikle bus parodytas dokumentinis filmas „Nepakenčiu…“ („Ja neliubliu“, rež. Piotr Soldatenkov, 1988), kuris sukurtas jau po Vysockio mirties. Jame panaudoti metų metais filmuotų Vysockio koncertų fragmentai, įvairūs interviu, menininko artimųjų prisiminimai. „Nepakenčiu…“ – tai ne tik filmas apie Vysockį, bet ir apie jo laiką bei žmones.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Trečiajame ciklo „Nuo Vysockio iki Grebenščikovo“ muzikiniame dokumentiniame filme „Bardai“ („Bardy“, rež. Aleksandr Stafanovič, 1988) pristatomi garsiausi sovietmečio rusų bardai. Skamba Vysockio, Aleksandro Galičiaus, Jurijaus Vizboro, Bulato Okudžavos ir kitų atlikėjų dainos. Daugumos šių žmonių likimai susiklostė dramatiškai. A. Galičius dėl savo dainų buvo priverstas emigruoti iš šalies, o žmonės, kurie namuose turėjo jo dainų įrašus, buvo pasmerkti save kalėjimui. Filmą „Bardai“ komentuoja istorikas Natanas Eidelmanas ir poetas, kompozitorius Aleksandras Rozenbaumas.

Visi ciklo filmai originalo (rusų) kalba.

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt