Now Reading
Sukurta programa „Photoshopo“ triukams atskleisti (Foto)

Sukurta programa „Photoshopo“ triukams atskleisti (Foto)

Sukurta programa „Photoshopo“ triukams atskleisti (Foto)

Laikas.lt
Nuotr. PNAS

Tai, kad tiek mados, tiek kino, tiek muzikos industrijų atstovai neapsieina be „Photoshop“ programos, jau seniai niekam ne paslaptis. Tačiau „Photoshopo“ erai iškilo grėsmė – sukurta programa, atskleidžianti visus papildomus „patobulinimus“.

Atsiverskite bet kurį žurnalą – būsite užversti tobulais žvaigždžių kūnais: ilgos tiesios kojos, tobula oda, be mažiausio nesklandumo, žvilgantys plaukai ir panašiai. Sveikatos apsaugos organizacijos jau seniai dėl to nerimsta: tokios skaitmeninės „tobulybės“ žmonėms sukuria nerealų žmogaus kūno vaizdą, kurio dažnai ligotai bandoma pasiekti. Tai ypač būdinga mergaitėms – jos, dar nepasiekusios paauglystės, jau nerimauja dėl savo išvaizdos!

Panašu, kompiuterinių technologijų ekspertai pagaliau užkirs kelią „Photoshopo“ beprotybei. Jie atskleidė, kiek įžymybės buvo pakeistos „Photoshopu“ ir tiki, kad atrado būdą, kaip suteikti galimybę tai padaryti visiems.

„Neįtikėtinai liekni, be raukšlių ar kitų odos dėmelių modeliai yra nuolatos brukami paprastiems žmonėms per žurnalus, reklamas, televiziją ir panašiai“, – sakė prie projekto dirbantis profesorius Hany Faridas.

Faridas ir Ericas Knee išvardino „šalutinius“ poveikius tokių nerealių paveikslų kaip savo motyvaciją: „Tokie realybės neatitinkantys paveikslai jau daug metų priveda žmones prie valgymo sutrikimų ir kitų problemų“.

Farido ir Knee sukurta programa skirstys paveikslus į 5 lygius – pagal retušavimo kiekį (kuomet 1 – šiek tiek redaguota, o 5 – redaguota labai daug). Jie išanalizavo kelis šimtus retušuotų nuotraukų ir, palyginę prieš ir po vaizdelius, pasitelkę matematiką, suskirstė nuotraukas į minėtus lygius. Tuomet pasikvietė keletą savanorių, kurie jau „iš akies“ sprendė apie pokyčių lygį. Pasirodo, tiek mokslininkų, tiek paprastų žmonių nuomonės sutampa.

Mokslininkų sukurta kompiuterinė programa atskleidžia, kokie pokyčiai buvo atlikti: nuo geometrinių (kaip rankų, kojų, liemens, krūtinės ir panašiai) iki odos (raukšlių, dėmių, celiulito nuėmimas) patobulinimų, ir paskiria tiriamai nuotraukai jos retušavimo lygį.

„Norime apsaugoti visuomenę, atskleisdami, kiek nuotrauka buvo retušuota. Kai pateikiame tikrąją nuotraukos versiją, visi gali pamatyti, kiek dirbtinis grožis yra išpūstas ir kad įžymybės išties nėra tokios tobulos, kaip atrodo“.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Prof. Faridas teigia, kad supranta, kodėl žurnalai imasi tokių drastiškų redagavimo priemonių: „Jie turi legalias ir, iš vienos pusės, suprantamas priežastis taip elgtis. Juk jiems būtina sukurti fantaziją ir parduoti savo produktą. Tačiau faktas, kad jie nukeliavo gerokai per toli. Neįmanoma ignoruoti liūdnų pasekmių, kurias tie atvaizdai sukelia“.

Tiesa, Faridas ir Knee nėra vieninteliai, bandantys pakeisti realybės neatitinkančius vaizdus. Praeitą birželį Amerikos medikų asociacija kreipėsi į „Photoshopą“ labiausiai naudojančias industrijas: „Mes privalome apsaugoti vaikus ir paauglius nuo bandymo prilygti tiems nerealiems vaizdams retušuotose nuotraukose. Viskas, ką matote tose nuotraukose pasiekiama tik retušavimo pagalba. Realybėje žmogaus kūnas taip niekada neatrodys“.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt