Now Reading
Tatuiruotėmis ir auskarais pasipuošušios savižudės merginos

Tatuiruotėmis ir auskarais pasipuošušios savižudės merginos

Tatuiruotėmis ir auskarais pasipuošušios savižudės merginos

Laikas.lt
Nuotraukos iš oficialaus „Suicide Girls“ „Facebook“ puslapio.

Senesnės kartos žmonės tatuiruotes bei kūno auskarus vertina pakankamai kritiškai, tačiau tikrai didelei visuomenės daliai tatuiruotos ir kūno auskarais pasipuošušios merginos sukelia dviprasmiškus jausmus. Mes vertinti nesiimsime, tačiau pristatysime projektą, kuris kalba apie tokių moterų seksualumą – „Suicide Girls“.

Projektas „Suicide Girls“ yra internetinė narių bei modelių bendruomenė, kurioje savo kūnus modifikavusios merginos dalyvauja ganėtinai atvirose erotinėse fotosesijose ir dalinasi savo nuotraukomis internete.

Didžioji dalis merginų priklauso alternatyviosioms subkultūroms, tačiau nemažai narių pasirenka burlesko ar kabareto stilistiką, taip pat retro apdarus ir makiažą. Nepaisant to, kokiais drabužiais vilki merginos, „Suicide Girls“ vienija tatuiruotės bei auskarai. Įdomu ir tai, kad ir kokia laisva bebūtų šiame internetiniame puslapyje susirinkusi bendruomenė daugiausiai dėmesio sulaukia tos merginos, kurių kūnų nepuošia itin daug auskarų ar tatuiruočių.

Pavadinimas buvo sukurtas panaudojant Chucko Palahniuko, knygos „Kovos klubas“ autoriaus frazę iš novelės „Survivor“: „It’s the same with these suicide girls calling me up. Most of them are so young. Crying with their hair wet down in the rain at a public telephone, they call me to the rescue.“ (iš anglų kalbos: Lygiai taip pat yra su savižudėmis, kurios man skambina. Daugelis jų tokios jaunos. Jos verkia taksofono būdelėje, pasileidusios lietuje sumirkusius plaukus, jos skambina man, kad jas išgelbėčiau.) Šio autoriaus citata pasirinkta neatsitiktinai – jis gyveno ir kūrė Oregone, o būtent šiame mieste ir buvo įkurtas „Suicide Girls“ tinklalapis.

Projektas buvo sukurtas 2001 – ųjų metų pabaigoje Seano Suhlo ir Selenos Mooney, JAV. S. Suhlas bei Selena Mooney teigia, kad anuomet jie tiesiog norėjo surinkti nuotraukų bazę ir pasižiūrėti į „karštas, apsinuoginusias pankes“, tačiau ilgainiui internetinis puslapis išsiplėtė, o narių mokamas registracijos mokestis projektą pavertė finansiškai naudingu – šiandien „Suicide Girls“ jau turi dvi knygas, daugybę interviu garsiuose žurnaluose, merginos tampa komiksų herojėmis, dažnai bendrauja su alternatyviosios muzikos atlikėjais, filmuojasi jų muzikiniuose klipuose.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Pati Selena Mooney dabar teigia, kad šis internetinis puslapis tapo prasmingu, kadangi jis įgalina moteris savo seksualumą išreikšti taip, kaip norisi joms ir nepaisyti visuomenėje vyraujančių dogmų, kad tatuiruotas ir auskarais suvarstytas kūnas yra nemoteriškas bei atstumiantis.

Tai kas kitiems atrodo keista ir nenormalu, padaro mus gražiomis.

Daugiau nuotraukų galerijoje. Ką jūs manote apie tokias kūno modifikacijas?

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt