Now Reading
Triukšmauti bus draudžiama ten, kur tyliausia

Triukšmauti bus draudžiama ten, kur tyliausia

Triukšmauti bus draudžiama ten

Vilniaus teritorijoje atsiras tyliųjų zonų, kuriose vilniečiai galės pailsėti nuo miesto triukšmo. Keli sostinėje išlikę ramybės kampeliai taps savotiškais miesto draustiniais, kuriuos bus stengiamasi apsaugoti nuo didmiesčio keliamo gausmo.

Specialistai sostinėje atliko triukšmo matavimo tyrimus. Jie nustatė labiausiai triukšmo šaltinių paveiktas miesto dalis ir tas, kuriose triukšmo lygis lig šiol išlikęs itin mažas.

Triukšmo žemėlapyje aiškiai matyti tos vietos, kuriose sostinėje vis dar galima pabūti tyloje. Valdininkai ketina imtis priemonių šiose vietose garsus apriboti.

Dėl tyliųjų zonų kūrimo jau beveik dešimtmetį diskutuoja ne vieno šalies miesto politikai. Kurti tokias viešas erdves rimtai svarstė Kauno, Klaipėdos ir Alytaus valdininkai, tačiau net ir parengus reikiamus projektus Europoje įprastos tyliosios zonos šiuose miestuose neatsirado.

Savivaldybės tarybos nariai netrukus turės patvirtinti dokumentą, kuriame išskirta iš viso vienuolika tyliųjų zonų, esančių sostinės teritorijoje. Specialistai zonas suskirstė į aglomeracijos, gamtos ir viešąsias.

Tyliųjų gamtos zonų sostinėje yra mažiausiai – vos dvi. Pirma, pavadinta Gulbinų tylioji zona, apima Gulbinų ir Balsio ežerus ir teritoriją tarp jų, kurioje įkurtas Verkių regioninis parkas, stūkso Kryžiokų miškas.

Antra didelė tylioji gamtos zona bus kuriama taip pat šiaurinėje miesto dalyje. Tapelių tylioji zona bus Antavilio miško teritorijoje, netoli Antavilių ir Balžio ežerų.

Tyliosiomis gamtos zonomis gali tapti miesto miškų, regioninių parkų dalys. Šiose zonose neturi būti transporto, kitų nenatūralių triukšmo šaltinių. Abi šios tyliosios zonos bus skirtos trumpalaikiam poilsiui.

Savivaldybės specialistų rengtame tyliųjų zonų žemėlapyje atsidūrė ir trys gyvenamieji rajonai. Tyliosios aglomeracijos zonos statusą gaus Babinių sodų bendrija, Santariškų ir Lazdynų mikrorajonuose esančios teritorijos.

Kaip nurodoma valdininkų parengtame dokumente, šios zonos bus skirtos ramiam rekreaciniam poilsiui ir sveikai gyvensenai, jų netrikdys intensyvus eismas ir statybos. Šiose vietose triukšmas bus matuojamas tik vakare ir naktį.

Jei ieškodami tylos nenorite vykti į miesto pakraštyje esančius miškus arba negyvenate soduose, ramiai pabūti su šeima arba pasivaikštinėti su savo augintiniu netrukdomi galėsite ir miegamuosiuose rajonuose esančiuose nedideliuose parkeliuose arba didžiuosiuose miesto parkuose.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Miesto valdininkai išskyrė šešias tyliąsias viešąsias zonas, kurios bus paliktos socialiniam ir kultūriniam poilsiui.

Tokias zonas ketinama nustatyti Baltupiuose, Fabijoniškėse, Viršuliškėse, Karoliniškėse ir Vingio parke. Į šias teritorijas patenka nemažai kultūros paveldo objektų, kapinių, maldos namų.

Leidžiamas triukšmas tyliosiose zonose (vidutinis decibelų kiekis per parą):

Tylioji gamtos zona – 45 decibelai (visą parą)

Tylioji viešoji zona -50 decibelų (dieną ir vakare)

Tylioji aglomeracijos zona – 50 decibelų (naktį)


View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt