Now Reading
Užburiančių filmų savaitė romantiškajame „Kine po žvaigždėmis“

Užburiančių filmų savaitė romantiškajame „Kine po žvaigždėmis“

Užburiančių filmų savaitė romantiškajame „Kine po žvaigždėmis“

Laikas.lt

Liepos 24 – 26 d. projektas „Kinas po žvaigždėmis“ Šiuolaikinio meno centro kiemelyje siūlo ypatingą filmų programą po atviru dangumi, kurią privalo pamatyti visi, pasiilgę teigiamų emocijų, užburiančių reginių ir intelektualaus kino. Šilti vasaros vakarai ir filmai „Samsara“, „Pi gyvenimas“, „Mėnesienos karalystė“ ir „Populiari mergina” – tai derinys, kuris nepaliks abejingų ir paliks įspūdžius ilgam laikui. 

Trečiadienį, žiūrovų laukia unikali ir hipnotizuojanti pusantros valandos trunkanti dokumentinė kelionė po įspūdingiausias planetos vietas su filmu “Samsara”. Visa juosta nufilmuota su ypatinga kamera, pailginančia kadrų laiką, todėl yra suteikiama galimybė įprastose scenose pamatyti neįprastas, pakerinčias detales ir mėgautis neeiliniais vaizdais. Pasitelkiant naujausias technologijas, filmo „Samsara“ kūrėjai nukelia ne tik į pačius nuostabiausius Žemės kampelius, bet ir siaubingų katastrofų vietas, parodo milžiniškų pramoninių kompleksų niūrumą ir kvapą gniaužiantį gamtos stebuklų grožį, o šią kelionę papildo nuostabus muzikinis filmo takelis. Režisieriaus Rono Fricke filmas, kino kritikų vadinamas kino stebuklu, yra sukurtas žiūrėti dideliame ekrane, todėl liepos 24 d. 22.30 val. laukiami visi, norintys pasinerti į nepakartojamą kino įvykį kartu.

Ketvirtadienį žiūrovai išvys neabejotinai vieną nepriekaištingiausių praeitų metų kino juostų „Pi gyvenimas”. Filmas – literatūrinio bestselerio ekranizacija, kuri pasakoja istoriją apie žmogaus ir gyvūno ryšį; apie tikėjimą, viltį ir kovą už išgyvenimą. Pagrindinis filmo veikėjas –paauglys Pi, zoologijos sodo prižiūrėtojo sūnus. Vieną dieną šeima nusprendžia palikti gimtąją Indiją ir įsikurti Kanadoje. Keliauti tenka jūra ir čia užklumpa nelaimė – mėtomas audros  sudūžta laivas. Stebuklo dėka Pi atsiduria gelbėjimosi valtyje – bengališkojo tigro, hienos, zebro ir orangutango draugijoje. Kelis mėnesius beviltiškai dreifuojant vandenyne kiekvienas jų nori išgyventi, tačiau niekas nežino, kuris gimė po laiminga žvaigžde. Angas Lee, žinomas kaip filmų „Kuprotas kalnas“, „Sėlinantis tigras, tūnantis drakonas“ režisierius už naujausią savo darbą „Pi gyvenimas“ buvo įvertintas net keturiomis prestižinėmis „Oskarų“ statulėlėmis. Įsitikinti šio filmo vizualumu ir išgyventi širdį virpinantį nuotykį žiūrovai galės liepos 25 d. kine po atviru dangumi.

Liepos 26 d. „Kine po žvaigždėmis“ naujausias dviems „Oskarams“ nominuoto režisieriaus Weso Andersono darbas „Mėnesienos karalystė“, tapęs  65-ojo Kanų kino festivalio atidarymo filmu. Juostos siužetas nukelia į 1965-ųjų vasarą. Atokioje saloje prie Naujosios Anglijos pakrantės įsikūrusioje skautų stovykloje susipažinę dvylikamečiai pamilsta vienas kitą taip stipriai ir nuoširdžiai, kad nusprendžia dviese pabėgti į laukinę gamtą. Deja, judviejų planas patinka ne visiems – suaugusieji pradeda įsimylėjėlių medžioklę. Intelektuali ir pozityvi, nuspalvinta ryškiais absurdiško ir juodojo humoro atspalviais drama, pasak kino kritikų, yra tikras gardėsis akims. Surinkęs iš tiesų talentingų ir žinomų aktorių ansamblį: Briusą Vilisą, Edvardą Nortoną, Bilą Murėjų, Tildą Swinton režisierius leido jiems improvizuoti filmavimo aikštelėje, todėl kiekvienas personažas juostoje yra ypatingas ir savaip žavus. Po filmavimo aktoriai vieningai gyrė režisierių Wesą Andersoną už jo išmonę, humoro jausmą, darbo metodus ir tai, pasak jų, padėjo sukūrti puikiai nuteikiančią komediją, nufilmuotą juvelyriniu operatoriaus Roberto D. Yeomano stiliumi. Pasisemti geros nuotaikos ir pasigrožėti stilinga komiška drama „Mėnesienos karalystė“ kviečiame šeštadienį, 22.30 val. 

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Šeštadienį „Kine po žvaigždėmis“ ryški, linksma, pamokanti ir stilingai vintažinė romantinė komedija „Populiari mergina“. Filmas žiūrovus nukels į romantišką amžinos meilės miestą Paryžių ir netgi į niekada nemiegantį Niujorką. Režisierius Regis Roinsardas sukūrė išskirtinę kino juostą, kurios dėka vėl galima mėgautis šeštojo dešimtmečio komedijų atmosfera lyg žiūrėtum autentiškus šio laikotarpio darbus, kuriuose karaliavo Audrey Hepburn. Filmo centre gražioji darbštuolė Rožė, kuri geba rinkti tekstą spausdinimo mašinėle greičiau, nei bet kuri kita sekretorė. Šis gebėjimas jai atveria pasaulį, kuriame tiek daug pasakiškų intrigų – gražios merginos, stilingos šukuosenos, vintažinės spausdinimo mašinėlės, įkaitusi atmosfera, oran skriejantys prispausdinti popieriaus lapai ir miklūs pirštai spalvingai nulakuotais nagais. Ir, žinoma, turtingi ir išvaizdūs vyrukai, pasiruošę kovoti dėl greituolės Rožės širdies. Pasirinkimas tarp meilės ir karjeros, tarp santuokos ir populiarumo, tarp draugystės ir pareigos – viskas susipina į vieną intriguojančią istoriją. Vintažinėmis spalvomis, puikia ir žaisminga atmosfera, subtiliu humoru, kviečiame mėgautis liepos 27 d. kine po atviru dangumi. 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt