Now Reading
Visu pirma „apsipirkite“ savo spintoje

Visu pirma „apsipirkite“ savo spintoje

Visu pirma „apsipirkite“ savo spintoje

Ar turite pilną spintą drabužių, tačiau „neturite kuo apsirengti“? Manau, kad visi kartkartėmis taip jaučiamės ir bent retkarčiais pasakome.

Dažniausiai nutinka taip, kad perkame ne tuos drabužius, kurių šiuo metu labiausiai reikia dalykiniam garderobui, o šiaip dar vieną kitą daiktą, ir ne visuomet esame tikri, prie kurių drabužių jį derinsime. Noriu pasidalyti keletu patarimų, kad nauji pirkiniai būtų tikslingi. Asmeninio garderobo kūrimas – tai garderobo planavimas ir organizavimas.

Gerai sukurtas garderobas yra toks, kai turimi drabužiai puikiai dera tarpusavyje, o tai, kas netinka, yra išmetama ar atiduodama. Pirkiniai planuojami, o pinigai – sutaupomi.

Išjunkite telefoną, išsiųskite vaikus pas senelius, išplaukite grindis, lovą užtieskite balta paklode, pasiruoškite keletą dėžių ar skalbinių krepšių, atsineškite kėdžių ir spintoje atlikite inventorizaciją.
Prieš pradėdami išlaidauti sutvarkykite savo spintą. Pirmiausia pagal sezoniškumą. Tada pagal funkcijas. Kai kuriems tai gali užimti visą dieną – nelygu, kiek drabužių turite.

Patariu – likite namuose vieni, kad niekas netrukdytų, ir atsidėkite garderobo peržiūrai.

Tai atlikti reikia keliais etapais.

1 etapas
Ištraukite viską iš savo spintų, dėžių, tamsių kambariukų, palėpių, skalbiniams skirto krepšio, skalbimo mašinos, garažų. Įvertinkite sezoniškumą. Įsitikinkite, kad viską, skirtą tam sezonui, įskaitant batus, paltus, rankines, kaklaraiščius ir aksesuarus, ištraukėte.

Dėkite į 3 krūvas:
1. Tai, kas patinka ir dažnai dėvite (dėkite ant lovos).
2. Tai, kas nepatinka, tačiau dėvite, nes turite (įvertinkite, kodėl nemėgstate: dėl formos, linijų, audinio, spalvos, nepatogumo, todėl, kad netinka).
3. Tai, ką turite, tačiau nemėgstate dėvėti (įvertinkite, kodėl nemėgstate: dėl formos, linijų, audinio, spalvos, nepatogumo, todėl, kad netinka).

2 etapas
Surūšiuokite drabužius: marškiniai, švarkai ir t. t.

Kai viskas po ranka – tapkite modeliu arba įsijauskite į modelio vaidmenį. Viską pasimatuokite. Nužvelkite save veidrodyje, vaikščiokite, sėdėkite, apsisukite, pasilenkite, atsitūpkite. Jei drabužis nepatogus, dėkite jį į „Išmesti, atiduoti“ dėžę. Jei nesate tikri, ar jis jums tinka, pasiteiraukite savo draugės ar draugo, šeimos nario nuomonės. Dar vienas geras būdas – nusifotografuoti ir tada spręsti. Nuotrauka iškalbingesnė nei tūkstantis žodžių.

Perskaitykite šiuos klausimus ir atsakykite sau, ar verta lai­kyti drabužį, ar ne:
• Ar drabužis dabar madingas?
• Ar drabužis jums tinka?
• Ar drabužis gali būti persiūtas, pataisytas?
• Ar verta drabužį persiūti?
• Ar drabužio spalva jums tinka?
• Ar drabužio modelis jums tinka?
• Ar dėmės gali būti išvalytos ir išskalbtos?
• Ar dėvėdami drabužį atrodote puikiai?
• Ar laikote drabužį tik tam, kad neįžeistumėte kieno nors jausmų?
• Ar turite aksesuarų, derančių prie drabužio?
• Ar tai su niekuo kitu nederantis drabužis?
• Ar turite vieną du panašius drabužius, kuriuos taip pat galite dėvėti?
• Ar drabužis vienu dydžiu per mažas ar per didelis?
Net neklauskite savęs, ar drabužį kada nors dėvėsite. Tai apgaulė ir jūsų iliuzijos! Atsikratykite jo. Visus drabužius, esančius spintoje, turite dėvėti nuolatos.

Visi suplyšę, dėmėti ar įplėšti drabužiai dedami į „Sutaisyti, išvalyti“ dėžę. Tuos, kurie nereikalingi, atiduokite labdarai, o kurie skirti taisyti – neškite pas siuvėją.

Dėžė „Pagalvoti, palaikyti“: jei tikrai manote, kad artimiausiu laiku numesite 10 kg, tuomet galite drabužius dėti į „Palaikyti“ skirtą dėžę. Būkite sąžiningi sau – jei neplanuojate sulysti, geriau ankštokus drabužius iš karto atiduokite.

Visi drabužiai, kurie netinka, bet jums sunku su jais atsisveikinti, dedami į „Pagalvoti“ ar „Palaikyti“ dėžes. Ar šie drabužiai iš tikrųjų jums tinka? Pasimatuokite juos, kad įsitikintumėte. Jei netinka – tiesiai į „Pagalvoti“ arba „Palaikyti“ dėžę. Ar jie nudėvėti? Senamadiški? Jei taip – į „Sutaisyti“ ar „Išmesti“ dėžes.

Visa, kas su reklaminiais užrašais, dėkite į „Sodo darbams“ dėžę. Visa, kas atrodo tinkama dalykinės aprangos stiliui, dėkite ant lovos.

3 etapas
Drabužius, kuriuos atidėjote ant lovos, labai įdėmiai peržvelkite.

Būkite sąžiningi patys sau. Dabar kiekvieną drabužį įvertinkite taškais pagal šią sistemą:
jei drabužis gerai tinka ir patinka – 2 taškai;
jei drabužį reikia tik nedaug pataisyti – 1 taškas;
jei drabužio spalva jums tinka – 2 taškai;
jei drabužis stilingas, madingas (ne senamadiškas) – 2 taškai;
jei drabužis gali būti atnaujintas, sumodernintas (gali būti nuimtos kišenės, susiaurinti atvartai ir pan.) – 1 taškas;
jei drabužis tinka jūsų figūrai – 2 taškai.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Jei drabužis surinko:

7–9 taškus – žinoma, palikite. Jei drabužį reikia tik šiek tiek pataisyti ar išvalyti, dėkite į dėžę „Sutaisyti ir išvalyti“. Visus drabužius, kurie surinko tiek taškų, sukabinkite atgal į spintą.

5–6 taškus – galbūt palikti? Turite savęs paklausti, ar tikrai norite ir ar tikrai verta skirti pinigų šiems drabužiams taisyti. Jei tai dviejų dalių drabužis ir gana sudėtinga pakeisti kitu? Jei jūs dar neapsisprendėte dėl šio drabužio arba jis jums kelia tam tikrų malonių jausmų, tuomet dėkite jį į dėžę „Pagalvoti, palaikyti“ – kito spintos valymo metu apsispręsite.

0–4 taškus – beviltiškas reikalas. Šie drabužiai tik užima spintoje vietą. Išmeskite, padovanokite, paaukokite labdarai ar atiduokite komiso parduotuvei – gautos pajamos galėtų padėti įsigyti naują drabužį (beje, kitur pasaulyje, jei atiduodi drabužį labdarai, gauni čekį ir už tai grąžinami mokesčiai). „Išmesti, atiduoti“ dėžė.

4 etapas
Dabar, kai visiems jūsų spintoje esantiems drabužiams galima sakyti „taip“ – surūšiuokite juos pagal grupes. Pavyzdžiui, palaidinės – drauge, kelnės – drauge, suknelės – drauge, švarkai – drauge ir t. t.
Taip pat suskirstykite ir 3 dalių kostiumus, sukabinkite pagal kategorijas. Tikslas – numatyti kaip galima daugiau derinių kombinacijų. O dabar kiekvieną grupę: kelnes, sijonus, palaidines, marškinius ir t. t. surūšiuokite pagal spalvas. Nuo šviesiausios iki tamsiausios.

5 etapas
Visus drabužius susirašykite lape. Galutinis garderobo atnaujinimo etapas – pasimatuoti kiekvieną paskirą drabužį. Pradėkite nuo sijono ar kelnių ir pasimatuokite kiekvieną viršutinės dalies drabužį, esantį jūsų spintoje. Jei spalvos puikiai dera tarpusavyje ir sudaro puikų drabužio komplektą, tuomet derinkite batus ir aksesuarus. Jokiu būdu nepamirškite puikaus tinkamo apatinio trikotažo. Jei ansambliui kažko trūksta, įrašykite trūkstamą detalę į planuojamų pirkinių sąrašą.

Alvyda.com

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top