Now Reading
Vyrų priklausomybės nuo adrenalino pavojai

Vyrų priklausomybės nuo adrenalino pavojai

Vyrų priklausomybės nuo adrenalino pavojai

Šiandien, minint Tarptautinę vyrų dieną, aišku, kad dėmesys priklauso stipriosios lyties atstovams. Tad kalbant jiems ir apie juos nuspręsta giliau pažvelgti į fiziologiškai labai aktyvų hormoną – adrenaliną, be kurio, ko gero, vyriškumo sąvoka savarankiškai neegzistuotų.

Kiekvieno vyro sąmonėje nuolat vyrauja noras patirti kažką jaudinančio – įkopti į kalną, susiremti su dėmesio vertu priešininku, važiuoti dideliu greičiu, sumeistrauti kažką nepaprasto, pasidaryti tatuiruotę, galiausiai pakviesti į pasimatymą gražią moterį ir t. t. Nuotykio troškimas yra lydimas adrenalino organizme trūkumo, kurio susidarymą skatina įvairių reiškinių sukeliamos stiprios emocijos. Būtent dėl tos pačios priežasties vyrų taip mėgiami įvairiausi „šaudymo-gaudymo“ žaidimai, kurių sukeliamo azarto ir prie kompiuterio gaištamo laiko moterys dažnai nesupranta.

Negalima teigti, kad moterims adrenalino sukeliamas pojūtis nepatinka, tačiau vyrams jis būtinas, užkoduotas jų smegenyse. Ypatingai adrenalino alkį jaučia vyrai, kurių darbe ir asmeniniame gyvenime vyrauja monotonija. Rutina ir kasdien jaučiamas nuobodulys gali sukelti netgi priklausomybę nuo šio hormono.

Mėgstate pavojus, nekeistumėte dažnų stresinių situacijų į ramią kasdienybę, esate karštų įvykių sūkuryje, nes dažniausiai juos pats išprovokuojate? Atsakę bent į vieną klausimą „Taip“, laikykite save ar žmogų, apie kurį galvojote atsakinėdami, priklausomu nuo adrenalino.

Taip, visiems vyrams be išimties, kaip jau minėta, adrenalinas yra reikalingas, tačiau vieniems jo reikia mažiau, kitiems – daugiau. Tiems, kurių organizmas reikalauja didesnio kiekio šio energijos teikiančio hormono, labai dažnai sunkiai susikaupia mokslams ir darbui, sukuria šeimą… Iš kitos pusės, adrenalinas suteikia jėgų ir drąsos, tad adrenalino gerbėjai lengviau susidoroja su užduotimis. Nepaisant to, medicinos praktikoje buvo ne vienas nutikimas, kuomet prie adrenalino prisirišę žmonės tapo narkomanais, alkoholikais, gal net baigė savo gyvenimą perdozavę. Taip yra dėl noro suderinti nuolatinį streso poreikį su atsipalaidavimu. Pastarajam pasiekti ir imama vartoti narkotikus, alkoholį, įninkama į azartinius žaidimus. Tad adrenalinas gali būti pavojingesnis nei galvojame.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Kai kurių vyrų gyvenime stresas yra nuolatinis palydovas – įtemptas darbas, atsakomybė ir kasdienės problemos šeimoje… Tokiais atvejais jiems nebereikia papildomų stimuliantų adrenalinui išgauti. Tokie vyrai aplinkiniams atrodo patikimi, verti pagarbos ir turintys savo vietą visuomenėje. Tinkamas kasdien natūraliai gaunamas adrenalino kiekis šiuo atveju vaidina tikrai svarbų vaidmenį, nors paprastai apie tai net nesusimąstytume. Tačiau čia taip pat yra juodoji pusė – žmogaus, nuolat reguliariai patiriančio stresą, organizme adrenalino gali pasigaminti per daug, dėl ko yra tikimybė atsirasti įvairiems fiziniams negalavimams – galvos skausmams, pykinimui, netgi odos problemoms.

Žinant apie adrenalino poveikį galima protingai jį sureguliuoti ir sąmoningai prisidėti prie patiriamo gyvenimo pilnatvės jausmo. Pavyzdžiui, dėl adrenalino stygiaus nuobodžiaujantiems vyrams patartina išbandyti ekstremalias sporto šakas (jokiu būdu ne lošimo namuose) – snieglenčių sportą, slidinėjimą, sklandymą, šaudymą ir t. t. – apmąstyti karjeros galimybes, netgi specialybės keitimą, naujo būsto įsigijimą, visą energiją nukreipiant į naujų planų įgyvendinimą. O tiems, kam streso kasdien per akis patariama lėtinti, kiek įmanoma gyvenimo tempą – išjungti bent pusvalandžiui telefoną ir išeiti pasivaikščioti. Jei sunku prisiversti įsigyti šunį arba pasikviesti kartu savo antrąją pusę, kuriai atitenka didžioji užduoti – sureguliuoti savo mylimo vyro kasdien patiriamo adrenalino kiekį.

Laikas.lt
www.fanpop.com

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt