Now Reading
WAFT – lietuviškų sutartinių ir elektro muzikos derinys (Foto)

WAFT – lietuviškų sutartinių ir elektro muzikos derinys (Foto)

WAFT - lietuviškų sutartinių ir elektro muzikos derinys (Foto)

Vakar Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) visi išskirtinės muzikos gerbėjai rinkosi į renginių ciklo „SupaDevynios“ šviesų ir muzikos „Naktigonę“.

Apie 1400 lankytojų dvejose renginio salėse klausėsi skirtingų elektroninės muzikos ritmų, o norintieji atsipūsti mėgavosi išskirtinėmis šviesos instaliacijomis ir gaiviais kokteliais.

Šviesų ir muzikos „Naktigonės“ linksmybės prasidėjo neįprastai ramiai – susirinkusius sostinės naktinėtojus muzikiniams pasirodymams paruošė etnologo Liberto Klimkos pasakojimas „Astronominis vasaros kalendorius senovės baltų papročiuose“. Etnologas susirinkusius supažindino su senovės lietuvių etnine tradicija – naktigone, taip pat papasakojo apie lietuvių žvaigždynų įvaizdžius ir jų sąsajas su įvairiais gyvūnais, ypač išskirdamas arklius.

„Senovės Lietuvoje arklys buvo ypač svarbus gyvulys tiek kasdieniuose darbuose, tiek visoje kultūroje ir jos papročiuose. Naktigonė buvo viena iš labai svarbių etninių tradicijų, taip pat skirtų arkliams ir naktiniam jų ganymui, kurį įprastai atlikdavo jauni vyrai“, – sakė L.Klimka.

„Naktigonės“ muzikinės dalies pradžią paskelbė scenoje pasirodę ir jau nuo pirmų muzikos akordų publiką pakerėję audiovizualinio projekto WAFT nariai. Pirmą kartą grandiozinį pasirodymą Lietuvoje surengę atlikėjai – grupė FUSEDMARC, lietuviškų sutartinių ansamblis „Trys keturiose“ ir kviestiniai muzikantai, klausytojams pateikė emocingą elektroninės muzikos ir lietuviškų sutartinių derinį, kurį papildė didžiulės muzikos pojūtį sustiprinančios vizualizacijos.

Po WAFT didžiojoje Nakties salėje pasirodė ir kaip visada išskirtiniais minimalistiniais elektroninės muzikos ritmais klausytojus apdovanojo „Silence Music“ trijulė – Mario Basanov, Vidis ir nepakartojamo balso savininkė Jazzu. „Naktigonės“ lankytojai išgirdo ir kartu galėjo dainuoti ne tik populiarius šios kompanijos kūrinius „.Who‘s Shot The Silence“ ir „I‘ll Be Gone“, bet ir turėjo galimybę paklausyti visiškai naujų dainų – „Give It A Try“ ir kt.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Tuo tarpu, norintys atsipūsti, prisėsti ant sėdmaišių ir paklausyti ramesnės elektroninės muzikos, rinkosi į Meilės salę, kurioje visą naktį pasikeisdami grojo Ana (One Ear Stereo), Luis meets Giorgio, Synthsoulsizer (Cosmovast) ir Martin Virgin (Love In Slow Motion).

„Naktigonėje“ peno netrūko ne tik kokybiškos elektroninės muzikos ritmus mėgstančiosm ausims, bet ir akims. ŠMC kiemelyje ir aplink jį esančiame koridoriuje renginio lankytojams buvo pristatyta žinomo šviesos menininko Lino Kutavičiaus magiškų žibintų paroda „Nakties akys“.

Renginio nuotr.:  „Goodlife photography“ 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt