Now Reading
Atsargiai: energetinis „vampyras”!

Atsargiai: energetinis „vampyras”!

Atsargiai: energetinis „vampyras”!

Ar jums pažįstamas nuovargio ir išsekimo jausmas apnikęs po atrodytų eilinio susitikimo su žmogumi? Ne su visais žmonėmis yra lengva bendrauti, tačiau su kai kuriais tai gali tapti tikrų tikriausiu iššūkiu.

Kodėl taip yra?

Tikriausiai jums teko sutikti energetinį vampyrą. Bioenergetikų teigimu, žmonės nevienodai turi gyvybinės energijos, tad tie, kuriems jos trūksta trokšta bendrauti su energijos kiekiu nesiskundžiančiaisiais ir taip pasidalina energijos kiekiai. Tačiau tokiais atvejais, galime sakyti, „aukų“ kaip ir nėra. Blogiausia, kai energetiniai „vampyrai“ gali siurbti energiją ir nesant jos pertekliui, tada toks bendravimas būna varginantis ir palieka nemalonių jausmų virtinę – dirglumą, nuovargį net galvos skausmą ar pakilusią temperatūrą.

Kaip atskirti energetinį „vampyrą“

Tai tikrai nėra tyleniai. Jie mėgsta daug bendrauti, apkrauti pašnekovus nereikšmingomis smulkmenomis, taip pat mėgsta su aplinkiniais kalbėtis apie užklupusius nemalonumus. Klausdami patarimų jie tik savanaudiškai eikvoja jūsų nuoširdų dėmesį, gerąją energiją, mat jais niekada ir nepasinaudos. Tiesa, jie taip pat neturi senų tikrų draugų, mat nebematydami naudos tiesiog nustoja bendrauti, susiranda kitų „aukų“. Taip pat vienas iš išskirtinumų yra meilės gyvūnams nejautimas. Net jei patys ir laiko katę ar šunį, svetimiems jie jaučia agresiją ir visai neslepia to.
Tačiau tai tik bendriniai, dažniausiai pasitaikantys energetinių „vampyrų“ bruožai. Jų galime išskirti net penkis tipus ir patikėkite, tikrai yra išeitis, kaip su tokiais žmonėmis sėkmingai bendrauti netampant jų aukomis.

Energetinių „vampyrų“ tipai ir kaip nuo jų apsisaugoti

Narcizas. Tai itin susireikšminusi asmenybė, nuolat reikalaujanti dėmesio, komplimentų. Ši asmenybė išties šarminga bei protinga, tačiau tik iki tol, kol jos statusui nekils grėsmė (pavyzdžiui, neatsiras šalia kito aplinkinių dėmesį „susirenkančiojo“).

Gynyba: mėgaukis ir naudokis šio žmogaus kompanija, tačiau laikykis realistiškų lūkesčių. Atmink, kad tokio tipo žmogaus moto: „aš pirmas“, tad jūsų kritiškos pastabos ar poreikių iškėlimas nieko nepakeis. Siekdami gerų santykių privalote kartas nuo karto vis parodyti susidomėjimą šiai asmenybei.

Auka. Savęs besigailintys, nepasitikintys ir savęs nevertinantys žmonės. Tai žmogus, kuris giliai įsitikinęs, jog visas pasaulis yra nusiteikęs prieš jį ir šis nieko negali padaryti.

Gynyba: nebandyk tapti tokio žmogaus gydytoju, nes taip lengviausiai jam padėsi pasiekti savo tikslą – gauti iš jūsų energiją. Būtent šio tipo žmogui yra svarbus jūsų dėmesys, tačiau ne patarimai ar parama, nes jais vis tiek nepasinaudos.

Plepys. Tai nuolat siekiantis bendrauti, tačiau bendravimą jis supranta daug kalbant ir reikalaujant, kad jo būtų klausomasi. Jam reikalingas ne tik jūsų dėmesys, tačiau ne retai ir fizinis kontaktas, o kalba daug, įsitraukdamas į bereikšmes smulkmenas nesidomint, ar tai pašnekovui nors kiek įdomu.

Gynyba: šis žmogus nesupras užuominų, išreikštų kūno kalba. Geriausia tokį žmogų mandagiai pertraukti atsiprašius pasitraukti ar tiesiog taktiškai pasakyti, jog pokalbis pakrypo ne visai jus dominančia tema.

Visažinis. Tai siekiantis visur dominuoti, bene viską žinantis ir visur turintis stiprią savo nuomonę žmogus. Šis tariasi žinąs, kas jums yra geriausia, siekiantis jums vadovauti ir nuolat kritikuojantis, menkinantis jus iškeliant savo ego ir verčiantis jus pasijausti menkaverčiu.

Gynyba: bendraudamas rodyk pasitikėjimą savimi ir nepasiduok jo provokacijoms smulkmenose. Gink savo nuomonę, poreikius, nebijok su juo nesutikti. Nepriimk tokio žmogaus pastabų asmeniškai. Nepulk įsižeisti, tačiau priimk tai, kas jums atrodo naudinga. Iš tiesų tokiam žmogui reikia švelnumo ir meilės, todėl nebijok šių jausmų jam atskleisti.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Nenuotaikos. Nors daugelis mūsų yra pasiduodantys nuotaikai, tačiau skirtumas yra tas, kaip elgiamės nevykusiai nuotaikai užklupus. Šio tipo „vampyras“ yra tarsi du skirtingi žmonės: vieną dieną jis gali su jumis elgtis kaip su amžinu sielos draugu, kitu – negailestingai be jokios priežasties jus užsipulti. Jis gąsdina stipriu emociniu įniršiu ir aplinkiniai priversti patirti stiprius emocinius pokyčius.

Gynyba: stenkis išvengti šių emocinių kalnų ir visada būk pasiruošęs išeičiai. Venk susirėmimų, išlik neutralus ir ramus net kai tave puola. Geriausia tokiu metu net nežiūrėti šiam žmogui į akis. Geriausia gynyba tokiom akimirkom – apsibrėžti apie save nematomą apsaugos skydą ir palaukti, kol tai praeis.

Pabaigai

Energetiniai „vampyrai“ nėra jokios mitinės būtybės, tai žmonės gyvenantys tarp mūsų, o gal ir mes patys. Tai nėra piktų kėslų turintys žmonės, paprastai tariant, tai yra žmonės pasiilgę artimo žmogiško ryšio. Juk ne retai „vampyriukais“ tampa ir mūsų vaikais. Tokiais atvejais reikia suprasti, jog vaikui trūksta artimo emocinio ryšio, tad dažniau reiktų vaiką pamyluoti, praleisti daugiau laiko dviese ir ilgainiui šios problemos nebeliks.

Modernių technologijų ir nuolatinio skubėjimo amžiuje dažnas pasiilgstame žmogaus, su kuriuo galėtume ramiai susėdę pasidalyti mintimis, išgyvenimais, tad tam tikra prasme kiekvienas iš mūsų rizikuojame tapti energetiniu „vampyru“, todėl pasirūpinkime savo socialiniu gyvenimu, nepamirškime bendrauti gyvai, o bendraudami ne tik pasakoti apie save, tačiau ir nuoširdžiai domėtis pašnekovais.

Laikas.lt.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt