Now Reading
Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie rudenį…

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie rudenį…

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie rudenį...

Laikas.lt

Rudeniui jau nuo pat pirmųjų dienų garsiai (ir šlapiai) pranešus apie save, pristatome keletą galbūt dar negirdėtų faktų apie šį metų laiką.

Ruduo ne visame pasaulyje prasideda tuo pačiu metu: šiauriniame pusrutulyje jis ateina rugsėjį, tuo tarpu pietiniame – kovą. Gyvenantys šalia pusiaujo, deja, niekada negali pasidžiaugti rudeniu ar kitais metų laikais.

Rugsėjo 22-oji vadinama rudens lygiadieniu – tądien visame Žemės rutulyje dienos ir nakties trukmė tampa vienoda. Įvairios pasaulio šalys turi tradicijų šiam lygiadieniui pažymėti. Šiais laikais mes jo nešvenčiame, tačiau senovės lietuviai būtent tada dievui Žemininkui dėkodavo už derlių ir jam aukodavo gyvulius.

Astronominiu požiūriu, ruduo prasideda rudens lygiadieniu ir baigiasi gruodžio 21-ąją.

Tik du kartus per metus jūs galite pastatyti kiaušinį stačiomis ant bukojo galo. Kad ir kaip neįtikėtinai tai skambėtų, galite tai patys išbandyti per rudens ir pavasario lygiadienius.

Paukščiai migruoja visus metus, tačiau būtent ruduo – pats šių kelionių pikas. Beje, atstumai, kuriuos jie įveikia, tiesiog milžiniški. Sakykime, žuvėdros kiekvienais metais įveikia apie 17 tūkst. kilometrų.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Voverės taip pat ruošiasi šaltajam metų laikui, todėl visą rudenį renka ir slepia riešutus, rinkdamosios pačius kiečiausius.

Vakarietiškoje kultūroje ruduo labiausiai siejasi su Helovyno švente, tuo tarpu Lietuvoje – su Vėlinėmis, kurių tradicija siekia VII amžių.

Medžių lapų sudėtyje yra pigmentų. Chlorofilas, atsipindintis žalią spalvą, rudenį suyra, todėl lapai nusidažo įvairiomis kitomis spalvomis.
 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt