Now Reading
Gyvos kalėdinės eglės daug ekologiškesnės

Gyvos kalėdinės eglės daug ekologiškesnės

Gyvos kalėdinės eglės daug ekologiškesnės

ELTA

Iš pirmo žvilgsnio masinis eglių kirtimas prieš Kalėdas ir Naujuosius metus neigiamai atsiliepia ekologijai. Tačiau, JAV mokslininkų nuomone, dirbtinės žaliosios gražuolės dar daug didesnę žalą padaro aplinkai.

Kaip aiškina ekologai, visos dirbtinės elgės gaminamos iš plastiko – polivinilchlorido, į kurio sudėtį gali įeiti pavojingų toksinų, pavyzdžiui, švino. Maža to, kaip rodo JAV prekybos departamento duomenys, apie 80 proc. dirbtinių eglių JAV rinkoje gaminama Kinijoje, kur pagrindinis energijos šaltinis yra deginama anglis, laikoma „nešvariausiu” energijos šaltiniu.

Ekologijos požiūriu, pastebi amerikiečių mokslininkai, dirbtiniai medžiai yra pranašesni už gyvuosius tik tada, jeigu naudojami ne mažiau kaip dešimt kalėdinių sezonų. Tačiau, kaip rodo praktika, šios sąlygos paprastai niekad nesilaikoma.

„Vidutiniškai plastikinė eglė laikoma penkerius šešerius metus, o vėliau išmetama. Be to, jai būtinas specialus utilizavimas, nes pats plastikas nesiskaido”, – pažymi Niujorko ekologinės organizacijos „Apsaugokim gamtą” direktorius.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Pasak jo, „bet kuri ekologinė organizacija ir kiekvienas mokslininkas jums pasakys, kad šventėms būtina pasirūpinti gyva egle, o ne dirbtine. Apie tai net nediskutuojama. Šia tema diskutuoja tik dirbtinių eglių pardavėjai”. 


Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top