Now Reading
Italija už klaidingą informaciją nubaudė Ryanair, Wizzair, ir kt. aviakompanijas

Italija už klaidingą informaciją nubaudė Ryanair, Wizzair, ir kt. aviakompanijas

Italija už klaidingą informaciją nubaudė Ryanair

Airijos pigių skrydžių bendrovė Ryanair garsėja savo aršia pardavimų skatinimo strategija, kurią ekspertai dažnai apibūdina senovės išmintimi „tikslas pateisina bet kokias priemones“.

Tačiau taip nemąsto Italijos valstybinė institucija, skyrusi daugiau nei 1,7 milijonų litų baudą už netinkamą reklamą.

Ryanair jau nekart buvo nubausta kitų Europos šalių valstybinių institucijų dėl klaidingos reklamos, bet panašu, kad pigių skrydžių bendrovei tai nerūpi. Italijos Konkurencijos ir rinkos garanto tarnyba nusprendė skirti „įspūdingą“ 500 tūkstančių eurų (daugiau nei 1,7 milijonų litų) baudą už penkis nusižengimus.

  1. Bauda už klaidinančias Ryanair akcijas. 110 tūkst. eurų (379 tūkst. Lt). Italijos valdininkai nusprendė, kad tokios akcijos, kurių metu skelbiama, kad lėktuvo bilietus galima įsigyti vos už 1 eurą, yra klaidinančios. Jų teigimu bilietų už tokią kainą tyrimo metu nebuvo įmanoma aptikti.
  2. Bauda už Ryanair mokesčius 220 tūkst. eurų (759 tūkst. Lt). Vieša paslaptis, kad nereikia džiaugtis vos tik pamačius mažą lėktuvo bilieto kainą, nes paprastai ji yra skelbiama „plika“ – be aptarnavimo, kortelės, registracijos ir kitų mokesčių. Tokia kompanijos taikoma praktika yra netinkama.
  3. Bauda už brangiai kainuojančius pokalbius su Ryanair pagalbos centru 90 tūkst. eurų (310 tūkst. Lt). Ryanair vadovai mano, kad bet kokia iškilusi didesnė problema gali tinkamai išspręsta tik kompanijos specialistų, dirbančių pagalbos centre, todėl skambučiai į šį centrą kainuoja nepigiai.
  4. Bauda už brangius Ryanair bilieto keitimo mokesčius 55 tūkst. eurų (190 tūkst. litų). Italijos antikorupcijos tarnybos darbuotojams mokesčiai už skrydžio datos, keleivio pavardės keitimą atrodo nelogiški. Juk labai dažnai jie yra didesni nei bilieto kaina.
  5. Bauda už tai, kad Ryanair verčia suprasti anglų kalbą 27,5 tūkst. eurų (94,8 tūkst. litų). Jau seniai žinoma, kad „didžiosios“ tautos moka tik savo gimtąją kalbą, kurią vartoja visur. Italams tai užkliuvo, kadangi Ryanair informaciją pateikdavo tik anglų kalba.

Nubaustos ir kitos pigių skrydžių bendrovės

Italijos konkurencijos ir rinkos garanto tarnyba nubaudė ir kitas pigių skrydžių bendroves už panašias „nuodėmes“. Pavyzdžiui, vengrų pigių skrydžių bendrovė Wizzair gavo 55 tūkst. eurų (190 tūkst. litų), o italų Blu Express – 75 tūkst. eurų (258 tūkst. litų) baudą. Didžiausia Ryanair konkurentė Didžiosios Britanijos kompanija EasyJet nusipelnė 120 tūkstančių litų baudos. Iš viso kompanijos Italijos biudžetą papildys įspūdinga– net 962 050 eurų – suma. Kompanijų atstovai šių baudų nekomentuoja.

Pigios kelionės Makalius.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt