Now Reading
Kaip susidoroti su baime?

Kaip susidoroti su baime?

Kaip susidoroti su baime?

Jaunimogidas.lt

Visi kažko bijome – vieni nedrįsta užkalbinti patinkančio vaikino ar merginos, kiti trokšta, kad jiems niekada gyvenime netektų skraidyti lėktuvu. Tačiau baimė, nors ir yra natūrali reakcija į tam tikrus dalykus, kartais gali suparalyžuoti mus ir neleisti nuveikti to, kas galbūt sukurtų dar daugiau teigiamų emocijų – laimę, džiaugsmą, meilę. Kaip su ja kovoti?

Atrodo, jog pats paprasčiausias būdas yra vengti baimių ir jas numaldyti. Tačiau tai nepadeda jų atsikratyti – kuo toliau atidėliojama akistata su nerimu, tuo labiau padidėja jaudulys žinant, jog kada nors su baime gali tekti susidurti. Pirmas žingsnis, kurį reiktų žengti norint atsikratyti baimės, tai pripažinti sau, jog ji yra ir iškelti klausimą, kas trukdo ją įveikti. Kas neleidžia užsiimti norima veikla, tarkime, lankyti šokių būrelį? Gal dėl to kaltas nepasitikėjimas savo jėgomis, scenos baimė? Vertėtų sau atsakyti taip sąžiningai, kaip tik įmanoma – tik tada, išėjus iš komforto zonos, galima žengti kitą žingsnį – keisti požiūrį.

Kai kažko bijoma, reikia veikti priešingai, nei įprasta. Sveikas požiūris į trokštamus dalykus puikiai padeda suvaldyti baimę – jei žinai, kad esi gabus šokiui, greitai įsimeni žingsnelius arba nori įgyvendinti seniai brandintą svajonę ir pirmą kartą išbandyti parketą, tuomet palik visas baimes užnugaryje ir ženk tvirtą žingsnį troškimo siekimo link. Galbūt, to nepadaręs, po kiek laiko įsigysi nerimo, sąžinės graužaties ar nepasitikėjimo jausmą, „puikius draugus“ savo padidėjusiai baimei. Verta apsvarstyti, kas trukdo baimei įveikti ir ko reikia, kad ji sumažėtų iki paprasčiausio nedidelio sveiko jauduliuko – galbūt, pasidarius nedidelį sąrašą, bus patogiau įgyvendinti siekius pagal planą. Išbraukus iš jo jau padarytą punktą, atsiras palengvėjimo jausmas ir kitus darbus nuveikti jau bus lengviau.

Tikėjimas, jog gali kažką pakeisti ir padaryti, yra nuostabus jausmas. Jis brandina ir pasitikėjimą savimi, o tai reiškia, jog kitą kartą, kai teks pažvelgti baimei į akis, žvilgsnis nebus taip greitai nusuktas šalin. Jei jauti, kad su baime susidoroti nepavyksta, dar kartelį paklausk savęs, kodėl tai yra sunkiau, nei galvojai, ir, vėl palikęs komforto zoną, bandyk ją nugalėti. Galbūt pirmą kartą, kai paklausi savęs, kas trukdo užkalbinti naujoką, nebuvai pakankamai atviras sau?

Taip pat nepamiršk, jog baime visuomet gali pasidalinti. Galbūt tai, ko bijai dabar, buvo didžiausias iššūkis tavo mamai, kai ji buvo jaunesnė. Protingi patarimai gali padėti ieškoti kitų būdų, kaip kovoti su nerimu. Nebijok prašyti pagalbos – jeigu nedrįsti pati pradėti sportuoti, gali savo siekiais pasidalinti su drauge ar draugu ir paklausti, ar ji galėtų bėgioti rytais su tavimi. Palaikymas gali padėti daug greičiau atsikratyti su baimės jausmu!

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Baimė – tai natūralus jausmas ir vargu ar būtų galima surasti žmogų, kuris kažko nebijotų. Tačiau kartais per didelis nerimo jausmas gali užkirsti kelią svajonės įgyvendinimui. Tereikia pasiryžti ir išmokti šį jausmą nustumti į šalį, kada to reikia – baimė gali slėpti troškimus ir tai, kas gali pakeisti dar jauną gyvenimą į geresnę pusę.


View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt