Now Reading
Kieno dainos 2010 m. dažniausiai skambėjo radijo stotyse?

Kieno dainos 2010 m. dažniausiai skambėjo radijo stotyse?

Kieno dainos 2010 m. dažniausiai skambėjo radijo stotyse?

Išanalizavus 24 Lietuvoje transliuojamų radijo stočių grojaraščius, paaiškėjo, kad 2010 m. jų eteryje dažniausiai skambėjo Marijono Mikutavičiaus daina „Ar mylit ją jūs (aš tikrai myliu Lietuvą)“, o dažniausiai radijuje grojama grupe tapo SEL.

Pasaulinės intelektinės nuosavybės dienos, kuri minima balandžio 26 d., proga populiariausius šalies atlikėjus ir grupes sveikina Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA).

Be SEL, pernai keturiomis dažniausiai grojamomis grupėmis taip pat tapo „Pikaso“, „69 Danguje“, „Biplan“ ir „Mango“. O tarp populiariausių dainų – „Nupiešiu“ (SEL), „Laivai nutols“ (Amberlife ir Lina Joy), „Eastern European Funk“ („Inculto“) bei „Running fast“ (Donatas Montvydas).

Ilgąjį savaitgalį gimtadienius šventę M. Mikutavičius ir SEL lyderis Egidijus Dragūnas džiaugėsi žinia, kad jų dainos tapo populiariausiomis, tačiau jos nesureikšmino. „Naujiena tikrai netikėta, bet maloni. Visada sakiau, kad kai kuri dainą, tai darai ne dėl to, kad ji taptų grojamiausia. Taip negalvoji, bet jeigu pavyksta – puiku“, – sakė M. Mikutavičius. Jam antrino E. Dragūnas: „Gera žinia, nesitikėjau, negalvojau. Ir puiki gimtadienio staigmena! Džiugu, kada dirbti ir tau sekasi“.

Kaip pagrindiniai atlikėjai pernai dažnai buvo grojami ir Alanas Chošnau, Violeta Tarasovienė, Andrius Mamontovas, Mantas Jankavičius. Grojamiausiais instrumentalistais tapo Alexander Ten, Marijus Adomaitis, Stanislovas Stavickis – Stano. Iš muzikos leidybos įmonių praėjusiais metais dažniausiai buvo grojami „Naujosios melodijos“, „Zuzi leidybos“ ir „Monako produkcijos“ išleisti kūriniai.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Pasaulinė intelektinės nuosavybės diena minima nuo 2000 m. O balandžio 26 diena pasirinkta dėl to, kad šią dieną 1970 m. įsteigta Tarptautinė intelektinės nuosavybės organizacija (World Intellectual Property Organization), kuriai priklauso ir Lietuva.

1999 m. įsteigta pelno nesiekianti organizacija AGATA vienija 3000 šalies atlikėjų ir fonogramų gamintojų. Asociacija administruoja narių gretutines teises, renka ir paskirsto atlyginimą už muzikos transliavimą, viešą atlikimą.

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt