Now Reading
Protingiausias pasaulio žmogus – laimingas, nors ir nepateisinęs daugelio vilčių

Protingiausias pasaulio žmogus – laimingas, nors ir nepateisinęs daugelio vilčių

Protingiausias pasaulio žmogus - laimingas

Laikas.lt

Didžiosios dalies pasaulio gyventojų intelekto koeficientas (IQ) svyruoja tarp 90 ir 110, apytikriai trys procentai žmonių gali būti pavadinti intelektualiais – jų protiniai sugebėjimai vertinami 130 – 140 balų, o jeigu norėtumėte pasiskelbti genijumi tektų surinkti virš 140. Protingiausio pasaulio žmogaus, korėjiečio Kim Ung – Yong, gimusio 1962, intelekto koeficientas 210. 

Berniuko protiniai gabumai buvo pastebėti itin anksti, žinoma, nematyti jų buvo tiesiog neįmanoma – raiškiai kalbėti jis pradėjo sulaukęs vos pusės metų, o iki savo antrojo gimtadienio Kim Ung – Yong puikiai įvaldė gimtąją korėjiečių, japonų, vokiečių bei anglų kalbas. Tėvai pastebėjo, kad naujai kalbai išmokti berniukui pakanka mėnesio. Jis rašė eiles ir puikiai piešė, greitai išmokdavo groti muzikos instrumentais. Būdamas trejų jis sprendė sudėtingus matematinius uždavinius, ketverių pradėjo lankyti fizikos paskaitas universitete, o po jo aštuntojo gimtadienio vaiką dirbti pakvietė NASA. 

Milijonai mokslininkų visame pasaulyje kiekvieną dieną tikisi sulaukti lemtingo skambučio kviečiančio prisijungti prie NASA – vieno iš prestižiškiausių ir geriausiai finansuojamų tyrimo centrų, tačiau korėjietis laiką praleistą JAV prisimena kitaip: „Jaučiausi, kaip mašina. Keldavausi, spręsdavau man paskirtus uždavinius, valgiau, miegojau. Ir viskas. Nesupratau, ką aš darau ir kam to reikia, buvau vienišas, neturėjau draugų, labai ilgėjausi mamos“. Dabar jau suaugęs vyras pasakoja, kad anuomet daugelis jį laikė šizofreniku ar autistu, kadangi vaikas bendravo labai nenoriai, laiką leisdavo užsidaręs savo kambaryje. 

„Buvimas dėmesio centre mane vargino. Jaučiausi, kaip beždžionė zoologijos sode. Atsiribojau vengdamas dėmesio. Norėjau papasakoti, kad esu normalus, tiesiog noriu namo, bet žiniasklaidai tai nebuvo įdomu. Anuomet nebuvo Twitter ar kito būdo skleisti žinutes internetu, tad laikraščiai turėjo žymiai daugiau galios.“

Šiandien Kim Ung – Yong kova su žiniasklaida nesiliauja – jis tebėra laikomas protingiausiu žmogumi pasaulyje, tačiau žurnalistai nesibodi jo gyvenimo pavadinti „nenusisekusiu ir išsvaistytu“. Korėjietis grįžo į gimtąją šalį, kurioje norėjo susirasti paprastą darbą. Žinoma, tuomet jis neturėjo jokio diplomo, tad per dvejus metus baigė pradinę ir vidurinę mokyklas, o koledžą lankė jau su savo bendraamžiais. „Lankydamas koledžą tapau normaliu žmogumi. Man atrodo, kad mano gyvenimas sėkmingas. Pasaulyje nėra daug žmonių, kurie daro tai, ką nori. Man atrodo, kad būtent tai ir yra laimė.“ 

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Korėjietis dabar dirba verslo planavimo sektoriuje vienoje iš didelių korporacijų: „Esu laimingas. Nesuprantu, kodėl kažkas jaučiasi turįs teisę mane vadinti nevykėliu tik todėl, kad nepateisinau jų prisigalvotų lūkesčių“. Rytietiškai kuklus Kim Ung – Yong savo protingiausio žmogaus pasaulyje Gineso rekordo nesureikšmina teigdamas, kad talentų yra visokių, o jis gabus tik siauroje srityje: „Pažiūrėkite į mane, nors ir išmokau groti daugelių instrumentų, bet nesu muzikalus ir niekada nepasižymėjau sporte. O ir mano atmintis nėra unikali – šiandien užsienio kalbomis beveik nekalbu ir jas jau primiršau.“

Vienas iš paskutinių smūgių, kuriuos gavo protingiausias pasaulio žmogus buvo straipsnis Korėjos laikraštyje, kur Kim Ung – Yong buvo vadinamas „nevykėliu genijumi“. Vyras išmoko reaguoti ramiai ir linki visuomenei suprasti, kad „kiekvienas žmogus ne tik turi skirtingus gabumus mokslui, bet ir savas viltis, talentus ir svajones, o tą irgi reikia gerbti.“

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top