Search Results for: "Ukraina"

Ukraina per „Euro-2012“ tikisi sulaukti apie milijoną užsienio turistų

Ukraina per „Euro-2012“ tikisi sulaukti apie milijoną užsienio turistų

Ukrainos valstybinė turizmo ir kurortų agentūra tikisi, kad per šią vasarą vyksiantį Europos futbolo čempionatą („Euro-2012”) šalį aplankys nuo nuo 800 tūkst. iki 1,4 mln. užsienio turistų.

Anot agentūros vadovės Olenos Šapovalovos, tokia prognozė numatoma, remiantis informacija apie parduotus bilietus.

Beje, per visus 2010 metus Ukrainoje apsilankė 1,2 mln. turistų.

Ukraina „Euro-2012” organizuoja kartu su Lenkija. Čempionate, kuris vyks birželio 8 – liepos 1 dienomis, dalyvaus 16 komandų. Ukrainoje čempionato kovos vyks Kijeve, Lvove, Donecke ir Charkove.

2012 m. Europos futbolo čempionatas: Lenkija ir Ukraina atsilieka

2012 m. Europos futbolo čempionatas: Lenkija ir Ukraina atsilieka

2012 Europos krepšinio čempionatas taps pirmąją tokia futbolo švente, vyksiančia Rytų Europoje. Tiesa, tiek Ukraina, tiek Lenkija šiuo metu gerokai atsilieka nuo tvarkaraščio.

Prasigėrusi

Prasigėrusi, prasirūkiusi Ukraina: Tokia mūsų kultūra

Nei vienoje kitoje Europos šalyje gyventojai tiek nerūko ir negeria kiek Ukrainoje. Viena iš laukiančių pasekmių – šios šalies vyrai vargu ar sulauks pensinio amžiaus. Kova su narkotikais jau darosi beviltiška, skelbia „Der Spiegel“.

Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos vadovas viliasi mokesčiais, švietimo akcijomis ir baudomis išnaikinti šį blogą įprotį. Neseniai Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atliktas gyventojų mirtingumo tyrimas parodė, kad Ukrainoje nikotikas ir alkoholis nusineša daugiausiai gyvybių iš visų 30 Europos šalių.

Rūkyti uždrausta šalies visuomeniniuose pastatuose ir kai kuriuose restoranuose. Draudžiama alkoholio reklama, tačiau šios priemonės nepadeda.

Nerimą kelia ir faktas, kad interneto forumuose valdininkas pagyrų nesulaukė – jis imtas kaltinti siekiu sunaikinti Ukrainos kultūrą. Ukrainoje veikia 40 degtinės gamintojų. Didieji prekybos centrai siūlo platų alkoholio pasirinkimą, o alus lentynose sudėtas tarp gaiviųjų gėrimų – sulčių, limonado ir vandens.

Kas trečias 25 – 30 metų amžiaus gyventojas yra priklausomas nuo alkoholio. Tai parodė 2008 m. Kijeve atliktas tyrimas. Vyrų vidutinė gyvenimo trukmė – vos 61 metai – mažiausias vidurkis Europoje.

O kaip Lietuvoje?

Remiantis 2008-ųjų duomenimis, Lietuvoje bent kartą per savaitę stipriuosius gėrimus vartoja kas trečias, o alų – daugiau nei pusė 20-62 metų amžiaus sulaukusių vyrų. Moterų – atitinkamai 12 ir 14 proc. Rūkančių vyrų – 39 proc., moterų – 14 proc., skelbia Statistikos departamentas.

Beveik 40 tūkstančių vyrų mirė nuo apsinuodijimo alkoholiu, o su svaigalų vartojimų susijusių nelaimių užregistruota daugiau nei 140 tūkstančių. Neseniai Simferopolio policijai iš lėktuvo teko išlaipinti iš Krymo pusiasalio bandžiusį pakilti lakūną – jo kraujyje rastos 3 promilės alkoholio.

Palyginimui, Lietuvoje 2010 m. dėl neblaivių vairuotojų kaltės įvyko 243 iš 3 625 eismo įvykių.2009-aisiais dėl neblaivių vairuotojų kaltės įvyko 312 iš 3 805 eismo įvykių, skelbia Policijos departamentas prie VRM.

Ukrainos problema – mažos kainos?

Bene pagrindinė Ukrainos bėdų priežastis – šalyje alkoholio ir tabakas yra pigiausias Europoje. Cigarečių pakelis vidutiniškai atsieina 90 euro centų – 3,10 litų. Tai perpus mažesnė nei Vokietijoje nelegaliai parduodamų cigarečių kaina.

Vokietijos portalas pastebi, kad alkoholis provincijoje vartojamas kaip vaistai. „Deginantis vanduo“ ne tik geriamas – juo trinami paraudimai, dezinfekuojamos žaizdos.

Pavyzdys – provincijos miestelis Vinica. Apklausa parodė, kad beveik visi 14 – 16 metų moksleiviai geria ir rūko kasdien. Esą dalis moksleivių geria nesulaukia pamokų pabaigos.

Tarp moksleivių Lietuvoje geria 1 iš 11 vaikinų ir 1 iš 15 merginų (2007 metų Statistikos departamento duomenys).

Kaip išsirinkti pigią

Kaip išsirinkti pigią, bet gerą atostogų kelionę?

Apibūdinimai „pigu“ ir „gera“ nebūtinai turi prieštarauti vienas kitam, kai kalbama apie kelionės pasirinkimą. Kiekvienais metais forumuose ir klientų pasisakymuose kelionių organizatoriai išgirsta panašių pasvarstymų ir daugybę klausimų, kurių tikslas vienas – kaip išsirinkti geriausią kelionės variantą? Atsakyti į juos bendrai galbūt sudėtinga, vis dėlto, jei keliautojai dar prieš pradėdami ieškoti kelionės, atsakytų sau sąžiningai į keletą klausimų, paieškos tiek jiems, tiek kelionių agentams būtų kur kas paprastesnės, rašoma pranešime spaudai. Štai tie klausimai, į kuriuos atsakę žinosite, kaip išsirinkti pigią, bet gerą kelionę…

Trys priežastys

Trys priežastys, kodėl Europos miestus verta aplankyti ankstyvą pavasarį

Nors vis dar gajus įsitikinimas, kad keliauti geriausia tik tada, kai labai šilta, kelionių ekspertai įsitikinę, kad gražiausių Europos miestų ankstyvąjį pavasarį tikrai nereikėtų nuvertinti tiems, kurie nori tiesiog trumpam pakeisti aplinką ir prasiblaškyti. Tarptautinių kelionių organizatoriaus „Eurolines“ vadovas ir patyręs keliautojas Edmundas Pavlovas tikina, kad planuotis kelionę ankstyvą pavasarį verta dėl kelių priežasčių.

Kur nuvykti ir ką nuveikti savaitgalį: 4 dėmesio vertos kryptys šį rudenį

Kur nuvykti ir ką nuveikti savaitgalį: 4 dėmesio vertos kryptys šį rudenį

Dar nesuplanuoti savaitgaliai ir daugumoje Europos miestų rudenį vis dar vyraujantys malonūs orai perša tik vieną mintį – nedvejodami galime leistis į kelių dienų nuotykius svetur. Štai didieji kaimyninių šalių miestai lietuviams – trumpai savaitgalio išvykai laiko ir piniginės atžvilgiu itin palankus pasirinkimas.

Prasideda dokumentinio kino festivalis „Nepatogus kinas“

Prasideda dokumentinio kino festivalis „Nepatogus kinas“

Spalio 22-30 d. Vilniuje, o lapkričio 4-16 d. kituose Lietuvos miestuose vyks aštuntasis tarptautinis dokumentinio kino festivalis „Nepatogus kinas“. Šiais metais renginio organizatoriai kino žiūrovams pristato daugiau nei 50 dokumentinių filmų bei pirmą kartą rengiamą konkursinę filmų programą. Savaitę Vilniuje truksiantis renginys žiūrovus kasdien kvies į temines diskusijas bei susitikimus su filmų kūrėjais.

Kino festivalis „Nepatogus kinas“ pirmąsyk pristato konkursinę programą

Kino festivalis „Nepatogus kinas“ pirmąsyk pristato konkursinę programą

Spalio 22 d. Vilniuje aštuntąjį sykį prasidėsiantis tarptautinis dokumentinio kino festivalis „Nepatogus kinas“ šiemet pirmąsyk surengs konkursinę programą. Dėl geriausio festivalio filmo titulo ir 1000 eurų vertės prizo varžysis septyni dokumentiniai filmai.

„Nepatogiame kine” į diskusijas kvies kūrėjai iš Europos ir Artimųjų Rytų

„Nepatogiame kine” į diskusijas kvies kūrėjai iš Europos ir Artimųjų Rytų

Spalio 22 – 30 dienomis, Vilniuje vyksiančiame tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Nepatogus kinas“ žiūrovų lauks susitikimai su užsienio svečiais. Šiemet bent dešimt užsienio kino kūrėjų lankysis Vilniuje ir pristatys savo filmus festivalio žiūrovams bei dalyvaus diskusijose žmogaus teisių klausimais.

Muzikiniuose pusryčiuose – Beissoul & Einiaus lietuviška Ukrainos hito versiją

Muzikiniuose pusryčiuose – Beissoul & Einiaus lietuviška Ukrainos hito versiją

Ukrainos radijo ir televizijos eteriuose jau keletą savaičių besisukanti daina „Як ти й сказав“ saulukė didžiulio populiarumo, todėl electro soul duetas pristato lietuvišką dainos versiją „Kaip tu ir sakei“. „Tai nėra visiškai nauja mūsų daina – tai naujam gyvenimui prikeltas kūrinys, kuris buvo išverstas specialiai Ukrainai, ir nufilmuotas vaizdo klipas“, – sako dueto narys Artūras Žabas – Beissoul.