Search Results for: "late"

„Exit Vilnius“ meta rudens kozirius: Sander van Doorn

„Exit Vilnius“ meta rudens kozirius: Sander van Doorn, Funkagenda, Sharam ir Chocolate Puma

Antrąjį sezoną sostinėje klubas „Exit Vilnius“ pradeda skelbdama visą būrį šokių muzikos žvaigždžių, kurios scenoje spindės šį rudenį. Pirmoji jų klubą pasieks jau rugsėjo 6 dieną. Vilniuje debiutuos ispanas Edu Imbernon, tarp kurio muzikos gerbėjų – paslaptingasis elektroninės muzikos duetas „Daft Punk“ ir rokeriai „The XX“.

„Velnio akmens“ naujovės: 3 scenos ir platesnis muzikos spektras

„Velnio akmens“ naujovės: 3 scenos ir platesnis muzikos spektras

Bene ryškiausias 2012 metų „Velnio akmens“ pokytis – net trys scenos vietoj dviejų pernykščių. Festivalis auga, taigi didėja jame dalyvausiančių atlikėjų skaičius ir plečiasi pristatomos muzikos spektras. Visos trys scenos bus užpildytos muzikinėmis programomis, ir publika turės puikią progą rinktis, ko klausyti: nuo „Velnio akmens“ lankytojui jau įprasto ekstremalaus metalo iki lengvesnių alternatyvių melodijų.

Buvusi Platelių raketų bazė lankytojus priims vėlų rudenį (Foto)

Buvusi Platelių raketų bazė lankytojus priims vėlų rudenį (Foto)

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija tęsia buvusios sovietų požeminės raketinės bazės rekonstrukciją ir primena, kad iki spalio 31-osios lankytojai į šį unikalų objektą neįleidžiami.

Šaltojo karo muziejaus Plokštinės miške netoli Platelių įkūrimui jau panaudota daugiau nei du trečdaliai Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, kurių gauta 5,4 mln. litų. Darbai pradėti pernai pavasarį.

Pasak projekto administratorės Nijolės Norvaišienės, muziejus išsaugojo daug autentiškų dalykų, bet kartu turės ir šiandienos reikalavimus atitinkančią infrastruktūrą, atsižvelgiant ir į neįgaliųjų poreikius.

Požeminė raketinė bazė, kurioje sovietiniais metais buvo laikomas į Vakarus nukreiptas atominis ginklas, Žemaitijos nacionaliniam parkui atiteko 1992-aisiais. Prieš rekonstrukciją čia kasmet apsilankydavo po keliolika tūkstančių turistų.

Buvusioje požeminėje bazėje yra keturios raketų šachtos. Rekonstruota ir lankytojams pritaikyta bus tik viena. Kitos trys išliks nepaliestos (tiek, kiek liko nenusiaubtos palikus bazę be priežiūros).

Pasak N. Norvaišienės, norėdami lankytojams parodyti kuo daugiau autentiškų eksponatų, projekto autoriai vylėsi gauti ir tokio tipo raketos, kokia buvo saugoma Plokštinės karinėje bazėje, korpusą. Deja, ieškoję jos vos ne po visą pasaulį, nerado. Kitas bazės detales projekto autoriai stengėsi sutvarkyti arba atkurti taip, kaip šios atrodė Lietuvai dar neatgavus nepriklausomybės.

Pirmojo aukšto pirmojoje salėje lankytojai galės susipažinti su šaltojo karo istorija. Kitoje salėje išvys branduolinio ginklo ekspoziciją, kurią sudarys techninio bloko maketas, ten pat bus demonstruojamas ir Plokštinės karinio miestelio kraštovaizdinis bei raketinės šachtos maketai. Bus ir raketų, ir sugriauto miesto maketų, ir balistinė vidutinio nuotolio raketa.

Turistai galės apsilankyti ir buvusiame kareivių poilsio kambaryje, apžiūrėti įrenginių liekanas bei vamzdynus, kurių viena dalis yra išlikusi, o kita – atkurta. Antrajame aukšte smalsuoliai galės užsukti į Ryšių skyrių, išvysti sovietinės politinės propagandos pavyzdžių. Čia jų lauks technikos ekspozicija. Numatyta įrengti ir keičiamų ekspozicijų patalpą. Bus kino salė, kurioje demonstruos sukurtą beveik pusantros valandos filmą „Ant branduolinės bedugnės krašto”.

Šaltojo karo muziejaus teritorija – trys hektarai. Kažkada bazę juosė šešių eilių tvora, kuria tekėjo elektra. Dalis tvorų jau dabar atkurta.

Bazėje nebuvo apžvalgos bokštelio – dabar jis įrengtas, kad lankytojai iš viršaus galėtų apžvelgti didžiąją muziejaus dalį.

Plokštinės raketų bazė didelio slaptumo sąlygomis buvo pastatyta 1960-62 metais, o raketomis R-12U apginkluota 1964 metų pradžioje. Teigiama, kad JAV žvalgybai 1978 metais sužinojus apie Plokštinės bazę, ji buvo likviduota, o raketos išvežtos. Lietuvai paskelbus nepriklausomybę ir išvedus sovietų kariuomenę, kompleksas ilgai buvo neprižiūrimas ir niokojamas.

Platelių ežere užfiksuotas Lietuvos GPS greičio rekordas

Platelių ežere užfiksuotas Lietuvos GPS greičio rekordas

Pirmųjų Lietuvoje burlenčių lenktynių „Lietuvos GPS greičio iššūkis 2010” nugalėtoju tapo Karolis Sipavičius, Platelių ežere pasiekęs 31,04 mazgų (57,49 km/val.) greitį. Pavasarį prasidėjusios lenktynės tęsėsi iki pat vėlyvo rudens – net 7 mėn. Iš viso į varžybas įsitraukė 11 mūsų šalies burlentininkų. Greičiausiam Lietuvos buriuotojui atiteko renginio rėmėjo „15 min“ įsteigtas 1000 Lt vertės prizas – naujos kartos hidrokostiumas.

„Lenktynės suteikė unikalią galimybę kiekvienam buriuotojui patikrinti savo įgūdžius, sugebėjimus ir „įpūsti“ adrenalino, padedančio susikoncentruoti, siekti rezultato ir nuolat tobulėti“, – teigia vienas iš lenktynių organizatorių, interneto portalo vejasgalvoje.lt vadovas Gintas Lapėnas. Visi GPS greičio lenktynių „Lietuvos GPS greičio iššūkis 2010” prizinių vietų laimėtojai viršijo 30 mazgų greitį, kuris tarptautiniu mastu laikomas skiriamąja riba tarp mėgėjų ir profesionalų.

GPS greičio varžybos vyko pagal tarptautines www.gps-speedsurfing.com taisykles. Greičio rezultatai galėjo būti matuojami bet kuriame vandens telkinyje Lietuvos Respublikos teritorijoje ir skaičiuojami pagal penkių greičiausių 10 sekundžių trukmės plaukimų vidurkį („Average of the 5 Fastest Ten Second Runs“).

Lenktynių nugalėtojo K. Sipavičiaus teigimu, greitį išvystyti padėjo palankus vėjas ir tinkama kryptis. Jis teigia nesitikėjęs, kad 31,04 mazgų greitis taps didžiausiu šią vasarą, manė turėsiąs galimybę šį rezultatą dar pagerinti. K. Sipavičius GPS varžybose dalyvavo pirmą kartą, tačiau nuolat aktyviai dalyvauja įvairiose Europos burlenčių čempionatuose, „Baltijos taurės“ varžybose. Nuo antroje vietoje likusio Ernesto Brendelio K. Sipavičius atsiplėšė 0,29 mazgo (0,54 km/val.).

Dažniausiai varžybų dalyviai didžiausią greitį stengėsi išvystyti Elektrėnų ir Kauno bei Kuršių mariose, Ventainės buriavietėje. Tačiau geriausias rezultatas buvo pasiektas didžiausiame ir giliausiame Žemaitijoje – Platelių – ežere.

Pirmąsias Lietuvoje GPS burlenčių lenktynes „Lietuvos GPS greičio iššūkis 2010” organizuoja burlenčių klubas „Vėjas galvoje“ ir socialinio tinklo „Facebook” grupė Winder.lt. Lenktynės unikalios tuo, kad varžomasi pagal GPS greičio prietaisų informaciją.

Chai - arbatos late ar pieno arbata?

Chai – arbatos late ar pieno arbata?

Nuo bekraščių Mongolijos stepių iki Bakingemo rūmų Londone arbatą su pienu kasdien geria tūkstančiai žmonių. Kokie gi garsiausi arbatos su pienu receptai? Iš kur jie kilę?

Privatumo ir slapukų politika

Interneto privatumo ir slapukų politika TIPRO, UAB, įmonės kodas 300579867, valdytojo adresas Kalvarijų g. 99A-33, LT-08219 Vilnius (toliau – Valdytojas)…

Tamsusis alus su vyšnių likeriu

Tamsusis alus su vyšnių likeriu

Jums reikės: 450 ml tamsiojo alaus 50 ml „Žagarės“ vyšnių likerio Kaip gaminti? Į tamsiojo alaus taurę įleisti taurelę „Žagarės“…

Višta kepta ant butelio

Višta kepta ant butelio

Česnakus susmulkinti, alyvuogių aliejų, prieskonius ir įtrinti marinatu viščiuką iš vidaus ir išorės. Palikti 1 val pasimarinuoti. Neįsigėrusį marinatą supilti į (geriausia kad butelis būtų platesniu kakliuku arba nedidelis stiklainis), įpilti truputi vandens ir užmauti ant jo viščiuką. Kepti iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 1 val.

8 priežastys

8 priežastys, kodėl traukiate netinkamus vyrus

Jau seniai esate įžengusi į ketvirtą dešimtį, tačiau vis dar vaikštote į pasimatymus? Niekaip nesiseka rasti to vienintelio? Manote, kad jums tiesiog nesiseka meilėje? O gal sėkmė čia niekuo dėta?

8 ženklai

8 ženklai, kad mylite jį per stipriai

Jei esate iš tų moterų, kurios su savo vyru elgiasi kaip su visatos centru, tuomet jūsų mintys nuolatos sukasi tik apie jį vieną ir save vertinate pagal tai, ar jis jaučiasi laimingas. Net jei jo planai visada yra svarbesni už jūsų, o jo žodis – paskutinis, mylite jį beprotiškai. Ar tikrai galima mylėti per stipriai?