Now Reading
Paaiškėjo Mariaus Ivaškevičiaus filmo „Santa“ premjeros data

Paaiškėjo Mariaus Ivaškevičiaus filmo „Santa“ premjeros data

Paaiškėjo Mariaus Ivaškevičiaus filmo „Santa“ premjeros data

Laikas.lt

Ilgai laukta ir keliskart atidėliota Mariaus Ivaškevičiaus filmo „Santa“ premjera įvyks 2014 m. sausio 31 d. Lietuvos kino teatruose žiūrovais išvys dramatišką meilės istoriją, besitęsiančią tarp Suomijos ir Lietuvos, pasakos ir realybės. Filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Suomijos kino žvaigždė Tommi Korpela bei lietuvių TV ir teatro aktorė Sandra Daukšaitė.

Filmo „Santa“ veiksmas vyksta šių laikų Lietuvoje ir Suomijoje. Vieniša mama lietuvė Inga (akt. Sandra Daukšaitė), lyg nujausdama artėjančią nelaimę, nusprendžia išpildyti sūnaus Vinco (akt. Ovidijus Petravičius) svajonę. Kartu jie atvyksta į Laplandiją susipažinti su Kalėdų Seneliu. Juo dirbantis Jussi (akt. Tommi Korpela,) pamatęs Ingą, įsimyli. Užsimezgęs romanas nepaiso sienų ir blaško įsimylėjėlius tarp dviejų pasaulių – Lietuvos ir Suomijos. Bet šiai meilei verta įveikti daugiau nei teritorines sienas:  užklupusi nelaimė suaugusius priverčia mobilizuoti visas savo jėgas kovai su ja. Vincą bei jo motiną pamilęs Jussi atranda kelią į mažo berniuko pasaulį ir pradeda stebuklinės istorijos pasakojimą. Jis nukelia Vincą į militarizuotą pasaką, kurioje Kalėdų senelių divizija stoja į kovą už šviesą ir gėrį. Tuo tarpu Vinco mama stengiasi įveikti realaus pasaulio grėsmes.

Nors pati istorija yra dramatiška, o kartais netgi tragiška, joje apstu ironiškos mūsų kasdienybės pavyzdžių, aistringų meilės scenų, šypseną keliančių meistriškai Mariaus Ivaškevičiaus kurtų dialogų.

„Filmo premjera nuolat buvo atidėliojama, nes kine rezultatas neateina taip greit kaip norėtųsi, kai kuriuos dalykus sunku suplanuoti. Vis norisi geriau ir geriau, klausi savęs, ar jau viską atidavei, kad šį filmą galėtum atiduoti žiūrovų teismui. Tačiau dabar galiu tvirtai pasakyti – šis filmas bus išskirtinis. O svarbiausia tai, kad jį kuriant, pavyko išvengti bet kokiu kompromisų“, – teigia filmo režisierius.

„Santa“ yra bendras Lietuvos ir Suomijos koprodiuserių darbas, tad didžioji dalis filmo scenų nufilmuotos kvapą gniaužiančioje Laplandijoje. Šiaurės pašvaistė, elnių kinkiniai, baltos sniego pusnys nepaliks žiūrovų abejingų. Filme gausu suomiškų tradicijų: pirtis ir maudynės sniege, važinėjimas elnių traukiamu kinkiniu. Filme taip pat skamba suomiškos dainos, viena jų – gerai žinoma grupės „Lordi“ daina „Hard Rock Hallelujah“.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Marius Ivaškevičius žinomas kaip pjesių „Madagaskaras“, „Mistras“ ir daugybės atsiliepimų sulaukusio spektaklio „Išvarymas“ autorius. Taip pat sukūrė trumpametražius filmus „Mano tėvas“ ir „Tėve mūsų“, kurie buvo apdovanoti tarptautiniuose kino festivaliuose.

„Santa“ – pirmasis Mariaus Ivaškevičiaus ilgametražis filmas. Filmo premjera – 2014 m. sausio 31 d. visuose Lietuvos kino teatruose. Naujienos apie filmą –www.facebook.com/SantaFilmas 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt