Now Reading
Po Anglijos miestu – slaptų tunelių tinklas (Foto, video)

Po Anglijos miestu – slaptų tunelių tinklas (Foto, video)

Po Anglijos miestu - slaptų tunelių tinklas (Foto

Didžiosios Britanijos archeologai sukūrė trimatį modelį milžiniškos urvų sistemos, vedančios po Nottinghamo miestu.

Kartu tyrinėtojai padarė ir sensacingą atradimą: aptiktas slaptas tunelis, prieš beveik 700 metų turėjęs lemiamos įtakos politiniam nusikaltimui.

Edvardas III laikomas vienu iš sėkmingiausių Anglijos viduramžių karalių. Vos 14-os metų jis buvo karūnuotas 1327 m. vasarį. Per savo 50 metų viešpatavimo laikotarpį jis pakėlė Angliją į Europos karinės galios viršūnę. 

Iki tol smurtiniais veiksmais jis turėjo užsitikrinti galią, kadangi valdžios karūną turėjo tik popieriuje. Iš tikrųjų visą jėgą savo gniaužtuose laikė regentas Rogeris de Mortimeras. Būdamas 17-os metų Edvardas III prieš konkurentus įvykdė galutinį valstybės perversmą.

Manevras prieš faktinį Anglijos valdovą buvo skandalingas: Edwardo III vyrai vienu iš tunelių prasiveržė į Nottinghamo pilies vidų ir suėmė Mortimerą. 1330 metais be jokio teismo regentas nuteistas mirties bausme ir pakartas.

Oficialusis įėjimas į tunelį, vadinamoji Mortimero salė, yra šalia alaus daryklos kiemo, kuriame įrengtas 20 pastatų kompleksas žemiau tvirtovės uolos. Tačiau archeologai mano dabar atradę tikrąjį įėjimą – „Park Estate“ sode, tuometinėje pilies laukinio parko vietoje.

Sėkmingai baigtos paieškos, vykdytos visoje Nottinghamo grafystėje (Nottingham Caves Survey), truko dvejus metus. Šio projekto metu patikrinti daugiau nei 450 žinomų kalkakmenio urvų.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Senieji dokumentai neatitinka oficialaus tunelio. „Atrastąjį įėjimą beveik neabejotinai galima įvardinti Mortimero sale“, – BBC televizijai teigė Davidas Walkeris iš Nottinghamo universiteto. Istoriniuose dokumentuose užsimenama apie slaptąjį praėjimą, kuris Edwardo III laikais tarnavo kaip transporto maršrutas tarp pilies ir Lėnos upės. Jo teigimu, visi dokumentai sietini su šiuo mažu urvu. Praėjimas vedė iš vieno dvaro parko pastatų, buvo 30-40 metrų pločio, dalinai užverstas skalda. 

Siauri požeminiai praėjimai archeologams buvo ne vienintelis iššūkis. Daugelis urvų nėra tušti – jie vis dar naudojami kasdieniniame gyvenime – smėlio gavybai ar tiesiog kaip smuklės.

Lazerinio skanerio pagalba urvų sistema perkelta į trimatį modelį. Visą šio projekto vaizdo medžiagą galite rasti šio projekto kanale „Youtube“ svetainėje.

Pagal „Spiegel“ parengė Nerijus Drochneris
Nuotraukos: Trent & Peak Archaeology / The University of Nottingham

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt