Now Reading
Puiki savijauta su ugnine šaknimi – wasabiu

Puiki savijauta su ugnine šaknimi – wasabiu

Puiki savijauta su ugnine šaknimi – wasabiu

Laikas.lt

Japonų virtuvės mylėtojams patariama sojos padažą pagardinti kuo didesniu kiekiu wasabio. Paprasčiausia jį pristatyti, kaip maloniai aštrų, stimuliuojantį, neatsiejamą sušio, žalios žuvies, įvairių padažų pagardą. O svarbiausia – labai naudingą sveikatai…

Senuose japonų rankraščiuose rastas įrašas, kad wasabis VIII a. naudotas ne kaip maisto papildas, o kaip vaistinis augalas. Šiuolaikinė medicina taip pat pabrėžia, kad šis šakniavaisis be galo puikiai kovoja su bakterijomis, išskiria jos gydomąjį poveikį skrandžiui, ypač tai atvejais, kai sutrikęs rūgštingumas, ar net sergant skrandžio vėžiu. Wasabį taip pat patariama naudoti vengiant apsinuodijimo maistu, ne veltui jis jau nuo senų laikų valgomas su žalia žuvimi. Dažnai savo mitybos racioną pradžiuginantys šia japoniška šaknimi yra apsaugoti nuo širdies priepuolio ir insulto.

Geriausia wasabį naudoti dar neapdorotą, t. y. pačią šaknį. Labai skanu ją pakepinti ant grotelių. Sakoma, kad tikrąjį skonį šaknis išlaiko tik 15 minučių po paruošimo. Beje, tada ją valgyti ir yra sveikiausia.

Pirkdami wasabio pastą, būkite atsargūs, nes daugumą jų būna ne iš tikrų wasabio krienų. Išsirinkite tą, kurios sudėtyje yra Wasabia Japonica. Visų kitų tiek skonis, tiek ir poveikis organizmui yra visai kitoks.

Vakarų wasabiu vadinami tiesiog krienai, kurie auga ir mūsų daržuose bei pardavinėjami vietiniuose turguose. Jo skonis ir spalva, žinoma, skiriasi, tačiau teigiamas poveikis sveikatai, valgant krienus, taip pat yra. Čia dar reikėtų pridėti – atsparumą ligoms, ypač kvėpavimo takų, pavyzdžiui, slogos ar alerginių reakcijų slopinimą.

Norintieji įsigyti tikro wasabio ir čia turi būti atsargūs, nes labai dažnai paprasti krienai yra nudažomi žaliai, supilstomi į tūteles ir pardavinėjami kaip tikro japoniško wasabio pasta.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Tačiau net pačioje Japonijoje nuo 1860-ųjų metų pradėta auginti krienus ir naudoti juos vietoj wasabio. Priežastys labai paprastos – krienų derlius gausesnis, greitesnis, reikalaujantis mažiau priežiūros ir, žinoma, nešantis didesnį pelną. Tad tikras wasabis retenybė ir kai kuriems japonams. Svarbiausia, kad tiek krienų, tiek wasabio įtaka sveikatai panaši. Beje, wasabis tinka, galima sakyti, tik su žalia žuvimi, o krienai – su labai daug kuo.

Norintieji paragauti tikrojo wasabio neprivalo vykti į Japoniją, tai galima padaryti ir Europos prabangiuose japoniško maisto restoranuose arba užsisakyti šios šaknies internetu per patikimus tiekėjus iš Japonijos.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt