Now Reading
T. Bekmambetovas ekranuose atgaivino jaudinančią pirmojo žmogaus, išėjusio į atvirą kosmosą, istoriją

T. Bekmambetovas ekranuose atgaivino jaudinančią pirmojo žmogaus, išėjusio į atvirą kosmosą, istoriją

T. Bekmambetovas ekranuose atgaivino jaudinančią pirmojo žmogaus

Timūro Bekmambetovo pristatinėti jau nebereikia. Išgarsėjęs tokiais kino hitais, kaip „Nakties sargyba“, „Likimo ironija, arba po pirties“ tęsiniu, pastaruoju metu jis dažniau minimas kaip itin sėkmingas prodiuseris. Į didžiuosius ekranus atkeliauja naujausia T. Bekmambetovo prodiusuota juosta – tikrais įvykiais paremta nuotykių drama „Atvirame kosmose“, pasakosianti rusų kosmonauto Aleksejaus Leonovo istoriją.

Šio žmogaus žygdarbiai, galima sakyti, visiems laikams pakeitė ne tik Rusijos, bet ir viso pasaulio astronautiką. Praėjusio amžiaus septintąjį dešimtmetį, kuomet dvi supervalstybės – JAV ir Sovietų Sąjunga – įsivėlė į Šaltąjį karą, viena pagrindinių jų konkurencijos sričių buvo kosmoso užkariavimas. 1961 metų balandžio 12 dieną Sovietų Sąjunga žengė milžinišką žingsnį į priekį: į kosmosą pakilo pirmasis žmogus – Jurijus Gagarinas. Jungtinėms valstijoms siekiant pasivyti nutolusius rusus, pastarieji išsikelia uždavinį – rusų kosmonautas turi būti pirmuoju, išėjusiu į atvirą kosmosą. Juo ir tapo A. Leonovas (juostoje jį suvaidino populiarus rusų aktorius Jevgenijus Mironovas).

„Idėja sukurti apie tai juostą kilo iš noro, kad tikruosius herojus pažintų ne tik vyresnioji karta, bet ir jaunimas. Būtent todėl filme sukurta itin daug brangių specialiųjų efektų ir pasistengta, kad viskas atrodytų itin tikroviškai. Noriu pabrėžti, jog filmas nėra nostalgiškas, jame yra viskas, ko reikalauja geras šiuolaikinis kinas: nuotykių, dramos, istorijos, draugystės, politikos“, – sako žymusis prodiuseris.

Jis pabrėžia, jog filme veiksmas vyksta praetyje, tačiau pagrindinė mintis čia yra apie sėkmę.

„Neturėjome noro parodyti, kaip anksčiau viskas buvo gerai ir koks pasaulis blogas dabar. Neabejoju, kad žiūrovai pamirš, jog tai tikrais įvykiais paremta praeitis ir tiesiog viską išgyvens su pagrindiniais gerojais. Jei būtų mano valia, rodyčiau šį filmą mokyklose ir tai būtų kur kas geresnė istorijos pamoka, nei šiuo metu dėstoma mūsų vaikams“, – sako T. Bekmambetovas.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Gali atrodyti, jog šis filmas svarbus tik Rusijai, tačiau taip nėra. A. Leonovas yra tikras drąsos, ryžto ir užsispyrimo simbolis. Turint ar lavinant šias savybes pasaulį gali pakeisti bet kuris iš mūsų“, – neabejoja pagrindinio vaidmens atlikėjas J. Mironovas.

Drama „Atvirame kosmose“ žiūrovus įtrauks nuo pat pirmųjų akimirkų, nes A. Leonovo istorija – nepaprastai įdomi. Likus dviem savaitėms iki starto, vos pakilęs sprogo bandomasis kosminis laivas. Dėl politinio spaudimo mokslininkai nebeturi laiko nuodugniai ištirti avarijos priežasčių ir yra priversti rizikuoti. 1965 metų kovo 18 dieną A Leonovas, drauge su kolega P. Beliajevu, pakyla į lemtingą skrydį. Tačiau net patys skeptiškiausi mokslininkai negalėjo įsivaizduoti, kad misijos metu iškils tiek problemų. Galiausiai abiejų kosmonautų ryžtas, užsispyrimas ir drąsa nugalėjo visas kliūtis. A. Leonovas tapo pirmuoju žmogumi istorijoje, išėjusiu į atvirą kosmosą.

Tikrais įvykiais paremta įtempta kosminė drama „Atvirame kosmose“ Lietuvoje – balandžio 21 dienos.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt