Now Reading
Vasaros atostogos – puiki proga pradėti mokytis užsienio kalbos (interviu)

Vasaros atostogos – puiki proga pradėti mokytis užsienio kalbos (interviu)

Vasaros atostogos – puiki proga pradėti mokytis užsienio kalbos (interviu)

Laikas.lt

Asmeninio archyvo nuotraukos.

Vasara – atostogų metas. Niekas nedrįstų ginčytis su šiuo teiginiu, tačiau vangus gulėjimas pliaže ar žurnalų vartymas ilsintis verandoje nesuteikia daug naudos bei ilgainiui pabosta. Išeitis visada yra – galima pradėti aktyviau sportuoti, ar išvykti į kelionę, tačiau tiek viena, tiek kita didelės išliekamosios vertės neturi. Šiandien kalbamės su Laura, kuri savo atostogas susiplanavo šiek tiek kitaip – ėmė mokytis danų kalbos.

Laura, trumpai papasakok apie save.

Gyvenau ir mokiausi Vilniuje, baigiau istoriją Vilniaus Universitete, tačiau dar studijuodama supratau, kad šis mokslas man ne toks įdomus, kaip tikėjausi. Mėgstu keliauti, susipažinti su naujais žmonėmis ir kita kultūra.

Ką veikei baigusi studijas?

Kaip ir visi… Bandžiau ieškotis darbo, tačiau pastangos buvo bevaisės. Gavau visokių pasiūlymų, bet pasakiau sau, kad geriau tęsiu mokslus, bet neisiu dirbti padavėja ar pardavėja. Nieko prieš šiuos darbus neturiu, visi darbai geri ir garbingi, bet tai tiesiog nėra man. Ieškantis darbo supratau, kad visur reikalaujama mokėti kuo daugiau kalbų, o anglų ir rusų mokėjimas yra beveik privalomas.

Koks buvo tavo tolesnis žingsnis?

Tuomet nusprendžiau, kad reikia nešvaistyti laiko ir pradėjau intensyviai mokytis danų kalbos. Danijoje mokslas nemokamas, tad turėjau mintį pramokti kalbos Lietuvoje, nuvažiuoti padirbėti Danijoje, o tuomet ten baigti magistrą arba įgyti antrą specialybę.

Pasakok, kaip sekėsi.

Pirmiausia bandžiau mokytis savarankiškai, naudojantis internetu, bet labai gretai susierzindavau, nes nebuvo ko paklausti, jei ko nesupratau. Tada pradėjau ieškotis kursų ir radau mokymo centrą „Gimnazita“, ten toliau mokiausi danų kalbos.

Žinau, kad kalbi angliškai ir rusiškai, šiek tiek vokiškai. Kaip sekėsi mokytis danų kalbos?

Sekėsi gan neblogai. Man kilo problemų su tarimu – patys danai kalba taip, lyg karštą bulvę burnoj turėtų, bet gramatiką mokytis sekėsi gerai. Tiesa, nepalyginamai lengviau buvo, kai tik atėjau į mokymo centrą „Gimnazita“. Anglų ar kokią ispanų gal ir įmanoma išmokti savarankiškai, bet danų tikrai ne.

Kiek laiko reikėjo, kad išmoktum danų kalbą?

Mokymo centre „Gimnazita“ kursus lankiau apie mėnesį, o vėliau išvažiavau padirbėti į Daniją, kur praleidau apie pusę metų. Gerai, kad turėjau kalbos pagrindus, nes danai, kad ir draugiški, bet į kitataučius žiūri įtariai. Bent truputį mokantiems kalbą daug lengviau, tuomet danai daug pagarbesni ir paslaugesni.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Dabar tu Lietuvoje. Kodėl?

Tiesą sakant, gan atsitiktinai. Grįžau lankyti tėvų ir ganėtinai atsainiai varčiau darbo skelbimus – pastebėjau, kad tikrai daug kam reikia darbuotojų kalbančių daniškai. Labiau dėl juoko, nieko nesitikėdama nuėjau į darbo pokalbį vienoje dukterinėje Danijos įmonėje Vilniuje. Darbą gavau! Atlygis tikrai didesnis nei vidutinis, sąlygos puikios – gaunu visas daniškas garantijas, bet galiu gyventi gimtajame mieste, ko dar norėt? (šypsosi)

Tai per atostogas siūlai pliaže nesivartyti?

Visko reikia, bet skirti laiko kalbų mokymuisi yra tikrai naudinga. Tiesiog reikia viską suderinti ir iškart eiti pas profesionalus, į kursus ir negaišti laiko bandat krapštytis savarankiškai. Šiuo metu noriu išpildyti romantišką svajonę ir mokytis prancūzų kalbos. Laukiu atostogų, kad per jas kursus galėčiau lankyti intesyviau, o tada juos derinsiu su darbu. Žinoma, kad vėl eisiu į mokymo centrą „Gimnazita“, nes jais pasitikiu. Ir jums rekomenduoju!

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt