Now Reading
Kino pusryčiai. Metų scena pretenduos tapti pono Getsbio prisistatymas? (video)

Kino pusryčiai. Metų scena pretenduos tapti pono Getsbio prisistatymas? (video)

Kino pusryčiai. Metų scena pretenduos tapti pono Getsbio prisistatymas? (video)

Laikas.lt
Dovilė Raustytė

Dviejų žinomų vyrų – režisieriaus Bazo Luhrmanno ir rašytojo F. Scotto Fitzgeraldo – sąjunga jau nuo pat pradžių buvo pasmerkta puikiems rezultatams. O dar žinant faktą, kad „Getsbio“ vaidmuo atiteko Leonardo DiCaprio – kišenė nebe taip smarkiai skauda, sumokėjus už bilietą 24 litus.

Po penkiolikos minučių bandymo žiūrėti „Didyjį Getsbį“ (The Great Gatsby, 2013) namie per keliasdešimtiems centimetrų įstrižainės ekraną iš karto buvo nuspręsta, kad šis filmas vertas kelionės į spragėsiais kvepiantį kino teatrą. Tik nepagalvota apie 3D. Šio efekto ir akis varginančių akinių geriau galėjo ir nebūti. Na, bet reta moteris nenorėtų, kad DiCaprio, rodos, tuoj tuoj palies jos nosį…

Šią ironiją galima nukreipti prieš filmo muziką, priešingai nei 3 dešimtmečio istorija, nukeliančią mus į paauglių diskoteką. Fergie, Lana Del Rey, „Florence and the Machine“, Jay-Z, Beyoncé, „The XX“ ir daugelis kitų žinomų šių dienų muzikinės scenos vardų užima garbingas vietas filmo garso takelio sąraše. Na, bet nemaži vaikai: suprantame kas, kam ir už kiek.

Kelios masinės scenos, L. DiCaprio pasirodymas ir užmiršti skaitytą kūrinį, kad nebegalvotum apie tragišką visos šios pompastikos baigtį.

Ar jai padedant režisieriui pavyko išreikšti savo, jau mirusio kompaniono F. Scotto Fitzgeraldo romane išryškintą iliuzijų trapumą? Ko gero, taip. Ar filmas bus įrašytas į pasaulio šedevrų sąrašą greta kūrinio? Kad bus įtrauktas į šio amžiaus kino istoriją – labiau tikėtina.

„Didžiojo Getsbio“ pasirinkimą nedvejodama galiu pavadinti – sprendimu puikiai praleisti laiką. Vien L. DiCaprio vaidyba skandina titanikus ir leidžia prisiminti, kad žiūrint filmus taip pat reikia kvėpuoti. Rodosi, kiekviena aktoriaus išraiška verta palmės šakelės. Tačiau tai trumpalaikiai efektai, pradedantys blėsti drauge su trečiąja filmo valanda, niekaip savo intensyvumu nebepasivejančia pirmosios. Tačiau, kaip jau minėjau, įspūdis gali būti visai kitoks neskaičius kūrinio ir nežinant, link kur veda ši istorija.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Bet kuriuo atvejus, tai geras, didžiojo ekrano vertas filmas, kurį galite už 15 litų išvysti kino teatre po atviru dangumi, o su moksleivio/studento pažymėjimu ir pigiau.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt