Now Reading
Kova su strijomis

Kova su strijomis

Kova su strijomis

Gyviau.lt

Ne vieną moterį kankina strijos, tai šviesūs rusvos ar melsvai rausvos spalvos ruoželios. Paprastai jie atsiranda po gimdymo ar greitai kintant svoriui. Jų atsiranda ten, kur oda būna tempiama: pilvo, krūtų, sėdmenų, šlaunų, juosmens bei klubų srityse. Kaip su tuo kovoti?

Strijos atsiranda, nes…

Šis odos defektas, dažniausiai pasitaikantis moterims, tačiau būnantis ir vyrams gali atsirasti paauglystėje. Moterims dažniausiai būna po gimdymo, taip pat tam įtakos turi endokrininės ligos. Jei ilgą laiką vartojate hormonus ar steroidus, tai didelė tikimybė, kad turėsi strijų. Jų gali atsirasti ir dėl paveldimumo.

Strijos atsiranda tada, kai oda būna pertempiama arba po hormoninių pokyčių. Oda praranda elastingumą, viršutinis jos sluoksnis išplonėja, o padidėjus krūviui tiesiog plyšta ir taip užsipildo jungiamasis audinys. Strijos kaip tik ir yra sudarytos iš jungiamojo audinio, kuriame nėra pigmento.

Kaip jas įveikti?

Yra ne vienas būdas kovai su strijomis. Tai gali būti specialūs gydomieji kremai, masažai (limfodrenažinis ar vakuuminis), įvyniojimai, injekcijos, sonoferezė (veikliųjų medžiagų įvedimas ultragarsu), pilingai, lazeris. Kiekvienas būdas yra gana veiksmingas, svarbu laiku pradėti gydymą, o prieš tai geriausia pasitarti su dermatologu, kad nustatytų jūsų odos pažeidimus ir paskirtų geriausią gydymo būdą.

Visiškas strijų panaikinimas

Abdominoplastika – tai chirurginis būdas, kuriuo pašalinamos strijos. Šiuo metodu pašalinamas visas strijų pažeistas plotas, tačiau gali likti randas, nors tvirtinama, kad po operacijos yra siuvama intrakutanine siūle, kurie nepalieka jokių žymių.

Kaip išvengti strijų?

Norėdamos išvengti strijų, turite maitintis sveikai, nepiktnaudžiauti saldumynas, miltiniais ir daug angliavandenių turinčiais patiekalais.

Kai priaugate svorio ir paskui norite jį numesti, didelė tikimybė, kad atsiras strijų, nes itin greitai keičiasi kūno formas, oda plonėja, atsiranda įtrūkimai, kuriuos užpildo strijos. Taigi venkite staigaus svorio kitimo.

Į maisto racioną įtraukite produktus, kurie turi daug baltymų, nes iš jų sintezuojamas kalogenas ir elastanas, kurie itin reikalingi odai. Taip pat nepamirškite daržovių.

Sportuokite, tačiau iškart nepersistenkite ir krūvį didinkite palaipsniui, kad nebūtų šoko odai.

Taip pat profilaktiškai nuo strijų gali padėti kontrastinis dušas ar savimasažas.

Jei esate nėščia, nuo trečio mėnesio pradėkite naudoti specialius gelius, tepalus ar kremus, kurie drėkina odą.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Strijų pažeistas vietas galite ištrinti silpnu valgomosios druskos tirpalu, o po procedūros tiktų masažas šiurkščia plaušine.

Gerkite vitaminus su cinku ar cinko tepaliuką ir gerkite daug skysčių. Apskritai vanduo yra naudingas odai.

Galite pasigaminti natūralų pilingą iš kavos tirščių ar rūgščių vaisių. Taip pat tinka glikolio pilingas. Pilingas turėtų būti tik paviršinis, nes strijos yra pačiame odos paviršiuje.

Galite išbandyti ir mikrodermabraziją (šlifavimą) – tai procedūra turinti dvigubą poveikį. Stimuliuoja ne tik naujų odos ląstelių atsiradimą, bet ir „nušveičia“ pakenktą odą.

Strijų šalinimas lazeriu yra itin efektyvus, nes pašalina neseniai susiformavusias strijas ir stipriai sumažina įsisenėjusias strijas.


View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top