Jaunimas sensta greičiau

Lsveikata.lt

„European Journal of Preventive Cardiology“ paskelbė apie naują tyrimą, atskleidusį, kad jaunoji karta sensta daug greičiau nei jų tėvai.

Nyderlandų mokslininkai skelbia, kad šiuolaikinio jaunimo medžiagų apykaita yra žymiai lėtesnė, o daugelis jaunosios kartos atstovų kenčia nuo metabolinio sindromo, anksčiau laikytu, vyresnio amžiaus žmonių sveikatos sutrikimu.

Specialistai lygino įvairių kartos atstovų svorį, medžiagų apykaitos greitį, cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje ir pastebėjo, kad 20-mečių rodikliai buvo tokie patys, kaip 15 metų vyresnių žmonių. Pasak jų, šis skaičius gąsdina, nes medžiagų apykaitos greitis lemia sveikatos būklę ir biologinį amžių. Greitesnį senėjimą įrodo ir ligos, kurios anksčiau buvo laikytos vyresnio amžiaus žmonių ligomis, o dabar diagnozuojamos visai jauniems žmonėms: diabetas, aukštas kraujo spaudimas, didelis cholesterolio kiekis kraujyje, širdies ligos.

Mokslininkai nurodo, kad sprendimo būdas – sveika gyvensena, tinkama mityba, aktyvus fizinis judėjimas.jaunimas, senti, sveikata, tyrimas, žalingi įpročiai

Naujausi komentarai
Kita Ieva
2013-06-26, 13:20
Ne visada tėvai kalti. VISUOMENĖ kalta, reklamos įtakos, televizija ir internetas. Kadangi jaunimas nesugeba atsirinkti kas blogai, kas gerai, tad dažniausiai renkasi tai kas lengvai pasiekiama - alkoholis, energetiniai, mackdonaldai, seksas ir cigaretės. Pažiūrėkit ar liko į ką lygiuotis, ko bijoti ir gerbti?
Juk nebeįdomi nei televizija nei reklama jei ten nėra nuogybių ar skambių keiksmažodžių. O be to, kaip savaitgalį praleist be alaus ir sidro?
Kita problema, kad vaikai išlepinti - naujausi iphonai, ipadai, plančetkės.. Jų niekas nebestebina.. Ne tai kaip mes - 1991 karta, kur džiaugėmės saldainiu ir meškučiu per gimtadienius, Kalėdas, o ne naujausiu kompu, ar liečiamu telefonu..
Jaunimas neturi pavyzdžio, SVEIKOS VISUOMENĖS PAVYZDŽIO.
Gerbiu tuos vaikus, kurie vasarą leidžia lauke su riedlente, riedučiais, ragatkėm ir maudynėmis. O ne su alaus buteliu ir naujausiu iphone kur už kampo traukiančius cigaretes..
2013-06-26, 08:55
Ką reiškia degradavusio? Apsižvalgykite dabar - šiandien tai ne degradacija ar asocialumas, tai realybė, jaunimas nebeturi "tabu", kodėl ? Atsakymas labai paprastas, netinkamas tėvų auklėjimas, nenoras kištis į mokyklos kur vaikas mokosi gyvenimą, nebūtu netinkamos socialinės (ne namuose) aplinkos , jei vaikai būtu tinkamai ugdomi ir auklėjami. Tad susimastykite tėveliai. Vaikai auga greičiau, ar mes juos sendinam ???
Ieva
2013-06-22, 16:42
Nu jau, nu jau. Jei pririnko degradavusio jaunimo, tai suprantama. Bet gi tokių visada būdavo.
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai