Now Reading
Recenzija: „Gainsbourgas. Didvyriškas gyvenimas”

Recenzija: „Gainsbourgas. Didvyriškas gyvenimas”

Recenzija: „Gainsbourgas. Didvyriškas gyvenimas"

Nėra lengvas uždavinys atpasakoti žmogaus gyvenimą. Tačiau kaip reiktų atpasakoti ekscentriško, talentingo, garsaus, mylimo Sergo Gainsbourgo gyvenimą? Tikriausiai ne kaip kitaip nei tai padarė filmo „Gainsbourgas. Didvyriškas gyvenimas“ režisierius Joann Sfar.

Menininką provokatorių Sergą režisierius bei scenarijaus autorius atskleidė iš bene objektyviausios perspektyvos. Kaip ir dera biografinei istorijai pradėti – pirmosios filmo scenos atskleidžia savitą Sergo vaikystės aurą: prancūzo ir rusės šeimoje augančio vaiko griežtą auklėjimą, pirmoje vietoje statant meninių talentų – muzikos, piešimo vystymo pamokas.

Antrojo Pasaulinio karo metu nacių okupuotas Paryžius berniuko netrikdo. Priešingai – įkvėpia drąsai, kuri praverčia visam gyvenimui, statant savo gyvenimą it žaidimą.

Tiesa, būtų klaidinga teigti, kad Sergo antisemitizmas nepalietė. Palietė dar ir kaip. Tai atsispindi jo kūryboje. Užklijuota ant krūtinės geltona žvaigždė, paveldėta nosis, kuri kartojasi kaip žydiškas atributas karikatūrose iškabintose ant visų miesto sienų… Viena tų karikatūrų netikėtai virto makabrišku paties menininko autoportretu, kuris menininką lydėjo išvien brendime, meilėje, kūryboje ir paklydimuose.

Nepatrauklus ir negeidžiamas – tai būsenos, kurias filme demaskuoja režisierius, pastatydamas priešais Sergo meilės nuotykių su įtakingomis gražuolėmis faktą. Jo geidė daugybė moterų: dvi gana ankstyvos santuokos, trumpas, tačiau aistringas romanas su prancūzų grožio dievaite Brigitte Bardot ir po to žaibiškai užsimezgusi, tačiau ilgiausiai trukusi draugystė su gerokai jaunesne britų dainininke Jane Birkin. Meilės vaisius – talentingoji aktorė ir dainininkė Charlottė Gainsbourg. Ir galiausiai seksualių trofėjų sąrašo gale – liūdnų paskutinių filmo akordų priešakyje – jaunutė Bombou.

Kodėl šią kino juostą galime laikyti objektyvia? Todėl, kad joje yra palikta vietos fantazijai. O būtent ja prancūzų menininkas ir pasižymėjo. Tiesa, pirmoje vietoje atsidurtų erotinės fantazijos etiudai, kurie, galima sakyti, ir subrandino bei pakėlė iki aukštumų Serge‘ą kaip menininką, meilužį, artistą.

Filme režisierius nesiekia tikslių faktų atkartojimo, tačiau ir nėr prasilenkiama su fantazija. Iki galo neatskleistas, vos dalele pažintas menininko portretas kino juostoje puikiai siejasi su genialumo sąvoka. Nepamatuotas talentas, nemotyvuoti veiksmai (skaudinant labiausiai mylimus), persekiojantis autosarkazmas, fizinis savęs eikvojimas ir giluminis jautrumas –  visa tai lydėjo Serge‘ą Gaisbourg‘ą ir visa tai (su fantazijos prieskoniu) galime pamatyti filme „Gainsbourgas. Didvyriškas gyvenimas“.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Filmas kino centre „Skalvija“ nuo sausio 7 dienos.

Dainora Remeza

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt