Now Reading
Susitikimas su tik ką ekranizuoto romano „Vardas tamsoje“ autore – Renata Šerelyte

Susitikimas su tik ką ekranizuoto romano „Vardas tamsoje“ autore – Renata Šerelyte

Susitikimas su tik ką ekranizuoto romano „Vardas tamsoje“ autore – Renata Šerelyte

Laikas.lt

Spalio 16 d. 19 val. Kino teatre „Pasaka“ prasidės jau septintasis „Kino vakarų su Izolda“ paskaitų ciklas, kuriame žymiausios ir įdomiausios Lietuvos kultūros asmenybės pasakos apie savo mylimiausius, juos įkvėpusius filmus. Pirmajame susitikime svečiuosis rašytoja, prozininkė, poetė, dramaturgė, visuomenės kritikė – Renata Šerelytė, kurios romanas „Vardas tamsoje“ neseniai pasirodė Lietuvos kino teatruose (mūsų įspūdžius iš premjeros skaitykite čia).

Pasak filmo „Vardas tamsoje“ režisierės Agnės Marcinkevičiūtės, Renatos Šerelytės romanas patraukė ne vieno lietuvių kinematografininko dėmesį. Jis tarsi prašėsi būti ekranizuojamas. „Manau, intriguojanti romano fabula, plati personažų paletė, retai pasitaikantis lietuviško detektyvinio filmo žanras turėtų sudominti įvairią žiūrovų auditoriją,“- sakė režisierė. Kino kritikė Izolda Keidošiūtė susitikime su Renata Šerelyte kalbės ne tik apie šią rašytojos kūrinio ekranizaciją, bet ir bendrai apie tai, kaip jaučiasi pats kūrėjas po romanų ekranizacijų, apie pateisintus arba ne rašytojo lūkesčius bei vizijas. 

Kiekviena paskaita su Izolda Keidošiūte – tai gyva ir visuomet nauja diskusija ne tik apie žymiausiais pasaulio ir Lietuvos kino asmenybes, bet ir Lietuvos ir pasaulio kino situaciją ir perspektyvas. Rašytoja Renata Šerelytė, paklausta apie jos įkvėpėjus, viename iš savo interviu atsakė, jog jai įtaką daro ne vien garsūs rašytojai, bet ir kino meistrai. Nevardindama visų, ji kol kas atskleidė tik dvi pavardes režisierių, gerokai besiskiriančius nuo kitų – tai Andrejus Tarkovskis ir Timas Burtonas. Be šių pavardžių, paskaitoje su kino kritike, Renata Šerelytė atskleis daugiau žymių pavardžių bei parodys jos pačios atrinktas, jai įsimintiniausias, įdomiausias filmų ištraukas.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Jaukūs, įdomūs ir prasmingi vakarai su kino kritike Izolda Keidošiūte jau nuo spalio 16 d. kiekvieną trečiadienį 19 val. Kino teatre „Pasaka“. 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top