Meilė yra viena iš sudėtingiausių žmogaus patirčių. Nors ją dažnai išreiškiame kasdieniais gestais ir žodžiais, kartais mūsų ir partnerio suvokimas apie meilę skiriasi. Dažnai pasitaiko, kad, nors mes galime nuolat reikšti savo meilę, partneris gali jausti, kad jų poreikiai nėra visiškai patenkinti, nes meilė nėra išreiškiama jų kalba. Būtent todėl svarbu įsitikinti, kad tai darome būdu, kuris yra priimtinas ir reikšmingas mūsų artimam žmogui. Meilės kalbos supratimas gali padėti mums ne tik geriau bendrauti, bet ir kurti gilų tarpusavio ryšį, kuris tinka abiems partneriams ir leidžia augti kartu.
Kas yra 5 meilės kalbos?
Penki meilės kalbos yra penki skirtingi būdai išreikšti ir gauti meilę: palaikymo žodžiai, laiko leidimas kartu, dovanų gavimas, paslaugos ir fizinis prisilietimas. Ne visi suvokia meilę tuo pačiu būdu, ir žmonės turi skirtingus būdus, kaip jie nori gauti meilę. Šią idėją sukūrė Gary Chapman, Ph.D., savo knygoje „Penkios meilės kalbos”. Joje jis aprašo šias penkias unikalias meilės kalbas, kurios buvo sukurti remiantis jo patirtimi santuokos terapijoje ir lingvistikos žiniomis.
1. Palaikymo žodžiai. Žmonės, kuriems svarbūs žodžiai, vertina žodines meilės išraiškas, įskaitant dažnus „Aš tave myliu”, komplimentus, dėkingumo žodžius, verbalų paskatinimą ir dažną skaitmeninę komunikaciją, tokią kaip žinutės ar socialinė žiniasklaida.
2. Laiko leidimas kartu. Žmonės, kuriems svarbus kokybiškas laikas, jaučiasi mylimi, kai jų partneris nori aktyviai praleisti laiką su jais ir visada yra pasiruošęs susitikti. Jie ypač vertina, kai aktyvus klausymasis, akių kontaktas ir pilnas buvimas yra svarbūs santykių aspektai.

3. Paslaugos. Jei jūsų meilės kalba yra paslaugos, jums svarbu, kai jūsų partneris stengiasi padaryti jūsų gyvenimą lengvesnį. Tai gali būti tokie gestai, kaip sriubos atnešimas, kai esate sergantys, kavos padarymas ryte arba sausų skalbinių paėmimas po darbo dienos.
4. Dovanos – tai tiesioginė meilės kalba: jūs jaučiatės mylimi, kai jums suteikiama „vizualinė meilės simbolika”. Tai nėra apie pinigų vertę, bet apie simbolinę dovanos prasmę. Žmonės su šia kalba vertina dovanojimo procesą: apgalvotą daikto pasirinkimą, kad jis atstovautų santykius, ir emocinę naudą gavus dovaną.
5. Fizinis prisilietimas. Žmonės, kuriems svarbus fizinis prisilietimas, jaučiasi mylimi, kai gauna fizinius meilės ženklus, įskaitant bučinius, rankų laikymą, glamonę ir seksą. Fizinis intymumas ir prisilietimai gali būti labai patvirtinantys ir veikti kaip stiprus emocinis ryšys žmonėms su šia meilės kalba.
Kaip nustatyti meilės kalbą?
Norint nustatyti savo ir partnerio meilės kalbą, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip abu išreiškiate meilę ir kaip norite ją gauti. Apmąstykite, kas jums suteikia didžiausią emocinį pasitenkinimą – ar tai žodžiai, bendras laikas, paslaugos, dovanos ar fizinis artumas? Taip pat naudinga stebėti, kaip partneris reaguoja į jūsų gestus ir kokie veiksmai jiems suteikia didžiausią džiaugsmą. Įsiklausykite į savo ir partnerio poreikius ir būkite atviri diskusijoms, kad geriau suprastumėte vienas kito meilės kalbas.
Svarbu prisiminti, kad meilė yra daugiasluoksnė ir kiekvienas žmogus gali turėti skirtingus būdus, kaip ją išreikšti ir priimti. Supratimas apie savo ir partnerio meilės kalbas gali padėti kurti gilų ir tvirtą ryšį, kur abu partneriai jaučiasi vertinami ir mylimi. Būtent atpažindami ir gerbdami šias skirtingas meilės išraiškas, galime užtikrinti, kad mūsų santykiai būtų kupini tarpusavio supratimo, rūpesčio ir meilės, kuri išlieka ilgą laiką.
Šaltinis: https://www.mindbodygreen.com/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.