Plaukų plovimas gali atrodyti kaip tikras vargas – reikia susikaupti, išlipti iš drabužių, atlikti dvigubą plovimą, kruopščiai išskalauti, naudoti kondicionierių, vėl skalauti ir dar po to viską išdžiovinti bei suformuoti šukuoseną. Todėl visiškai natūralu, kad plaukų plovimo diena neretai atidedama. Tačiau kaip žinoti, kada jau persistengėte? Ekspertai išskiria pagrindinius požymius, rodančius, kad plaunate plaukus per retai.
Jei plaukai atrodo riebūs ir nešvarūs, nepakankamai dažnai plaunate plaukus
Nepriklausomai nuo to, ar jūsų plaukai linkę sausėti, ar greitai riebaluotis, galvos oda natūraliai gamina sebumą – riebalinę medžiagą, kuri drėkina plaukus. Tačiau jei per ilgai neatliekate plovimo, šis riebalų perteklius ima kauptis, suteikdamas plaukams nešvarų, riebaluotą įspūdį ir net nemalonų kvapą.
Jaučiate galvos odos niežėjimą ir sudirgimą
Be riebumo, susikaupę nešvarumai gali sukelti galvos odos niežėjimą ir jautrumą. Sebumas ne tik drėkina, bet ir traukia dulkes, nešvarumus bei taršos daleles, sudarydamas palankią terpę bakterijoms, grybeliams ir mielėms daugintis. Jei dažnai jaučiate niežėjimą, gali būti, kad metas peržiūrėti savo plaukų priežiūros rutiną.
Nepakankamai dažnai plaunate plaukus, jei atsirado pleiskanų
Pleiskanojanti galvos oda dažnai lydi niežėjimą ir riebumą. Kai sebumas per ilgai kaupiasi, jis skatina mielių augimą, o tai gali sukelti seborėjinį dermatitą – kitaip žinomą kaip pleiskanas. Jei reguliariai plaunant plaukus pleiskanos neišnyksta, gali prireikti specialaus, gydomojo šampūno.
Esamos galvos odos problemos blogėja
Jei turite seborėjinį dermatitą ar kitų odos problemų, per retas plovimas gali tik dar labiau jas paaštrinti. Reguliari higiena padeda sumažinti uždegimą ir palaikyti galvos odos sveikatą, todėl ignoruoti plovimo svarbos nereikėtų.
Susikaupia produktų likučiai
Profesionalūs plaukų stilistai lengvai pastebi, kada klientai per retai plauna plaukus – tai išduoda ant plaukų ir galvos odos susikaupę likučiai. Tai gali būti neišskalauti šampūno, kondicionieriaus, formavimo priemonių (pavyzdžiui, aliejų, gelių, putų) pėdsakai, kurie palieka lipnią, sunkiai pašalinamą plėvelę. Geriausia praktika – dvigubas plovimas: pirmas kartas pašalina nešvarumus, o antrasis giliai išvalo plaukus.

Pastebite didesnį plaukų slinkimą, jei nepakankamai dažnai plaunate plaukus
Netikėta, bet per retas plaukų plovimas gali prisidėti prie jų slinkimo. 2021 m. atliktas tyrimas parodė, kad retesnis plovimas yra susijęs su didesne plaukų slinkimo rizika. Tai gali būti dėl to, kad susikaupę riebalai, nešvarumai ir produktai sukelia uždegimą, kuris gali skatinti plaukų slinkimą bei silpninti plaukus.
Plaukai atrodo prigludę ir be apimties
Kai ant plaukų susikaupia riebalai ir formavimo priemonių likučiai, jie praranda natūralią apimtį ir tampa prigludę. Daugelis šiuolaikinių plaukų priežiūros priemonių turi silikonų ir kitų sudedamųjų dalių, kurios kaupiasi ant plaukų paviršiaus, todėl juos būtina reguliariai plauti.
Nesijaučiate gerai
Nors gali atrodyti, kad plaukų plovimas neturi didelės įtakos emocinei savijautai, specialistai pabrėžia jo reikšmę. Švarūs, tvarkingi plaukai yra svarbi higienos ir geros savijautos dalis. Nepakankama priežiūra gali lemti ne tik nepatogų kvapą, bet ir prastą savęs suvokimą bei sumažėjusią pasitikėjimo savimi jausmą.
Kaip dažnai reikėtų plauti plaukus?
Nėra vieno universalaus atsakymo – plaukų plovimo dažnumas priklauso nuo jūsų plaukų tipo, gyvenimo būdo ir naudojamų produktų. Tačiau jei pastebėjote bent keletą iš šių požymių, verta pagalvoti apie dažnesnį plaukų plovimą ar bent jau geresnę jų priežiūrą. Jūsų plaukai ir galvos oda tikrai padėkos!
Šaltinis: https://www.realsimple.com/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.