„TikTok“ vaizdo įrašas, kurį sukūrė @justin_agustin, plačiai išplito internete, atskleisdamas kariškių miego metodą, kuris, kaip teigiama, gali padėti 96% žmonių užmigti per 2 minutes. Šis vaizdo įrašas, sulaukęs beveik 1 milijono „patinka“ paspaudimų, paprastai ir veiksmingai demonstruoja šią techniką. Miego metodas, iš pradžių sukurtas kariuomenei, susideda iš keletos veiksmų, skirtų kūno ir proto atsipalaidavimui.
Socialiniuose tinkluose kariškas miego metodas sužadino didelį susidomėjimą, daugybei žmonių suintrigavus jo pažadu padėti užmigti per mažiau nei dvi minutes. Ši technika, kilusi iš kariuomenės, buvo sukurta specialiai pilotams ir kariams, kuriems reikėdavo greitai pailsėti esant dideliam stresui.
Jos sukūrimą galima priskirti Bud Winter, olimpiniam sprinto treneriui ir sporto psichologijos specialistui. Winteris paaiškino, kaip šis metodas buvo taikomas kariškiams, kad jie galėtų pasiekti ramų miegą net ir sudėtingomis sąlygomis. Nors ši technika tapo itin populiari, vertėtų paminėti, kad konkrečių mokslinių tyrimų, skirtų šiam metodui, nebuvo atlikta.
Ši technika buvo aprašyta išpopuliarėjusiame „TikTok“ vaizdo įraše, sukurtame @justin_agustin, kurį peržiūrėjo beveik milijonas žmonių. Vaizdo įraše Agustin išdėsto metodą: pirmiausia atpalaiduokite savo kūną, atsipalaidavę kiekvienoje jo dalyje, nuo galvos iki kojų, sutelkdami dėmesį į gilius kvėpavimus. Tada išvalykite mintis nuo streso ir įsivaizduokite raminančias scenas, kad padėtumėte užmigti.
Žingsnis po žingsnio procedūra apima veido atpalaidavimą, pečių ir rankų nuleidimą, palaipsniui judant žemyn kūnu ir koncentruojantis į raminančius vaizdus, kad išvalytumėte mintis.
Tačiau ar kariškas miego metodas iš tikrųjų yra veiksmingas? Nors šis metodas nebuvo tiesiogiai ištirtas, kai kurios jo pagrindinės sudedamosios dalys, tokios kaip gilus kvėpavimas ir vizualizacija, turi mokslinį pagrindą.
2018 m. atliktas tyrimas parodė, kad gilus kvėpavimas gali padėti atsipalaiduoti ir leisdavo žmonėms greičiau užmigti. Be to, moksliniai tyrimai rodo, kad vizualizacijos technikos efektyviai mažina streso lygį, susijusį su įkyriomis mintimis, ir palengvina atsipalaidavimą bei miegą.

Šie rezultatai rodo, kad kariškas miego metodas gali būti efektyvi priemonė tiems, kurie patiria nemigą ar pažangių minčių srautą naktį. Sujungianti atsipalaidavimo technikas su dėmesiu mentalinei būsenai, ši praktika skatina fizinį ir psichinį atsipalaidavimą, kuris yra būtinas norint užmigti.
Nors jis gali nebūti veiksmingas visiems, tai yra paprastas ir mažai rizikingas metodas, kurį verta išbandyti tiems, kurie siekia geresnės miego kokybės.
Jei dažnai kankinatės bandydami užmigti ir atsipalaiduoti, šis metodas galėtų tapti tikru atradimu. Didelis susidomėjimas šiuo metodu socialiniuose tinkluose jau paskatino daugelį jį išbandyti. Nesvarbu, ar esate skeptikas, ar šio metodo palaikytojas, kariškas miego metodas siūlo unikalų būdą greitai pasiekti užmigimo tikslą.
Šaltinis:
https://lindi.info/