Liepa – vienas darbščiausių mėnesių sode. Nors vasaros vidurys dažnai siejamas su poilsiu ir atostogomis, būtent šiuo metu sodo augalai reikalauja daugiausiai dėmesio. Tinkama sodo priežiūra liepos mėnesį padeda išsaugoti derlių, apsaugoti augalus nuo ligų ir užtikrinti jų augimo tęstinumą. Kad darbas būtų lengvesnis ir efektyvesnis, svarbu žinoti, į ką šį mėnesį sutelkti dėmesį.
Laistymas ir dirvos mulčiavimas
Karštomis dienomis augalams ypač svarbus reguliarus ir tinkamas laistymas. Sodo priežiūra liepos mėnesį turėtų prasidėti nuo ankstyvo ryto ar vakaro laistymo, kad vanduo nespėtų išgaruoti. Geriausia laistyti rečiau, bet gausiau – taip drėgmė pasiekia šaknų zoną. Taip pat pravartu mulčiuoti dirvą – tai padeda išlaikyti drėgmę ir sumažina piktžolių augimą.
Derliaus rinkimas ir vaisių retinimas liepos mėnesį
Liepos mėnesį jau skinami pirmieji vaisiai ir daržovės – braškės, serbentai, cukinijos, ankstyvieji agurkai. Kad vaismedžiai nevargtų, sodo priežiūra liepos mėnesį apima ir perteklinių vaisių retinimą. Taip išvengiama šakų lūžimo, o likę vaisiai užauga didesni ir sultingesni.

Apsauga nuo kenkėjų ir ligų
Liepa – aktyvus kenkėjų ir ligų metas. Šiluma ir drėgmė sukuria palankias sąlygas grybinėms ligoms ir vabzdžių antplūdžiui. Todėl sodo priežiūra liepos mėnesį turėtų apimti reguliarią augalų apžiūrą ir, prireikus, natūralių arba specializuotų apsaugos priemonių naudojimą. Ypač svarbu stebėti pomidorus, agurkus ir vaismedžius.
Genėjimas ir formavimas
Liepos pradžioje galima atlikti ir vasarinį vaismedžių genėjimą – pašalinamos sausos, pažeistos ar per daug tankinančios šakos. Toks sodo priežiūros liepos mėnesį žingsnis pagerina šviesos patekimą į medžio vidų, padeda augalui sutelkti jėgas į vaisių auginimą ir užtikrina geresnį derlių kitais metais.
Paruošimas rudeniui
Nors iki rudens dar toli, kai kurie darbai atliekami iš anksto. Pavyzdžiui, sodo priežiūra liepos mėnesį gali apimti naujų braškių daigų sodinimą, dvimečių gėlių sėją ar daržovių daiginimą antrajam derliui.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.