Pasaulyje galioja milijonai įstatymų, tačiau kai kurie iš jų atrodo taip absurdiškai, kad sunku patikėti, jog jie vis dar teisėtai galioja. Šie teisės aktai dažnai atsirado prieš šimtmečius dėl to meto moralės, įpročių ar net pavienių incidentų, bet niekada nebuvo atšaukti. Nors šių įstatymų šiandien beveik niekas netaiko, jie vis dar egzistuoja teisiniuose kodeksuose. Šiame straipsnyje apžvelgsime keisčiausius įstatymus pasaulyje, kurie skamba lyg iš komedijos, bet vis dar yra galiojantys.
Keisčiausi įstatymai pasaulyje: kai kurių geriau nesulaužyti
Vienas iš labiausiai stebinančių įstatymų galioja Šveicarijoje – po 22 valandos draudžiama nuleisti vandenį tualete daugiabučiuose. Šis įstatymas buvo priimtas dėl triukšmo kontrolės ir ramybės kaimynams, tačiau šiuolaikiniame pasaulyje jis atrodo ne tik pasenęs, bet ir sunkiai pritaikomas praktikoje.
Singapūre draudžiama kramtyti kramtomąją gumą. Įstatymas įsigaliojo 1992 metais, kai valdžia nusprendė kovoti su viešosios tvarkos pažeidimais – ypač viešųjų vietų teršimu. Nors tai gali atrodyti kaip per griežta priemonė, šis įstatymas tebėra griežtai taikomas.
Jungtinėje Karalystėje vis dar galioja įstatymas, draudžiantis mirti parlamente. Nors tai skamba absurdiškai, šis senas teisės aktas remiasi idėja, kad parlamento pastatas yra karališkosios jurisdikcijos teritorija, tad mirusio asmens atžvilgiu reikėtų surengti valstybinę ceremoniją.

Italijos miestelyje Eraclea draudžiama statyti smėlio pilis paplūdimyje, nes jos esą trukdo pravažiavimui ir pėsčiųjų judėjimui. Tokios vietinės taisyklės dažnai nustebina turistus, kuriems smėlio pilys atrodo visiškai nekaltas užsiėmimas.
Tailande draudžiama išeiti iš namų be apatinių drabužių. Nors policija praktiškai netikrina žmonių aprangos, tai vis dar oficialus įstatymas. Kita keistenybė – taip pat Tailande draudžiama ant pinigų stovėti kojomis, nes ant jų pavaizduotas karalius, o toks veiksmas laikomas labai nepagarbiu.
Nors dauguma šių teisės aktų atrodo absurdiški, kai kuriose šalyse jų pažeidimas gali baigtis realiomis baudomis ar net areštu. Keisčiausi įstatymai pasaulyje rodo, kaip kultūra, istorija ir socialinės normos gali paveikti teisės sistemą. Kai kurios taisyklės buvo priimtos kaip laikinos, bet tapo „užmirštos“ – todėl galioja iki šiol.
Šaltinis: outlookindia.com
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.