Kelionių tinklaraštininkai dažnai atsiduria neįprastose vietose, tačiau kartais jų patirtys nustebina net ir daug mačiusius. Vienas tokių atvejų – žinomo „YouTube“ kūrėjo Simono Wilsono kelionė į Longjyrbieną, miestelį Norvegijos Špicbergeno saloje. Įspūdingame kraštovaizdyje jis aptiko ypatingą įstatymą „Draudžiama mirti”, kuris verčia suabejoti įprastomis taisyklėmis.
Draudžiama mirti – neįtikėtinas įstatymas Longjyrbiene
Atvykęs į šaltas Špicbergeno salos klimato sąlygas, Simonas sužinojo, kad jau dešimtmečius čia galioja įstatymas, draudžiantis vietos gyventojams mirti. Bandydamas suprasti šį neįprastą įstatymą, jis kalbėjosi su vietiniu gyventoju Markusu, kuris atskleidė, ką ši taisyklė reiškia miestelio žmonėms.
Markusas paaiškino: „Čia nėra senelių namų, ir, žinoma, yra atvejų, kai žmonės miršta čia, tačiau apskritai, jei kas nors yra per senas ar nebegali pasirūpinti savimi, jiems neleidžiama likti saloje.“ Simonas paklausė, kaip vietos valdžia užtikrina šios taisyklės laikymąsi. Markusas atsakė: „Vietos valdžia turi registrą, kuriame stebima, kas kiek metų turi, kas dirba, o kas ne.“ Jis pridūrė, kad dauguma gyventojų pradeda palikti salą sulaukę 70 metų.

Šis įstatymas ne tik kelia nuostabą, bet ir turi mokslinį pagrindą. Kaip aiškina Norvegijos mokslo ir technologijos universiteto atstovas Christianas Meyeris, viena pagrindinių priežasčių – amžinai įšalusi žemė. Ji ne tik neleidžia palaikams irti, bet ir gali „užkonservuoti“ ligas, nuo kurių žmonės mirė, taip sukeldama pavojų kitiems gyventojams. „Jei atrodo, kad jūsų laikas artėja prie pabaigos, bus daroma viskas, kad jūs kuo greičiau būtumėte išsiųstas į žemyną“, – paaiškino jis.
Įdomu tai, kad Longjyrbiene galioja ne tik įstatymas dėl mirties, bet ir kitos unikalios taisyklės. Nuo 2012 metų visi, keliaujantys už miestelio ribų, privalo su savimi turėti šaunamąjį ginklą dėl pavojaus, kurį kelia baltieji lokiai. Be to, keliautojams rekomenduojama turėti ne tik ginklus, bet ir signalines raketas, kurios gali atbaidyti lokius nepadarant jiems žalos.
Longjyrbieno istorija apie „draudimą mirti“ įkvėpė dar daugiau diskusijų apie vietinių gyvenimo būdą ir jų sugebėjimą prisitaikyti prie ekstremalių gamtos sąlygų.
Šaltinis: https://www.mirror.co.uk/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.