Jei manote, kad per pastaruosius metus lėktuvai tapo pilnesni, o dangus – judresnis, esate teisūs, ypač jei gyvenate Honkonge arba Taipėjuje.
Kelionių informacijos bendrovė OAG paskelbė metinį judriausių pasaulio skrydžių maršrutų sąrašą, o 105 minutes trunkantis skrydis tarp šių dviejų miestų atsidūrė tarptautinių maršrutų sąrašo viršuje – 2024 m. bus parduota beveik 7 mln. vietų.
Populiariausi maršrutai 2024 metais: HKG-TPE viršūnėje
6 781 577 sėdimų vietų sugrąžino maršrutui prieškarinį populiarumą – 2019 m. HKG-TPE taip pat buvo lentelės viršuje. Pernai jis buvo trečias.
Praėjusių metų sąrašo viršūnėje atsidūrė Singapūras-Kuala Lumpūras su palyginti nedideliu 4,9 mln. vietų skaičiumi.
Antroje 24 sąrašo vietoje buvo Kairas-Jedda – beveik 5,5 mln. parduotų vietų. Per pastaruosius penkerius metus maršrutas Egiptas-Saudo Arabija stebėtinai sparčiai augo: iš 14 vietos 2019 m. jis užėmė antrąją vietą 2023 ir 2024 m.
Seulas užėmė dvi kitas vietas, o maršrutai į Tokijo Naritą ir Osakos Kansai – atitinkamai trečią ir ketvirtą.
Singapūro Changi oro uostas, kuris 2023 m. reitinge šturmavo lentelę, užėmė tris vietas pirmajame dešimtuke: maršrutai į Kvala Lumpūrą (ketvirta vieta), Džakartą (aštunta vieta) ir Bankoką (devinta vieta).
Artimųjų Rytų ir Europos maršrutų apžvalga
Taip pat buvo apžvelgti Artimieji Rytai, Europa ir net JAV: Dubajus-Rijadas užėmė šeštąją vietą, o Niujorko JFK-Londono Hitrou – dešimtuką.
Dubajus sąraše buvo paminėtas kelis kartus, o maršrutas Dubajus-Rijadas buvo judriausias Artimuosiuose Rytuose.
Sąraše Dubajus buvo įtrauktas kelis kartus, o maršrutas Dubajus-Rijadas – judriausias maršrutas Artimuosiuose Rytuose. Asia-Pacific Images Studio/E+/Getty Images
Kalbant apie vietinius maršrutus, visos trys pirmosios vietos pasaulyje buvo Azijoje: Iš viso buvo trys geriausi maršrutai: Jeju International-Seoul Gimpo, Sapporo New Chitose-Tokijo Haneda ir Fukuoka-Tokijo Haneda. Čedžu-Seulas išlaikė labiausiai apkrauto pasaulio vidaus maršruto karūną – 14,2 mln. vietų, t. y. beveik 39 000 per dieną.
Analizuojant maršrutus pagal regionus, Kairas buvo Afrikos centras – maršrutai iš Egipto sostinės užėmė pirmąsias penkias vietas tarp maršrutų, kuriais išvykstama iš žemyno.
Europos maršrutuose dominavo Londono Hitrou oro uostas: JFK-LHR užėmė pirmąją vietą, po jo sekė skrydžiai į Dubajų ir Dubliną (atitinkamai antroji ir ketvirtoji vietos).
Lotynų Amerikoje populiariausias maršrutas buvo San Chuanas – Orlandas, po jo sekė Lima – Santjagas, o Artimuosiuose Rytuose – Džida – Kairas ir Dubajus – Rijadas. Džida-Rijadas yra sparčiausiai augantis maršrutas dešimtuke: per metus keleivių skaičius padidėjo 10 % ir pasiekė 8,7 mln.
Reitingas sudarytas apskaičiavus kiekvieno maršruto oro linijų turimų vietų kiekį į abi puses.
Sparčiai didėjantys skaičiai – taip pat ir per metus nuo 4,9 mln. iki 6,78 mln. šoktelėjęs aukščiausią vietą užimančio maršruto Kairas-Jedda 1,3 mln. vietų, o Azijos ir Ramiojo vandenyno maršrutuose pastebimas „reikšmingas augimas“, teigiama OAG pranešime spaudai – yra ne tokia gera žinia planetai.

Oro transporto poveikis aplinkai: iššūkiai ir prognozės
Oro transporto veiksmų grupės duomenimis, 2022 m. aviacija visame pasaulyje išmetė 2,1 proc. žmogaus sukurto anglies dioksido kiekio ir 3,5 proc. viso planetą šildančio anglies dioksido kiekio. Tuo metu už švaresnį transportą kovojančios organizacijos „Transport & Environment“ atstovas Matteo Mirolo įspėjo, kad besiplečianti pramonė yra bloga žinia.
„Jei dabar nieko nedarysime, po kelerių metų aviacija taps vienu svarbiausių veiksnių“, – tuomet sakė jis.
„Dabar neturėtume žiūrėti į momentinę nuotrauką. Turėtume žiūrėti į prognozę.“
Šiuo metu, Tarptautinės švaraus transporto tarybos duomenimis, skrydžio metu išmetamų teršalų kiekis sudaro 2,35 %, arba 2,87 %, įskaitant su reaktyvinių degalų gamyba susijusį pirminį išmetamųjų teršalų kiekį.
Judriausi pasaulio skrydžių maršrutai 2024 m.
- Honkongas – Taipėjus
- Kairas – Džida
- Seulas Inčonas – Tokijas Narita
- Kvala Lumpūras – Singapūras Changi
- Seulas Inčonas – Osaka Kansai
- Dubajus – Rijadas
- Bankokas – Honkongas
- Džakarta – Singapūras Changi
- Bankokas – Singapūras Changi
- Niujorko JFK – Londono Hitrou
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.
Šaltinis:
https://edition.cnn.com/