Now Reading
Audriaus Stonio dokumentiniam filmui „Raminas“ – pagrindinis prizas Pärnu festivalyje

Audriaus Stonio dokumentiniam filmui „Raminas“ – pagrindinis prizas Pärnu festivalyje

Audriaus Stonio dokumentiniam filmui „Raminas“ – pagrindinis prizas Pärnu festivalyje

Laikas.lt

Vakar pasibaigusiame Pärnu tarptautiniame dokumentinių ir antropologinių filmų festivalio konkurse režisieriaus Audriaus Stonio filmas „Raminas“ laimėjo pagrindinį festivalio prizą. Juosta apdovanota už socialinę ištarmę ir meniškumą. 

Tai bendras lietuvių, latvių ir gruzinų kinematografininkų darbas. Jo herojus – Raminas Lomsadzė, 75 metų gruzinų imtynininkas. Kitados per 55 sekundes įveikęs septynis priešininkus, jis ruošiasi kovai su paskutine ir stipriausia varžove – vienatve. Vieną ankstyvą rytą Raminas išsiruošia į tolimą Gruzijos kaimelį ieškoti merginos, kurią mylėjo ir prarado prieš penkiasdešimt metų.

Pärnu tarptautinis dokumentinių ir antropologinių filmų festivalis yra vienas garsiausių regione dokumentinio kino forumų, šįmet jis vyko jau 28 kartą. Festivalio direktorius – garsus estų dokumentininkas Markas Soosaaras.

Lietuvio režisieriaus filmas jau antrąkart pelno šio Estijos festivalio pagrindinį prizą. 2006 m. juo buvo apdovanotas Arūno Matelio filmas „Prieš parskrendant į Žemę”.

Pärnu tarptautiniame dokumentinių ir antropologinių filmų festivalio (liepos 14 – 27 d.) programoje dalyvauja daug šiuo metu garsių dokumentinių filmų – Pavelo Lozinskio „Tėvas ir sūnus“, Marcelo Lozinskio „Tėvas ir sūnus kelionėje“, Vitalijaus Manskio „Vamzdis“, Ivaro Zviedrio ir Inesos Klavos „Dokumentalistas“, Maciejaus Drygo „Abu Hazaras“ ir kt.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Dėl pagrindinio festivalio prizo varžėsi ir su A. Stonio „Raminu” konkuravo Elvyros Nevieros ir Piotro Rosolovskio „Domino efektas” (pagrindinio Krokuvos kino festivalio prizo laimėtojas), Alinos Rudnickajos „Kraujas” (dalyvavęs IDFA Amsterdame, Helsinkio, Stokholmo, Krokuvos kino festivaliuose, Maskvos ArtDocFest grand Prix laimėtojas) ir kt. 

A. Stonys yra sukūręs 17 dokumentinių filmų, jis vienas kūrybiškiausių ir produktyviausių viduriniosios kartos kino režisierių Lietuvoje. Pärnu apdovanojimas papildo A. Stonio kūrybinių pasiekimų sąrašą, kuriame – geriausio Europos dokumentinio filmo apdovanojimas („Felix‘as“ už „Neregių žemę“), tarptautinių festivalių Oberhauzene, Neubrandenburge (Vokietija), San Franciske (JAV), Splite (Kroatija), Barselonoje, Bilbao (Ispanija), Sankt Peterburge (Rusija) prizai. A. Stonio filmų retrospektyvos, kūrybos vakarai buvo surengti Šveicarijoje, Rusijoje, Prancūzijoje, Izraelyje, Čekijoje, Ukrainoje. Režisierius yra Europos kino akademijos, Europos dokumentinio kino kūrėjų asociacijos narys. 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top