Now Reading
Festivalyje „Bliuzo naktys 2015“ – japoniškos dirbtuvės, burbulinis futbolas ir zumbos šokiai

Festivalyje „Bliuzo naktys 2015“ – japoniškos dirbtuvės, burbulinis futbolas ir zumbos šokiai

Festivalyje „Bliuzo naktys 2015“ – japoniškos dirbtuvės

Liepos 3-4 dienomis Varniuose vyksiantis festivalis „Bliuzo naktys“ masins ne tik originalia muzikine programa, bet ir visa palete unikalių pramogų. Romantiškus bliuzo šokius keis linksmos treniruotės su flamenko ir sambos dvasia, burbulinį futbolą – katapulta, o japoniškus lankstinius – šviečiantys dažai.

Lūksto ežero pakrantėje vykstantis festivalis „Bliuzo naktys“ jau daugiau nei 20 metų traukia lankytojus. Organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka svarsto, kad pagrindinis raktas – festivalio kuriama atmosfera.

„Atvažiavę žmonės patys susikuria nuotaiką. Mėgstu stebėti, kaip atvažiavusi kompanija statosi palapines ir kūrybingai puošia savo teritoriją kažkokiais simboliais, kaip viską pamiršę ilsisi prie ežero, pasineria į visokius žaidimus, paskui šėlsta prie scenos… Tai yra laisvi žmonės, puikiai įvaldę seno gero festivalio taisykles. Jie ir yra festivalis. Todėl mes kaskart organizuodami „bliuzus“ galvojame ne tik apie muziką, bet ir apie tai, ką žmonės veiks atokiau nuo scenos“, – sako A.Barniškis-Blėka.

Šiemet „Bliuzo naktys“ festivaliautojams pasiūlys daugybę pramogų, tarp jų – visame pasaulyje populiarų burbulinį futbolą. Šiame žaidime pagrindinis varžovų tikslas – neleisti įmušti įvarčio į savus vartus griaunant, stumiant, kitaip trukdant priešininkams. Burbulinis kostiumas suteikia visapusišką apsaugą, todėl iš šalies skaudus nugriuvimas iš tiesų sukelia didžiulę juoko bangą.

Dar viena pramoga – „slackline“ užsiėmimai. Festivalio dalyviai bus supažindinti su šiuo pramoginiu sportu – ne tik išgirs, kaip viskas veikia, bet ir patys galės pabandyti. Tai smagus užsiėmimas tiek mažiems, tiek dideliems.

Adrenalino mėgėjai galės išbandyti katapultą – beprotišką skrydį į beveik 20 metrų aukštį per mažiau nei vieną sekundę!

Jau beveik tradicija tapusios Bliuzo šokių pamokos ir šiais metais kvies visus festivalio lankytojus išmokti šokti bliuzą. Pati šokio technika yra mažiau svarbi nei emocija, kurią išreiški. „Labai sunku paaiškinti, kas yra bliuzas, kiekvienas jį jaučia savaip, skirtingai. Todėl norint suvokti, reikia būtinai pabandyti jį pašokti“, – šypsosi Blėka.

Taip pat festivalio dalyvių laukia Zumbos šokiai – linksmos treniruotės su šokių ir aerobikos elementais skambant nuotaikingai muzikai. Treniruotes sudaro salsos, regetono, merengos, mambo, flamenko, hip-hopo, net pilvo šokio žingsneliai, kurie sukurs gero vakarėlio atmosferą.

Meniškos sielos festivaliautojai galės apsilankyti japoniškose kūrybinėse dirbtuvėse, išmokti lankstyti origamius, rašyti vardus japoniškais rašmenimis, įvaldyti kumihimo – japonišką pynimo techniką, simbolinių figūrėlių ar papuošalų gamybą.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Emalio meno studijoje taip pat bus galima sau susikurti papuošalą – pakabutį ar auskarus, kurie bus dekoruoti emaliu. Apsilankę „Six Hands“ kūrybinėse dirbtuvėse pasimokys keramikos ir molio meno.Taip pat festivalio zonoje veiks šviečiančių dažų dirbtuvės. Robotikos mokykla kvies tapti ekscentriškais eksperimentatoriais ir išmokti pasigaminti saulės šviesoje įkraunamų dažų, kuriais vėliau bus galima išradingai marginti drabužius ar piešti ant odos.

„Bliuzo naktyse“ bus įrengta „Hobby Shop“ pramogų zona – nuo klasikinių šaškių iki sudėtingų komandinių stalo žaidimų, trunkančių nuo kelių minučių iki kelių valandų. Kasdien planuojami įvairūs žaidimų turnyrai ir prizai nugalėtojams.

Na, o judriausieji kaip ir kasmet galės dalyvauti tradicinėse krepšinio, futbolo, tinklinio varžybose.

Tie, kas į festivalį atvyksta vien dėl muzikos, savo ruožtu galės pasimėgauti nesibaigiančia koncertine programa. Scenoje gros suomiai „Steve ‘N’ Seagulls“, amerikiečiai „Dwayne Dopsie & The Zydeco Hellraisers“, egzotiškoji nigerietė Justina Lee Brown su „Latvian Blues Band“, talentingas vokietis Jesperas Munkas, „R’n’R Band Keksi & Orchestra“ iš Latvijos, o taip pat lietuviai – „Arina & Veto Bank“, „Garbanotas Bosistas“, „Baltasis Kiras“, „Mood Sellers Band“ ir daugelis kitų. Bilietus platina „Tiketa“.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top