Baimė būti atstumtam yra viena didžiausių emocinių kliūčių, su kuriomis susiduria daugelis žmonių. Ši baimė gali jus visiškai paralyžuoti, sukeldama jausmus, kad esate vieniši, nesuprasti ir nepakankami. Kiekvienas žmogus kartais susiduria su šiuo jausmu, tačiau kai kurie sugeba rasti stiprybės įveikti baimę būti atstumtam, atsigręždami į tuos, kurie gali tapti saugiu prieglobsčiu – žmones, kurie suteikia paguodą ir palaikymą sunkiais momentais.
Svarbu ne tik turėti bent vieną tokią saugią vietą savo gyvenime, bet ir mokėti atpažinti, kas gali būti tas asmuo, į kurį galime kreiptis, kai baimė ir nesaugumas ima viršų. Pirmas žingsnis įveikiant šią baimę – išmokti priimti paguodą, kurią siūlo artimi žmonės, ir atrasti emocinį artumą, kuris padeda įveikti išgąstį.
Įveikite baimę būti atstumtam priimtami paguodą
Jei jums sunku priimti kitų siūlomą paguodą, išmokti tai daryti gali pakeisti jūsų gyvenimą. Tai padės jaustis arčiau kitų žmonių ir stipresniems emociškai. Pateikiame penkis žingsnius, kaip išmokti priimti paguodą:
- Atkreipkite dėmesį į teigiamus jausmus. Atminkite, kokius šiltus ir malonius jausmus patyrėte, kai jums buvo suteikta paguoda. Leiskite sau tikrai pajusti šį palengvėjimą.
- Atkreipkite dėmesį į galimą baimę būti atstumtam. Baimė būti atstumtam gali kilti, kai atsiveriate ir reaguojate į kitų rūpestį.
- Leiskite sau jausti pozityvius ir nerimo jausmus vienu metu. Pabandykite laikyti rankas delnais aukštyn ir sutelkti dėmesį į pozityvius jausmus, o po to į baimę dėl atstūmimo.
- Apmąstykite priešingus jausmus. Pastebėkite, kad jūsų nerimas labiau susijęs su ilgalaike baime dėl atstūmimo. Apmąstykite, ar yra racionalių įrodymų, jog šis žmogus jus atstums.
- Grįžkite prie ramybės jausmo. Koncentruokitės į paguodos jausmą ir nuspręskite atidėti baimę dėl atstūmimo, pripažindami, kad ji neturi vietos šioje situacijoje.

Pokytis reikalauja praktikos
Kiekvienas nori jaustis užtikrintas ir paguostas, tačiau tai neįvyksta per naktį. Žmogus gali išmokti tikėti, kad kitas asmuo yra saugus prieglobstis tik su laiku ir pastangomis. Svarbu praktikuoti ir leisti sau kreiptis į tą žmogų, kai kylančios emocijos yra sunkios.
Kai įgysite įgūdį pasitikėti tuo, kuris gali suteikti jums paguodą, jūs pastebėsite palengvėjimą ir emocinį artumą. Praktikuodami ir kartodami šiuos žingsnius, jūs atrasite stipresnį pasitikėjimą ir atsparumą atstūmimui, taip pat išmoksite išlaikyti geresnius santykius ir pasitikėjimą savimi, susiduriant su gyvenimo iššūkiais.
Priėmimas ir gebėjimas pasikliauti kitais yra esminiai komponentai kuriant sveikus santykius ir stiprinant emocinį atsparumą. Turėti asmenį ar žmones, kurie gali tapti saugiu prieglobsčiu, yra ne tik naudinga, bet ir būtina norint kurti stiprius tarpusavio ryšius ir pasitikėjimą savimi.
Šaltinis: https://www.psychologytoday.com
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.